PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128440}

Wojna Zimowa

Talvisota
7,2 2 659
ocen
7,2 10 1 2659
Wojna Zimowa
powrót do forum filmu Wojna Zimowa

Ten film to obraz o bezsensowności wojny, zmianie psychiki (degradacja człowieczeństwa) - zwłaszcza u Finów, bo ruscy byli już na starcie zdegradowani byli propagandą i wódką.
Film zdecydowanie wywołuje poczucie przygnębienia, niesprawiedliwości. Jednak nie do końca, według mnie pokazuje, że wolny naród nawet w obliczu przewagi wroga, osamotnienia, strat i beznadziejnej sytuacji ma motywacje by walczyć, funkcjonować, podczas gdy totalitarny moloch chaotycznie dąży do destrukcji wszystkiego -obraca się przeciwko swoim własnym ludziom... (bezsensowne dowództwo ZSRR, idiotyczny sposób prowadzenia walk)
...Wciąż czekam na podobny film ale o wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920, Finowie świetnie wykorzystali patriotyczny temat, a my mając duże możliwości marnujemy potencjał nie biorąc się za naszą równie wspaniałą i dramatyczną historię.

PS. Piszę ruscy bo "Rosjanie" jako nazwa liczą się dla mnie do 1917 roku i może od 1992 ponownie, choć patrząc na konflikt w Czeczeni to wątpię coraz bardziej... więc Finlandie zaatakowali ruscy, Polskę "wyzwolili" ruscy, komunizm'y w Ameryce południowej montowali ruscy (TAK TYTUŁEM PRZYPOMNIENIA ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones