PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374634}

W Dolinie Elah

In the Valley of Elah
7,1 22 452
oceny
7,1 10 1 22452
7,7 6
ocen krytyków
W Dolinie Elah
powrót do forum filmu W Dolinie Elah

Bardzo Dobry film- pokazuje prawdę na temat wojny w Iraku, oraz kulturę i obyczaje USA - nie rozumiem tylko jednego
Dlaczego na końcu filmu flagę od syna powiesił odwrotnie?? przecież to znak pomocy?

QkiMoonster

To znak, że nie jest dobrze. Kraj jest w niebezpieczeństwie i potrzebuje pomocy.

QkiMoonster

Prawda o wojnie w iraku ... a byłeś w iraku że wiesz ?

rob567

Ja np. nie byłem w Polsce podczas drugiej wojny światowej, ale myślę że mam jako takie pojęcie co się wtedy działo...

ocenił(a) film na 10
rob567

Domyślam Się - zresztą jest to film oparty na faktach (chyba oglądałes?) - czy wszędzie znajdzie się ktoś kto musi czemuś zaprzeczyć?

ocenił(a) film na 5
QkiMoonster

Nie jestem taki pewny, czy film jest oparty na faktach. Dokładnie jest napisane, że "na bieżących wydarzenia". I w dodatku nie oparty na nich, tylko nimi inspirowany. Czyli może nie mieć niczego wspólnego z faktami, a być przy tym inspirowany tymi wydarzeniami. Warto chyba rozróżnić te dwa pojęcia.

A "szerzenie demokracji" czy "iracka wina całego irackiego bałaganu" już w ogóle nic wspólnego z faktami nie mają. Chyba, że z oficjalnymi, które to fakty często są faktami wirtualnymi, takimi, które jakaś grupa ludzi próbuje wcisnąć wielkiej grupie ludzi, szarej masie, która to pochłonie i jeszcze jej się będzie podobać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones