PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374634}

W Dolinie Elah

In the Valley of Elah
7,1 22 452
oceny
7,1 10 1 22452
7,7 6
ocen krytyków
W Dolinie Elah
powrót do forum filmu W Dolinie Elah

Zacznę od tego, że rola Tommy Lee Jonesa naprawdę rewelacyjna. Gdyby nie bezbłędny Daniel Day-Lewis, to rok 2007 należałby raczej do tego pana.
Po drugie, nie przypominam sobie piękniejszego ujęcia powiewającej flagi USA w końcowej scenie filmu (może taką widziałem, a nie pamiętam, a może jeszcze kiedyś zobaczę). W ogóle pomyślałem sobie, przed tym właśnie ujęciem, że jak kamera pokaże dumnie powiewającą na wietrze flagę Stanów Zjednoczonych, to będzie to spory minus dla filmu. Ale ta scena kompletnie mnie zaskoczyła. I to jest na plus, nawet dość spory.
9/10

ocenił(a) film na 8
NickError

Jeśli chodzi o ujęcie flagi, to moim zdaniem najlepiej ukazał ją Steven Spielberg w "Szeregowcu Ryanie". Sztandar był brudny, jakiś matowy, a kolory wyblakłe. To była kwintesencja stanu ducha Amerykanów. Taki minimalizm jest naprawdę w cenie w kinie.
No i zbudowanie klamry poprzez widok flagi. Gdy widać ją za pierwszym razem można podejrzewać reżysera o budowanie patosu, ale jej widok "steranej, potarganej, zmęczonej" w ostatniej scenie pzynosi zupełnie znaczenie.
Mistrzostwo świata.

mulholland_2

Racja, racja. Chodź dopiero teraz zwróciłem na to uwagę:p Oglądałem "Szeregowca Ryana", ale tylko raz i to dosyć późno w nocy. Wtedy właśnie ostatnie ujęcie i powiewającą flagę uznałem za wielki minus. Ale fajnie, że zwróciłeś na to uwagę, bo stan tej flagi naprawdę wiele symbolizuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones