PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6419}

W paszczy szaleństwa

In the Mouth of Madness
7,0 17 173
oceny
7,0 10 1 17173
8,0 13
ocen krytyków
W paszczy szaleństwa
powrót do forum filmu W paszczy szaleństwa

Nie podobało mi się

ocenił(a) film na 3

Lubię większość filmów Johna Carpentera i wracam do nich wielokrotnie, ale "W paszczy szaleństwa" to jakieś nieporozumienie. W ogóle w filmie brak klimatu czy grozy jak w innych filmach Carpentera. Film o niczym. W ogóle miałem wrażenie, że kiedyś widziałem już jakiś podobny film, którego akcja działa się na podstawie jakiejś książki, którą napisał jakiś tam bohater filmu, tylko nie mogę sobie przypomnieć co to za film. Co do samego klimatu w filmie to przypominało mi to połączenie filmów z serii "Omen" i horroru "Wąż i tęcza". Nie wiem, może Carpenter wzorował się na tych produkcjach? Poza tym Sam Neill grał nawet w "Omen 3"...
Ogólnie jestem na nie. Inne filmy tego reżysera mogę oglądać po kilka razy, ale "W paszczy szaleństwa" nie obejrzę już na pewno. Moja ocena to 3/10 i jest to i tak naciągana ocena za kilka fajnych momentów i sceny z potworami, bo normalnie powinienem dać 1/10.

użytkownik usunięty
Axel

Ten film jest naprawde z klimatem tak jak np. "The Thing" rezyseri Johna Carpentera

ocenił(a) film na 8
Axel

Szczerze powiedzawszy spodziewałem się, że akurat Tobie się ten film spodoba chociażby za klimat. Dobrze że się nigdzie nie zakładałem. :)

Mnie ten film urzekł głównie klimatem żywcem wyjętym z Lovecrafta i jego historii o czytelnikach Necronomiconu i ich popadaniu w stan obłąkania po spotkaniu z nieopisywalnym. Fajnie jeszcze pokazano jak twórca kreując fikcję, może wykreować rzeczywistość (oczywiście nie jak w "Misery", tylko w sposób podrasowany jak na horror przystało). Dla mnie to jeden z ulubionych filmów Carpentera nie ustępujący "Czemuś", "Mgle", "Wężowi i tęczy".

Pozdrawiam. :)

PS.
Ja podobny motyw kojarzę tylko z jednego z odcinków "Fear Itself" - "Circle".

ocenił(a) film na 10
Axel

No nie znowy ty tutaj. Zagorzaly fan Ramba, ktory jednym magazynkiem rozwali cala wietnamska armie komentuje klasyczny horror, ktorego wogole nie rozumie ...Jak w tym filmie brak klimatu to ja jestem ekspertem od wylapywania gazeli. Wiesz cos wogole na temat mitologii Cthulhu, ze komentujesz ten film ??

Dlaczego ludzie nie majacy pojecia co dokladnie ogladaja zanizaja srednia tak wspanialego filmu ?? To, ze ogladalem gowniane Rambo czy inne debilizmy i wysmialem te filmy w trakcie seansu nie swiadczy o tym, ze zaraz pobiegne i dam temu filmowi 1/10 bo to nie moja liga ... Ludzie nie badzcie takimi samolubami !!

ocenił(a) film na 3
aproxx

Nie przejmuj się tak średnią oceną filmu jakby z tego powodu miał się zawalic świat. Ten portal to tylko zabawa w recenzentów i zabawa w oceny . To że ja np nie znam mitologii Cthulhu ( i nie specjalnie jestem z tego powodu nieszczęśliwy ) nie oznacza że nie mogę ocenic filmu który właśnie obejrzałem. Nie muszę wiedziec jakie były inspiracje do nakręcenia danego filmu, mogę miec zwyczajnie ochotę na obejrzenie filmu spod ręki Carpentera ( którego cenię za The Thing ). Sam film oceniam jako słaby i każdy kto tak ocenia ma do tego pełne prawo a Ty chyba zbyt emocjonalnie traktujesz nie tylko film ale i ten amatorski portalik :-) To tak jakby krytyka filmu uderzała osobiście w Ciebie :-) nie trac trzeźwiego spojrzenia na to tak jak bohater filmu który tu recenzujemy. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones