PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506934}

Wielki Gatsby

The Great Gatsby
7,3 248 818
ocen
7,3 10 1 248818
6,3 30
ocen krytyków
Wielki Gatsby
powrót do forum filmu Wielki Gatsby

Po obejrzeniu filmu po prostu nie mogłem oprzeć się takiemu wrażeniu ;-)

ocenił(a) film na 8
wilkxx

tak,tak...

wilkxx

Jakoś do Łęckiej nie widzę analogii, za to do filmowej Kareniny jak najbardziej :)

ocenił(a) film na 7
wilkxx

Fitzgerald mógłby się obrazić gdyby dowiedział się, że postać z jego legendarnej i znanej na całym świecie powieści porównuje się do bohaterki z lokalnek książki, jaką jest "Lalka".

ocenił(a) film na 9
DonDominik

Myślę, że Prus mógłby się obrazić, za to że traktujesz jego powieść "za ble" tylko dlatego, że pochodzi z Polski.

ocenił(a) film na 7
czesiol

Nigdzie nie napisałem, że "Lalka" jest zła. Napisałem tylko, że zna ją o wiele mniej ludzi niż dzieło Fitzgeralda. Jestem pewien, że Głowacki, jako człowiek inteligentny nie obraziłby się o to. Podejrzewam za to, że mierziłaby go ludzka nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.

ocenił(a) film na 9
DonDominik

Takie odniosłem wrażenie Donie, że Łęcka jako postać "lokalna" jest gorsza. Mea Culpa.

użytkownik usunięty
DonDominik

Fitzgerald może Prusowi buty czyścić, powieść Amerykanina zawdzięcza sławę Hollywood, to wszystko

ocenił(a) film na 7

Napisanie pięknej narracyjnie prostej opowieści jest równie trudne jak napisanie nacechowanej ideologicznie cegły. Fitzgeraldowi udała się ta sztuka.

użytkownik usunięty
DonDominik

"Lalka" cegłą? Przykro mi, widać, że ktoś został przymuszony do jej przeczytania, dla mnie to jedna z lepszych polskich powieści.Bohaterowie obu opowieści dość podobni, tylko, ze powieść Prusa powstała chyba z 30 lat wcześniej.
Dla mnie też pierwsza była "Lalka", dlatego jeśli chodzi o treść, to Gatsby jest przegrany na samym starcie, bo dla mnie "to już było".

ocenił(a) film na 7

99,9% Amerykanów w tym pewnie Fitzgerald nigdy o panu Głowackim nie słyszeli, więc ten argument jest inwalidą. Poza tym nigdzie nie napisałem, że słowo "cegła" w określeniu na książki jest nacechowane negatywnie. Dla mnie cegłą jest również np. "Pod kopułą" Stephena Kinga, które ma 900 stron i mi się bardzo podobało.

Używasz nietrafionego argumentu i wkładasz mi w usta słowa, których nigdy nie napisałem. To nie jest dobry sposób na dyskusję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones