PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753427}

Winnetou. Nowy świat

Winnetou & Old Shatterhand
5,7 432
oceny
5,7 10 1 432

Winnetou: Nowy świat
powrót do forum filmu Winnetou: Nowy świat

TVP

ocenił(a) film na 7

TVP zakupiło nowe filmy z "Winnetou". Tytuł pierwszej części to "Winnetou. Nowy świat". Drugiej (emitowanej wczoraj) "Winnetou i tajemnica srebrnego jeziora". 25 sierpnia ma być emisja trzeciej (i chyba ostatniej) części pt. "Winnetou. Ostatnia bitwa". Niestety próżno tego szukać na Filmweb.

ocenił(a) film na 7
Goro_Gondo

No i TVP wyemitowało całą trylogię. Fajnie to nakręcono, a każda część lepsza od poprzedniej. Jak dla mnie
"Winnetou. Nowy świat" - 6/10
"Winnetou i tajemnica srebrnego jeziora" - 7/10
"Winnetou. Ostatnia bitwa" - 8/10.

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

Cieszy mnie taka opinia. Film zobaczę rano. Jeżeli Pan nie śpi: czy Winnetou I Nszo czi zginęli w tej wersji?

Winnetou28

Zwróc uwagę na tekst Old Shatterhanda do polskich robotników o Polakach jako złodziejach (pierwsze 5-8 minut filmu). Winnetou zginął, Nszo Czi go pochowała, OS nowym wodzem Apaczów.

ocenił(a) film na 9
Fiat_1000

No cóż, Niemcy mają potrzebę leczenia kompleksów wobec nas. Jechał ich sęk. A więc dobrze się stało że OS został wodzem I w tej wersji. W starej jadący Barker za zwłokami Apacza wzruszał do łez. Nie było o tym mowy, ale wszyscy miłośnicy Maya wiedzieli że to nowy wódz.

ocenił(a) film na 7
Winnetou28

Trochę jechał, ale potem razem modlitwy zmawiali itd. No fakt, można to podciągnąć, że Niemcy się nieco dowartościowują. Chociaż film i tak dobry.

ocenił(a) film na 7
Winnetou28

Oba te zakończenia podobały mi się. I w "Winnetou III: Ostatnia walka" i "Winnetou. Ostatnia bitwa". Pamiętam jak pierwszy raz oglądałem tą starą wersję, to aż łzy zakręciły się. Ale szczęściem potem TVP pokazała następne części. Tutaj też zrobiło wrażenie. Aż szkoda, że więcej tego nie nagrali.

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

Podsumowując na gorąco. Podtrzymuję 9 dla całej nowej sagi. Mamy tu potwierdzony stereotyp o Ameryce tworzonej przez dziwki I bandytów. W tle żyjące w zgodzie z naturą skazane na zagładę plemiona. A z bliska bohaterowie powieści Maya. Winnetou wyciszony I wcale nie heroiczny. Old Shaterhand wrażliwy emigrant ze słabościami. Hawkens najbliższy kreacji z starej wersji, jako dziwak o gołębim sercu. Nszo czi rozbudowana na potrzeby scenariusza, ale nie mam nic przeciwko. Nad całością rozciąga się atmosfera smutku. Podobali mi się Komancze, oraz Tangua. Polacy ukazani jako domniemani złodzieje, potem ofiary użyte jako pretekst rozprawy z Apaczami, a na koniec domyślam się część wspólnoty białych I Indian...Take ekranizacja uzupełnia pierwotną wersję.

ocenił(a) film na 7
Winnetou28

No mi również podobała się nowa trylogia. Są liczne zmiany, ale akurat wpływają na korzyść. Ponownie pojawiają się znani i lubiani bohaterowie ze starych części i klimat ogólnie podobny. W tej nowej wersji fajnie pokazano kilka rzeczy - jak Winnetou zdobywa tą swoją słynną strzelbę, Old Shatterhand kurtkę itd. No i opaskę ze skóry węża, ale tutaj akurat Winnetou po śmierci ja dostaje.

ocenił(a) film na 7
Winnetou28

Na prawdę fajnie, że ktoś odświeżył tą serię i szkoda, że nie powstało więcej odsłon. Te stare również są OK, ale nie wiem jak teraz by mi podeszły. W gimnazjum bardzo podobały mi się. Myślę, że teraz też pewnie przyjemnie by na to popatrzyło się. Aż się prosi my jakaś stacja TV maraton zrobiła. Dawniej TVP1 emitowało co niedziele. Ostatnio TVS parę części, ale po "śląsku".

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

Polubiłem tego Winnetou jako czlowieka.I też mi go żal jak Bricea. Uderzyło mnie, kiedy widząc porażkę w ataku krzyczał "do domu". Fajnie pożegnała go siostra. Może tylko za dużo tych pocałunków z OS na widoku.

ocenił(a) film na 7
Winnetou28

Których pocałunków? No ja początkowo nie mogłem przyzwyczaić się do nowego aktora w tej pierwszej części. Ale potem go polubiłem, niewiele ustępuje Pierre Brice'owi. Nowy Winnetou jest dokładnie taki jak powinien. Z resztą podobnie jak nowy Old Shatterhand. W sumie godni następcy. Oby jeszcze nakręcili jakąś część z nimi.

ocenił(a) film na 7
Goro_Gondo

Wydaje mi się, że tutaj połączono wszystkie trzy filmy w jeden i nazwano go "Winnetou & Old Shatterhand", a przynajmniej tak wnioskuję patrząc na obsadę. W tej jednej produkcji wpisani są wszyscy łotrzy z całej trylogii:
1. Jürgen Vogel,
2. Carlo Ljubek,
3. Michael Maertens.

ocenił(a) film na 7
Herflick

Bo to chyba nagrywano i reklamowano razem. Ale każda odsłona opowiada o czymś innym, ma swój tytuł i inną fabułę. Stare części też kręcono jedna po drugiej i nikt nie zbijał tego w całość. Z resztą na innych portalach te nowe Winnetou porozdzielane są.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones