PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31701}

Wakacje z Moniką

Sommaren med Monika
7,1 2 294
oceny
7,1 10 1 2294
6,7 12
ocen krytyków
Wakacje z Moniką
powrót do forum filmu Wakacje z Moniką

o boszzzz...

ocenił(a) film na 6

czy nikt nie widzi, że ten film jest momentami groteskowy? (np. scena bójki na wybrzeżu jest straszna z artystycznego i zdroworozsądkowego punktu widzenia; oglądając ją czułem zażenowanie); nie rozumiem permanentnych zachwytów nad Bergmanem - przecież ten film, choć ogólnie całkiem
niezły, to jednak pokazuje spore niedostatki tego pana jako twórcy, okrzyczanego przez krytyków wielkim... Pan chyba nie miał poczucia granicy między lekkością i śmiesznością oraz .... między powagą i śmiesznością... Po obejrzeniu jego kilkunastu filmów nie dziwi mnie fakt, że jego twórczość
została podana jako kardynalny przykład w jednej z rozprawek na temat zjawiska kiczu w tzw. wielkiej kulturze XX w.

ocenił(a) film na 6
A_Doinel

" nie rozumiem permanentnych zachwytów nad Bergmanem "

Cóż, moze dlatego, że wykazujesz się ogromną ignorancją - Bergman nakręcił 63 filmy, i żaden idiota nie twierdzi, że Ci którzy uważają go za wielkiego reżysera WSZYSTKIE filmy nakręcił jako wielkie arcydzieła jak Perdona czy "Tam, gdzie rosną poziomki".
Jak widzę Ty w to uwierzyłeś, jestes peirwszą osobą którą znam i która myśli, że każdy film tego reżysera jest równie wielki. To...głupie myślenie. A takim się wykazałeś pisząc "nie rozumiem permamentnych zachwytów nad Bergmanem". Bo te zachwyty nie dotyczyły każdego jego filmu.

ocenił(a) film na 7
A_Doinel

Dokładnie, film naiwny, dialogi drętwe. Zachowania ludzi nienaturalne. Sceny miłości i bójek groteskowe. Całość mi się dosyć podobała, ale do Bergmana raczej nie wrócę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones