PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374634}

W Dolinie Elah

In the Valley of Elah
7,1 22 451
ocen
7,1 10 1 22451
7,7 6
ocen krytyków
W Dolinie Elah
powrót do forum filmu W Dolinie Elah

zakonczenie

ocenił(a) film na 6

co do odwroconej flagi amerykanskiej to ten wątek rozumiem ale zdjecie przyslane to znak ze co bo do konca nei rozumiem?

ocenił(a) film na 7
wito157

Zdjęcie wysłał wcześniej. Nie znaczyło nic poza tym że do ojca wysłał pozowane z całą ekipą a te niesmaczne zostawił sobie. Przynajmniej ja tak to odebrałem

ocenił(a) film na 9
verigut

Nie, to zdjęcie przesłane ojcu z przejechania dzieciaka było cichym sygnałem że jest źle. Że to brudna wojna kierowana przez durni bez wyobraźni.

ocenił(a) film na 8
inquisitores

Tyle, że wraz z flaga wysłał zdjęcie ekipy na czołgu, a nie zdjęcie dzieciaka.

ocenił(a) film na 9
Zetar

mówi ci coś takie słowo "cenzura"? Nie mógł wysłać zdjęcia zabitego przez siebie dzieciaka, bo by mu tego nie przepuścili cenzorzy. Tak, tak, armia amerykańska nauczona smutnymi doświadczeniami z Wietnamu, cenzuruje korespondencje swoich żołnierzy. Nic tak nie demoralizuje jak okupacja.

ocenił(a) film na 8
inquisitores

Buhahaha, nie kpij. Nie doczytałeś o czym napisał wczesniej Vito i Verigut, popieprzyły Ci sie zdjęcia i teraz tworzysz na siłe ideologie. Po pierwsze: gdyby zamiarem scenarzysty/reżysera było "pokazanie" zdjęcia zabitego dzieciaka to po prostu nie pokazaliby tego zdjęcia a całą "otoczkę" i resztę pozostawili widzowi.
Po drugie: skoro miałaby być cenzura o jakiej piszesz to nikt nie pozwoliłby robić zdjęć telefonem zołnierzowi, bo takie zdjęcie można wysłać w kilka sekund do dowolnego miejsca w świecie.
Nie pisz więc bzdur, że chłopak wysłał zdjęcie swojej drużyny pozującej na czołgu na tle flagi, bo nie mógł przesłać zdjęcia przejechanego dzieciaka.

ocenił(a) film na 9
Zetar

"Znafca" znaczy się. Telefonem amerykańskim w Iraku nie prześlesz zdjęcia. Dlatego że jest on nieaktywny w sieci irackiej. Odbiera on na innej częstotliwości. Ponadto na żądanie amerykańskich służb telefony te nie logowały się w sieci irackiej nawet po przestrojeniu. Nie zwróciłeś uwagi na to, że nawet w tym filmie chłopak dzwonił do ojca z telefonu stacjonarnego (inna możliwość w innych filmach to Skype). Ponadto Tommy Lee Jones pyta jednego z kolegów swojego syna dlaczego przesłał mu to dziwne zdjęcie na którym nic nie ma poza drogą i fragmentem jakiejś wioski. I ten wtedy opowiada mu historię tego zdjęcia kończąc że wg niego przejechali wtedy psa. Zdjęcie z kolegami też mu przesłał, i to ty mylisz fotografie "znafco". Nie uważałeś na tym filmie i pokazujesz swoją indolencję oraz chamstwo.

ocenił(a) film na 8
inquisitores

Hahahaha, chcesz powiedziec, że zdjęcia nie mógł wysłać nawet po powrocie do Stanów?
I naprawdę nie mieszaj juz zdjęc: do flagi było dołączone zdjęcie ekipy na czołgu a nie przejechanego dzieciaka. Twoje próby udowodnienia, że było inaczej są żałosne i tyle.
Zapytałbym jeszcze, w którym miejscu byłem "chamski", bo chyba nie wtedy, gdy napisałem "nie kpij" albo "nie pisz więc bzudr", ale nie chce mi się tracic czasu na kolejnego Kaczyńskiego, któremu nikt nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne.
Żegnam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
inquisitores

Jesteś zwykłym prostaczkiem, który potrafi jedynie obrażac innych.
Vito rozpoczął watek o fladze i przysłanym z nia zdjęciem. Verigut napisał wprost, że chodzi o zdjęcie z ekipa a nie zdjęcie drogi z dzieciakiem. Jedynie ty, prostaczku, piszesz o zdjęciu z dzieciakiem. Naprawdę nie chce mi się z toba rozmawiać, bo to nie ma żadnego sensu.
I naprawdę nie obrażaj ludzi, którzy ciebie ani razu nie obrazili, bo to obrazuje jakim jestes prostakiem i ile słomy z butów ci wystaje.

ocenił(a) film na 9
Zetar

15.01 minuta filmu. Tommy Lee Jones przegląda zdjęcia z Iraku, które mu przesłał syn. Na nim jest właśnie zdjęcie, o które pyta wito157. Które jest znakiem że co... Nie ma żadnych wątpliwości co do zdjęcia z kolegami pozującymi. To że Verigut coś sobie napisał, nic nie znaczy. Po prostu nie zrozumiał pytania kolegi wito157. Tak samo zresztą jak ty.Ale będąc namolnym głupkiem ubzdurałeś coś sobie i na siłę obśliniasz klawiaturę ciskając się jaki to z ciebie chojrak.
"Naprawdę nie chce mi się z toba rozmawiać, bo to nie ma żadnego sensu". Typowy tekst słabującego na umyśle leminga który nie ma nic merytorycznego do powiedzenia. Skoro uparłeś się na to pozowane zdjęcie, to według ciebie czemu miałby Vito157 o nie pytać?
Zanim zaczniesz się dalej ślinić przeczytaj o czym miał być ten temat, prostaku.

ocenił(a) film na 9
Zetar

Przypominam ci prostaku jeszcze tę twoją wypowiedź, kiedy to nierozumiejąc tematu zacząłeś mnie obrażać, pokazujące swoje chamstwo, prostactwo i głupotę. Vito157 i Verigut pisali o dwóch różnych zdjęciach. Ale do Veriguta się nie przyczepiałem bo miał chłop prawo się pomylić, poza tym był uprzejmy, nie to co ty prostaku.
Zabierz więc swoje kupki i wracaj do klatki.

inquisitores

nie mogą sie dogadac to gryza sie jak zwierzeta

inquisitores

ej ludzie "inquisitores", "Zetar":
wito157 spytał na początku: "co odwroconej flagi amerykanskiej to ten wątek rozumiem ale zdjecie przyslane to znak ze co bo do konca nei rozumiem?"
Z tego pytania tak na prawdę nie wynika o które zdjęcię chodzi. Podobnie jak Zetar myślałemm, że skoro wito157 pyta o flagę, tzn., że chodzi mu o zdjęcie dołączone do flagi na końcu filmu, a nei tam z 16 minuty filmu. Ale tak na prawdę to nie wiadomo... Wasza dyskusja byłaby nawet fajna, gdyby nie to, że nie umiecie ze sobą normalnie dyskutować. Poniekąd oboje macie rację.
pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
fkrawczyk

no na końcu filmu była scena jak dostał zdjęcie i potem tastepna scena pokazywała odwroconą flagę-chodzi o tę scenę jak patrzyl na to zdjęcie na końcu filmu-syn chciał zakamuflować co zdarzył osię naprawdę...?

ocenił(a) film na 7
inquisitores

Już nie będę wnikać na jakim poziomie jest ta dyskusja ale zgadzam się, że zdjęcie odnosiło się do zmarłego dzieciaka. Miało to pokazać jak wielkie miało to dla niego znaczenie i jak go ta sytuacja odmieniła.

ocenił(a) film na 7
wito157

Odwrócona flaga była też w filmie Ostatni Bastion

giovanni50

Jeśli ktoś wywiesi odwróconą flagę USA oznacza to niebezpieczeństwo. Jak ktoś wywiesi za okno taką flagę to przyjdzie policja i zapyta czy wszystko w porządku a jeśli tak każe wywiesić właściwie.

ocenił(a) film na 7
JonathanMD

Z naszą byłby problem. Pomyśleliby, że przyjechała Grace Kelly.

ocenił(a) film na 9
wito157

jedno pytanie.Jak w końcu zginął syn bo film mi sie urwał w niewłaściwym momencie i nie wiem.Z góry dzięki za odpowiedz.

ocenił(a) film na 5
maciekb80

Dobre pytanie, ciekawe czy ktoś to rozsądnie wytłumaczy - bo ja nie potrafię, chociaż właśnie skończyłam oglądać.

ocenił(a) film na 8
maciekb80

Podczas sprzeczki MIke zrobił się agresywny i Pennings odruchowo pchnął go nożem. Potem poćwiartowali go. Chcieli zakopać, ale byli głodni, a robiło się już późno więc zadecydowali że go spalą. Podpalili ciało i pojechali do baru na kurczaka. Zapłacili jego kartą.

ocenił(a) film na 7
martynakozma

Po czym wszyscy zgodnie zaśpiewali Kumbayah i odtańczyli rytualną Makarenę, przy wtórze muzyki zespołu Modern Talking...

ocenił(a) film na 7
martynakozma

To mnie bawi - odruchowo pchnął go nożem... Tylko czterdzieści parę razy. Potem spalili... A na końcu zgłodnieli, więc skoczyli na kurczaka. Bezsensowna śmierć, bo się żołnierzom we łbach popieprzyło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones