PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374634}

W Dolinie Elah

In the Valley of Elah
7,1 22 459
ocen
7,1 10 1 22459
7,7 6
ocen krytyków
W Dolinie Elah
powrót do forum filmu W Dolinie Elah

Polecam, zwlaszcza przeciwnikom wojny w Iraku, oraz zwolennikom mody na antybushyzm.
Ciekawie zagrane role Toma L J- ojciec poszukujacy syna i obsesyjnie pragnacy poznac prawde, Sharlotki - pani detektyw, ktora pomaga Tommy'emu oraz (2planowa) Sarandon - matka.
Jasne przeslanie - wojna w Iraku jest bez sensu; zla - bo wypacza charaktery (syn Tomma LJ - Michael), robi z 'naszych synow' psychopatow (koledzy Michela z jednostki) oraz niszczy zaufanie obywateli do wspolczesnych Stanow i reprezentowanych przez nie wartosci (demokracja) = (motyw flagi).

Moja ocena 7/8 - 10

ocenił(a) film na 7
mirog

Przyjemny film w obyczajowym tonie. Obejrzałem go bo byłem ciekaw, jak musiał zagrać Tommy Lee Jones, skoro dostał nominację. Zdecydowanie wolałem TLJ na drugim planie w filmie braci C. "To nie jest kraj dla starych ludzi". Mnie osobiście nie porwał, choć zagrał przyzwoicie. Zdecydowanie natomiast czekałem na momenty z Szarlotką. Widać, że dojrzała aktorsko, to już nie to samo co w "Adwokacie Diabła" gdzie notabene zagrała bardzo udanie...dopieściła swój talent i widać to z filmu na film. ...świetna role.
Film całkiem niezły ale bez rewelacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones