PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11297}

W przebraniu mordercy

Dressed to Kill
6,6 3 922
oceny
6,6 10 1 3922
7,2 9
ocen krytyków
W przebraniu mordercy
powrót do forum filmu W przebraniu mordercy

Czy może mi ktoś napisać jak wytłumaczyć morderstwo głównej bohaterki w początkowej scenie pod prysznicem gdy ona bierze prysznic, a jej mąż się goli, a potem ona żyje?

ocenił(a) film na 4
Dziennik_Pokladowy

Nie nazwałbym tego o tyle morderstwem, co gwałtem. A na Twoje pytanie mam dwie odpowiedzi - sam zdecyduj, która bardziej Cię przekonuje.

A) Scena jest metaforą frustracji seksualnej głównej bohaterki.
B) Film jest zwyczajnie głupi, a autor scenariusza nie miał chyba bladego pojęcia, w jakim kierunku chce pójść z ukazywaną na ekranie historią.

ocenił(a) film na 4
Shax

ad. "głównej bohaterki"

Wybacz, źle to ująłem. W zasadzie ta kobieta pełni rolę głównej bohaterki jedynie przez pierwsze 30 minut...

ocenił(a) film na 8
Shax

to wy nie rozróżniacie rzeczywistości od fantazji w tym filmie. Wystarczy spojrzeć na pracę kamery. Na początku i na końcu to są fantazje, widać to po tym jak wygląda obraz, jest "zamazany". Matka fantazjuje o tym aby ktoś ją zgwałcił. Tak samo jak na końcu mamy koszmar głównej bohaterki.

ElDuderino

Trafiłeś w sedno, natomiast sam film jest mocno przeciętny...

ocenił(a) film na 8
ElDuderino

Wcale nie fantazjuje,żeby ktoś ją zgwałcił. Ten gwałt to symbol jej relacji z mężem. Gwałciciel pojawia się i w tym momencie mamy przerwanie fantazji przez jej męża,który przerywa jej sen zwykłym seksem,co jej nie zadowala i ona odbiera to jako gwałt na jej potrzeby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones