PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374634}

W Dolinie Elah

In the Valley of Elah
7,1 22 452
oceny
7,1 10 1 22452
7,7 6
ocen krytyków
W Dolinie Elah
powrót do forum filmu W Dolinie Elah

Nie bede sie rozpisywal, tak jak niektorzy itd. Po prostu podziele sie swoimi odczuciami w tym filmie.

- kolejne propagandowe uwielbienie amrykanskiej flagi. Ja rozumiem, ze dla kazdego obywatela, flaga jego kraju jest jedna z najwazniejszych rzeczy, ale jedyna ktora budzi we mnie emocje to bialo-czerwona. Dlatego nie czulem ani troche patriotycznego ducha, ktory rzekomo bil z ekranu.

- Tomee Lee Jones gral ladnie, ale czy to jakas oscarowa rola? dla mnie nie.

- prawda o wojnie w Iraku? czy ja wiem - nie padlo nic czego bym sie nie domyslil wczesniej/ktos nie trabil o tym w TV. Przeciez nie ogladamy na ekranach w domu tylko wychwalania wojny w Iraku, wiec i w tym temacie niczego nowego. Jesli dla kogos ten film, czy Krolestwo (Kingdom) jest filmem stawiajacym Amerykanow w zlym swietle, to jest w wielkim bledzie.

- zeby nie bylo za duzo - film ogolnie 6.5/10. Nie wnosi nic, nie urzeka niczym. Po prostu, mozna obejrzec, calkiem ciekawy - ale kompletnie nic szczegolnego.

Na pozytyw, to historia czlowieka, ktory stracil syna i nie mial wiesci. Biorac na uwage ten film jako taka historie, jest to calkiem ciekawe kino, niestety przytloczone czyms - co bylo absolutnie zbedne, bo temat atakow na WTC oraz wojny w Iraku juz sie przezarl i za duzo go wszedzie.

ZACHARECZKU

brawo... mam takie samo zdanie na ten temat...

ZACHARECZKU

szczerze mowiac, po przeczytaniu twojej opinii mialem opory przed obejrzeniem tego filmu, czego jak czego ale amerykanskiego patriotyzmu w filmach nienawidze.
Po obejrzeniu, no coz faktycznie smierdzi jankeska flaga, zwlaszcza scena konczonca film - az za przeproszeniem zygac sie chce, ale pod tym wzgledem widzialem juz gorsze filmu. Natomiast sam film na tle pozostalych produkcji z ostatniego czasu "made in usa" moim zdaniem wychodzi ponad przecietnosc, oskara pewno dostanie bo to przeciez patriotyczni amerykanie przyznaja :)

ocenił(a) film na 7
matko_bosko

Oscara nie dostanie, bo Oscary juz przyznano...

matko_bosko

"...no coz faktycznie smierdzi jankeska flaga, zwlaszcza scena konczonca film - az za przeproszeniem zygac sie chce..."
skoro już tak nie elegancko to ująłeś to "zygac" ci się chce bo flaga po prostu wisi, czy dlatego że wisi jako symbol wzywania o pomoc a nie jako symbol zwycięstwa?

Vimo

Dokładnie, dobrze podsumowuje fakt iż niektórzy nie oglądają filmów z odrobiną uniwersalnego zrozumienia. Patriotyzmu jakoś ni krzty w tym filmie nie zauważyłem, bo jak dla mnie to krytykuje on społeczeństwo i politykę amerykańską chyba pod każdym względem. A co do "absolutnie zbedne, bo temat atakow na WTC oraz wojny w Iraku juz sie przezarl i za duzo go wszedzie." - Amerykanie tym żyją bo to ich bezpośrednio dotyka,więc mówią o tym i będą nadal mówić, proste i kropka. Nas dotknęła Druga Wojna Swiatowa i jakoś nawet po 63 latach od jej zakończenia nadal często do niej wracamy. Wiem,że porównanie niegodne, ale myślę, że ogólny sens oddaje.

ocenił(a) film na 6
ZACHARECZKU

Po obejrzeniu tego filmu miałem wrażenie, że wyłapałem czegoś podskórnego, co się tam przewinęło. Chyba jednak nic takiego nie było. Właściwie się zgadzam z Tobą. Jones grał przyzwoicie, ale gadanie Oscarach za tę role to szczęśliwie tylko gadanie...

ocenił(a) film na 8
ZACHARECZKU

Amerykanie lubią flagę, bo to jest jedna z niewielu rzeczy która ich na prawdę łączy. W USA żyje wiele narodów, wiele ras, posługują sie wieloma językami i szukają czegoś z czym mogą się identyfikować. Dla nich jest właśnie ta flaga. Symbol wolności i braterstwa. My raczej nasze godło z orłem więcej uwielbiamy niż flagę. Orzeł biały był znacznie wcześniej utożsamiany z państwem polskim, niż flaga która oficjalnie zaistniała dopiero 3 maja 1792 r.

Jones grał dobrze, ciężko mu coś zarzucić. Fajna rola Charlize Theron.

O wojnie powstało tyle filmów, że nie sposób coś odkrywczego nakręcić. Tutaj raczej chodziło o pokazanie, że tej wojny USA nie wygra, a jak już to będzie to pyrrusowe zwycięstwo.

ocenił(a) film na 7
grossus

Kolega narekający na te flagę nie auwazył, ze jest ona zawieszona do gory nogami. A to oznacza w amerykanskiej terminologii ze twierdza jest w oblężeniu, kraj potrzebuje pomocy. W tym filmie w ogole nie ma nadmiernergo patriotyzmu. Jest racej jego krytyka.

Niektorzy po prostu jak widzą flage amerykanską to od razu zieja nienawiścią.

Kolego to raczej jak w polskich filamch się polską flage pokauje to do bolu zawsze jest to benadziejnie pseudopatryortyczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones