PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6649}

W słusznej sprawie

Just Cause
7,2 17 022
oceny
7,2 10 1 17022
W słusznej sprawie
powrót do forum filmu W słusznej sprawie

Jak to często bywa z ekranizacjami, film jest jedynie słabym streszczeniem książkowego oryginału. Powieść Katzenbacha jest naprawdę świetna. Wciągająca, precyzyjnie skonstruowana, z zajebistym klimatem. Bardzo mi się podobała.
Tym większym rozczarowaniem był seans tego filmu. Niewiele udało się tu przenieść z atmosfery oryginału, ze znakomicie nakreślonych postaci, z misternie ułożonej intrygi. Historia wiele traci na poczynionych skrótach. W zasadzie film ślizga się tylko po najważniejszych wątkach, ale w rezultacie robi wrażenie nakręconego po łebkach i bez pomyślunku. Tym bardziej, że w książce dużą rolę grały też rzeczy pozornie mniej istotne dla głównego nurtu fabuły, ale budujące niesamowity klimat. I tego elementu najbardziej tu chyba zabrakło.
Wrażenia nie polepszała też bardzo przeciętna, by nie rzec słaba strona techniczna. Nawet dobrzy aktorzy nie pomogli. Ogólnie film poniżej przeciętnej - 4/10. Zdecydowanie polecam powieść.

ocenił(a) film na 8
Dwight_

rozumiem, że to Twoja subiektywna ocena tego filmu i że uważasz, że książka jest dużo lepsza, ale moim (też zresztą subiektywnym) zdaniem 4/10 to strasznie zaniżona ocena. Trzeba przecież wziąć pod uwagę, że w filmie nie mogą pojawić się wszystkie szczegóły z książki bo trwałby on chyba ze 4 godziny, jeśli nie więcej. Jak dla mnie miał bardzo fajny klimat i trzymał w napięciu do końca. W dodatku genialna obsada- mój ulubiony Sean Connery i Ed Harris wręcz stworzony do roli mordercy-maniaka. Ode mnie mocne 8/10 :)

ocenił(a) film na 6
Dwight_

Nie widziałam jeszcze filmu, bo czekam z obejrzeniem aż skończę książkę (jestem w trakcie czytania). Książka jest faktycznie świetna, a tu widzę po opisie, że jedną z największych różnic jest brak dziennikarza Cowarta w filmie, tylko zamiast niego wprowadzono postać profesora prawa. No cóż, zobaczę film po skończeniu książki i ocenię ten pomysł. Choc polubiłam Cowarta i będzie mi go brakować w filmie.

ocenił(a) film na 8
Dwight_

Dla mnie bezsensem jest w ogóle porównywanie filmów z książkami. Przecież film bazuje na pomyśle pisarza a reżyser po to ma mózg żeby w filmie coś swojego dodać a pewne rzeczy odrzucić. I to jest jego wizja

worldstrongestman

oczywiscie, masz stuprocentowa racje, ale tego nie przetłumaczysz

Dwight_

to jest film nie skiązka, ! jak mnie denerwuja ci pseudoznawcy!

ocenił(a) film na 4
kruk1492

Dzięki za tą oczywistą oczywistość - nareszcie przejrzałem na oczy...

Dwight_

po prostu użyłem skrótu myślowego, nie chce mi sie rozwijać tego wątku, pozdrawiam

Dwight_

zgadzam sie, ksiazka o wiele lepsza, film nawet ciezko jest okreslic ekranizajca bardziej inspiracja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones