PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31701}

Wakacje z Moniką

Sommaren med Monika
7,1 2 300
ocen
7,1 10 1 2300
6,7 12
ocen krytyków
Wakacje z Moniką
powrót do forum filmu Wakacje z Moniką

Zwiastun

ocenił(a) film na 7

Ten film to zaledwie zajwka tego co Bergman i aktorzy, ktorzy z nim wspolpracuja (w tym wypadku Harriet Andersson) pokazywali w calej swej karierze - indywidualne, świeże podejscie do tematów samotności, zaniku zrozumienia, pokory, oraz ciagle przeplatajacego sie szczescia i goryczy. Juz w tym filmie odczuwamy sprawną ręke reżysera i przekonującą gre aktorów, ktorych bohaterowie, tym razem, na zawsze żegnają sielankowość i beztroskość życia, aby stać sie odpowiedzialnymi, ciężko pracującymi obywatelami wielkich miast.

ocenił(a) film na 8
Morolg

tak, ale..
Z wszystkim tym się zgadzam, jednak.. "Lato z Moniką" dla mnie pozostaje bardzo dobrą ekranizacją. Może jestem wybredna, ale sęk w tym, że parę miesięcy temu czytałam książkę i.. film mnie absolutnie niczym nie zaskoczył.

Bardzo dobrym wykonaniem tym bardziej, bo to przecież Bergman! :)

Jest kontrast między sielankowym latem, a bardziej przyziemną zimą. Jest samotność Harry'ego, jego niemożność porozumienia się z beztroską i samowolną żoneczką.. Dokładnie to było w książce Fogelströma. Może tylko Monika była opisana dokładniej.. z tą swoją pasją do łzawych filmów, zeszycikiem, gdzie rysowała znaczki przy zakodowanych imionach..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones