PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11662}

Wiek niewinności

The Age of Innocence
7,0 17 570
ocen
7,0 10 1 17570
7,6 12
ocen krytyków
Wiek niewinności
powrót do forum filmu Wiek niewinności

Kiedyś słyszałam , że im bardziej o kimś zdarza ci się myśleć, tym bardziej ta osoba jest wymyślona. Często dopowiadamy sobie jak ta druga inna osoba jest wspaniała,jaka idealna. Zakochujemy się platonicznie tak jak główny bohater. Czy on właściwie dobrze znał hrabinę ? Nie. Myślę, że obojga bardziej ciągnęło do tego co zakazane, do fizyczności, do chociaż dotknięcia się nie przez te jedwabne rękawiczki. Cóż...czasem nie można przestać o kimś myśleć wiele, wiele lat. Czasem ta jedna osoba wyryła w naszej pamięci swoją wlasną, wygodną kanapę i latami w niej siedzi. Pytanie tylko czy my na pewno ją znamy? Czy wiemy o jej wadach? Co lubi, jaki jest jej ulubiony kubek? Ile leje mleka do kawy? Główni bohaterowie z pewnoscią się rozumieli, ale jednak uważam, że ciągnęla ich do siebie bardziej namiętność. Nie miłość. Film ciekawy, piękne kostiumy, zdjęcia i taka trochę tęsknota za tym, że kiedyś to jednak były prawdziwe damy i mężczyźni z klasą. Mimo, że byli elitami , a dobre obyczaje były najważniejsze ,to jednak uważam, że kiedyś, to kobietę się zdobywało i było jakoś tak delikatniej i poetycko. Współczesnym nam to imponuje i się podoba, bo teraz wszystko przebiega szybko.

talala18

Dziękuję za Twoją wypowiedź. Według mnie trafia w sedno.

ocenił(a) film na 7
midi0210

Cóż ...z autopsji, która uczy :) pozdarwiam

talala18

Pozwolę sobie dodać, że wszystko powszednieje i wszystko się kończy. Nie dziwę się Archerowi, że po tylu latach wolał zachować w pamięci ten obraz z pomostu. To, co mistyczne, plastyczne, magiczne a nie rzeczywiste. Szkoda, że nie potrafił docenić "przyziemnej" miłości (zwłaszcza w książce jest mowa wprost, że nie ma o czym rozmawiać z żoną, a pogłębiająca się z tego powodu depresja doprowadza go do porzucenia dawnych pasji), ale niektórzy nigdy nie są usatysfakcjonowani tym, co zostało im dane. W każdym razie, podsumowując mój krótki wywód, jestem święcie przekonana, że związek z hrabiną - zakazany owoc - nie byłby trwały. Tacy ludzie jak Archer nigdy nie przestają marzyć, trawa po drugiej stronie płotu zawsze jest bardziej zielona.

ocenił(a) film na 7
Kaileena_Farah

Dokładnie. Podpisuję się pod tym, bo napisałaś samą prawdę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones