PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=424416}

Walkiria

Valkyrie
6,8 64 938
ocen
6,8 10 1 64938
6,0 14
ocen krytyków
Walkiria
powrót do forum filmu Walkiria

"Niech żyją święte Niemcy". To miał być żart? Oni nigdy nie będą święci - tego się nie osiąga gazując ludzi w obozach, albo paląc ich w krematoriach. Nawet w 2005, jak Ratzinger został Papieżem, to przyjęli to z obojętnością - nawet w katolickiej Bawarii.

ocenił(a) film na 8
Hagan

Widzę, że lubisz stawiać się w roli nieomylnego sędziego. Dla twojej wiadomości ten zwrot był równie ważny dla Niemców jak dla Polaków "Jeszcze Polska nie zginęła". Nie wiem po co nawiązujesz do współczesności skoro cała Europa przeżywa kryzys wiary. Polacy też mieli Jana Pawła 2 i co dzisiaj zostało z jego dziedzictwa?

Hagan

Faktem jest, że ci wszyscy "zdrajcy" ze Staufenbergiem na czele wcale nie byli do końca dobrymi Niemcami, jak się o nich mówi. Oni po prostu widzieli co się dzieje, a mianowicie to, że Niemcy zaczynają poważnie przegrywać wojnę i chcieli ocalić kraj od zniszczenia. Wiedzieli, że Hitler nigdy nie będzie negocjował z Aliantami i Rosjanami i dlatego chcieli go zabić.

Hagan

Co ma Ratzinger do "Świętych Niemiec"? Zupełnie nic. To po co pisać byle co, kiedy nie zna sie historii Niemiec pochodzenia tego określenia?

ocenił(a) film na 7
Hagan

to jest nawiązanie do świętego cesarstwa niemieckiego.

ocenił(a) film na 10
Hagan

To zdanie jest autentyczne, z początku myślałem, że tylko na potrzeby filmu wymyślono tekst, aby było patetycznie w momencie rozstrzelania Stauffenberga, jednak po filmie zapoznałem się z tą postacią lepiej.

użytkownik usunięty
Hagan

a właściwie co to znaczy święty? jeśli tzn stosujący się do panujących zasad i wykonujący posłusznie rozkazy to jak najbardziej byli święci :)

film fajny, ujął mnie swoją prostotą, dobrze zrealizowany, o wojnie inaczej niż zwykle taka wojna od kuchni :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones