PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=700190}

Wojna o planetę małp

War for the Planet of the Apes
7,0 56 555
ocen
7,0 10 1 56555
7,5 29
ocen krytyków
Wojna o planetę małp
powrót do forum filmu Wojna o planetę małp

Rozwleczona niemiłosiernie, chwilami naprawdę nudna, do tego małpy przesadnie uczłowieczone. Mam wrażenie, że zmarnowano potencjał.

ocenił(a) film na 5
gry270

No i popieram, tyle tylko, że ja dałem 5/10. Szkoda, bo poprzednie części były naprawdę dobre...

ocenił(a) film na 9
gry270

Ja mysle ze zarowno ostatnia czesc jak i ta czesc sa zbyt bardzo dramatyczne i powazne !.Wolalbym mniej dramatyzmu i powagi a wiecej rozrywki i lekkiego kina.Widac tworcy chca walczyc o Oscara ;].

lavrenzo84

A mi tam się podobał ten trochę ciężki i mroczny klimat. Odzwierciedlało to stan w jakim znajdował się Cezar po stracie żony i syna. Zresztą humor wprowadzał nam koleżka Zła Małpa :)

ocenił(a) film na 6
gry270

Potwierdzam, inny klimat niż poprzednie częśći które się nie dłużyły aż tak

ocenił(a) film na 10
gry270

A moim zdaniem wręcz przeciwnie! Trzecia i prawdopodobnie ostatnia część była najlepszą z całej trylogii, a powaga i dramatyzm dodały jej smaczku i niesamowitego klimatu, że aż chciało się oglądać i wiedzieć jak dalej potoczą się losy Caesara i jego grupki.

ocenił(a) film na 7
PAT90PN

Dokładnie,więcej powagi w filmach a nie to co teraz serwują twórcy,wszystko lekkie i do tego przyprawione humorem.

ocenił(a) film na 3
PAT90PN

W tej części nic się nie klei, wydarzenia nie mają sensu, decyzje nie mają sensu, kolejne sceny są coraz bardziej absurdalne, naprawdę jak ludzie mogą mówić, że to najlepsza część???

doliwaq

Też się dziwię temu hurra-podnieceniu: ten film naprawdę ssie, absurd goni absurd, postaci płaskie, w zasadzie brak akcji, a do tego jest za dużo dłużyzn. Nijak się to ma do nakreślonego potencjału w trailerze, a tym bardziej do epickiej w kontekście wydarzeń części drugiej. Ba, nawet część pierwsza była o wiele mniej kameralna. Nie mam pojęcia, skąd tyle tych bardzo pozytywnych opinii.

ocenił(a) film na 3
Agntx

nom dokładnie. Ten film to dno.

MaciekDrabina

To nie oglądaj

Agntx

Czytam se teraz te komentarze i naprawdę się dziwię jak można tak wogule pisać na temat tego filmu niektórzy ludzie są naprawdę dziwni jak film ci się nudzić to se obejrzyj komedie

ocenił(a) film na 6
doliwaq

I tu się zgadzam. Dziwię się tym wszystkim zachwytom. Film chwilami był nudny, do tego kilka bezsensownych, zupełnie nielogicznych, wręcz głupich scen. Może 3 to trochę niska ocena :) ale dziwię się osobom oceniającym na 9. Dla mnie na 6. Po prostu niezły i tyle.

gry270

Czy można obejrzeć 3 część bez oglądania dwóch poprzednich?

ocenił(a) film na 7
avosette

A co za problem obejrzeć od początku.Oczywiście można pominac dwie poprzednie ale wtedy ominie nas transformacja najważniejszej postaci,którą jest Caesar...

ocenił(a) film na 10
gry270

To, że są uczłowieczone nie powinno dziwić nikogo kto serie zna od pierwszych części. A ta część mocno nawiązuje do pierwszej, która powstała 1968 r. Myślę, że trochę nie ogarnęliście pewnych wątków i powiązań i dlatego zaniżacie niesłusznie ocenę. To bardzo dobre zwieńczenie serii i musiało być trochę sentymentalnie i dlatego może wrażenie tego rozwleczenia. Dla mnie film na dyszkę, ale każdy ma prawo do swojego zdania.

ocenił(a) film na 8
Matee91

Zgadzam się z tym uczłowieczeniem. Dla mnie jedynym minusem a zarazem plusem tej części jest sama fabuła. Napisalem tak ponieważ jestem trochę zawiedziony tym jak się potoczyły losy Cezara i jego ekipy - spodziewałem się czegoś bombowego na ogromną skalę, spodziewałem się ze będzie pokazane dlaczego Cezar stał się tak ważną postacią dla małp. Ze dojdzie do czegoś niesamowitego :)
UWAGA SPOILER - W momencie jak Zła Małpa zaczęła mówić o innych małpach myślałem ze okaże się ze są gdzieś tam inne grupy takie jak Cezara. A on dzięki swojej inteligencji i charyzmie zdoła ich poprowadzic przeciw ludziom i dzięki temu wygrają wojnę. A w tym filmie ich wygrana w sumie była dziełem przypadku - mówię tutaj o tej lawinie :(

Z drugiej strony historię Cezara poprowadzili w tym filmie w stronę takiego wybawiciela - ja oglądając ostatnie sceny filmu widziałem Cezara jako takiego Mojżesza który wyprowadził swój lud z Egiptu do ziemi obiecanej.
I poniekąd kupuje tą wersje - dlatego jestem też z niej zadowolony.

ocenił(a) film na 7
spencer42

Ta seria o planecie małp od samego początku nie była typowym filmem akcji, bardziej skupiała się na postaciach i społeczności małp. Śmierć Caesara mnie zaskoczyła, ale ich zwycięstwo nie było żadnym przypadkiem. Od samego początku unikali wojny i suma sumarum udało im się dzięki temu uniknąć wielu strat w małpach. Co do samej lawiny - ostrzelanie pociskami rakietowymi obiektu usytuowanego w górach musiało spowodować lawinę. To zwykła spójność logiczna. Caesar w tym filmie zawiódł w roli stratega wojennego, pod względem przebiegłości też wypadł blado, ale jego upór i niezłomność w dążeniu do celu w ostateczności jednak wystarczyły by uratować małpy i to jest jak najbardziej wystarczająco by stał się dla nich postacią legendarną, bohaterem.

ocenił(a) film na 7
piotr111

pisz spoiler!

ocenił(a) film na 5
aronn

myslisz ,ze jest tutaj ktos az tak glupi zeby czytac komentarze nt oceny filmu przed obejrzeniem ? lol :D

ocenił(a) film na 8
spencer42

Był też moment że Ceasara przedstawili jako męczennika Jezusa, biczowanie, przywiązanie do Pali i trzymanie o głodzie

ocenił(a) film na 8
spencer42

Lawina by nie powstała, gdyby nie wybuch - a więc nie jest dziełem przypadku.

ocenił(a) film na 9
gry270

Przesadnie uczłowieczone? Filmu jeszcze nie widziałem, ale w oryginalnej wersji one były w pełni ludzkie. Reeves od Genezy szedł tym samym śladem.

ocenił(a) film na 7
gry270

dla mnie minusem nie było "zbytnie uczłowieczenie" małp, moim zdaniem to naturalna kolej rzeczy tym bardziej że zostało to wyjaśnione w filmie w przejrzysty sposób... mi przeszkadzał nadmierny patos i ogromna ilość wzruszających scen... coś czego nie było w poprzednich częściach. Do tego równowaga pomiędzy ukazaniem małp i ludzi będąca w Ewolucji tutaj została całkowicie pominięta, w Wojnie to ludzie są przede wszystkim tymi złymi i prowokującymi do konfrontacji a małpy są biedne i pokrzywdzone. Do tego należy dodać jeszcze że Geneza i Ewolucja były całkowicie różniącymi się filmami które scalały jedynie postaci małp natomiast Wojna to stricte kontynuacja części drugiej, co za tym idzie podobne klimaty, schematy itd. Nic nowego i nic zaskakującego. Jestem mocno zawiedziony finałem serii... dałem 7 bo owszem, dobrze się to ogląda i mam już sentyment do Cesara i ferajny jednak po tak genialnej części jak Ewolucja spodziewałem się finału który wgniecie mnie w fotel kinowy... a koniec końców wyszedłem niezadowolony.

ocenił(a) film na 3
gry270

Największym problemem tej części jest dziurawa jak sito fabuła oraz przekroczony poziom patosu. Ja lubię patos, naprawdę, ale niech będzie nieprzesadzony, jak w Patriocie czy Braveheart.

ocenił(a) film na 9
doliwaq

fabuła dziurawa... Nic się nie klei... nie potrafię uzasadnić swojej opinii, więc posługuje się totalnymi ogólnikami... to przypadek, że wymieniłem akurat dwa filmy Gibsona... :)

ocenił(a) film na 3
kaizydek

Jest tego tak wiele, że nie uważałem za potrzebne cokolwiek wymieniać, ale jeśli chcesz... z pamięci - początek: oddział ludzi uzbrojony po zęby atakuje obozowisko małp, przegrywa z małpami uzbrojonymi w łuki, atak nie miał kompletnie żadnego sensu poza pokazaniem jedynej fajnej sceny batalistycznej w filmie. Potem obóz na granicy: zły pułkownik boi się zarażenia wirusem, co nie przeszkadza ma mieć w obozie setki małp, które go przenoszą. Potrzebuje tych małp do budowania MURU. Muru z jakiś kamieni i drewna, który ma powstrzymać wielką armię ludzi. WIelką armię uzbrojoną w śmigłowce, czołgi, pojazdy zemechanizowane i artylerię. Ma ją powstrzymać budowany przez małpy mur. Małpy nie są karmione ani pojone. To więc logiczne że zaczną padać jak muchy po kilku dniach nie skończywszy muru. Może to taki plan żeby zamęczyć je na śmierć, ok. Ale nie! Potem przez wstawiennictwo cezara dostają jeść i pić. Po co? ŻEBY BUDOWAĆ MUR. Skoro ten MUR jest tak ważny czemu wcześniej nie dawano im jeść i pić? Dalej - pułkownik znajduje dziwną lalkę w klatce Cezara. Co zrobi pułkownik? A. Wyrzuci ją gdzieś. B. Spali żeby bo może roznosić wirusa (jak cała armia małp w klatkach albo Cezar rozmawiający u niego w kwaterze, ale whatever) C. Weźmie brudną brzydką lalkę do siebie do pokoju i będzie z nią spał. dalej - wielka armia ludzi. Wspominają o niej nagle w połowie filmu. Po co idzie? By zabić pułkownika. Czemu? Bo myśli inaczej, zabija swoich ludzi. Co by normalnie zrobiła wielka armia ludzi? Olała by pułkownika i dalej walczyła z małpami o przetrwanie. Co robi wielka armia ludzi w filmie? Stwierdza, że najważniejsze to zabić złego pułkownika bo zabija swoich ludzi. Ech. W końcu nastepuje atak który przeczy logice, ale niech będzie. Może wielka armia ludzi to żołnierze sowieccy, taktyka się w sumie zgadza, a że nie żałują ludzi w świecie postapokalipsy? Może mają równie wspaniałęgo wodza co pułkownik. Nieważne. Małpy. Uciekają całą chmarą z obozu i NIKT tego nie zauważa. NIKT. Cała armia pułkownika w tym wartownicy śpią sobie. Co z tego że w każdej chwili może nadejść wróg. Wracamy do bitwy. Mur jest oczywiście bez sensu. Zła małpa nagle zmienia stronę i pomaga Cezarowi. Skąd ta nagła zmiana? Po co to widzom wiedzieć, mają płakać na kolejnej łzawej scenie. TERAZ NAJLEPSZE - Cezar niszczy granatem zbiornik paliwa, ten wybucha, niszczy trochę mur, zabija trochę żołnierzy, jest ok. Ale potem następuje reakcja łańcuchowa i w konsekwencji wybucha cały obóz. CAŁY OBÓZ PRZEZ JEDEN ZBIORNIK ŁATWOPALNY KTÓRY JEST NA LINII OGNIA WROGICH WOJSK. To tak jakby Superman trzymałby w swoim domu kryptonit. Potem lawina, która zabija całą wielką armię ludzi. Po problemie. Wątek zakończony. Deus ex machina. Cezar został ranny nomen omen ale co z tego, teraz wędrówka małp przez drogi, pustynie, lasy, śniegi do ziemi obiecanej. Po wielu dniach wędrówki Cezar umiera na wzgórzu na końcu drogi na tle zachodzącego słońca Z POWODU WYKRWAWIENIA. Najbardziej idiotyczna śmierć jaką widziałem w kinie. Tylko dla jakiegoś pseudosmutnołzawego zakończenia. Ach, jeszcze ta dziewczynka, której całą rolą było wrzucanie smutnej wzruszającej muzyczki do filmu kiedy się pojawiała, napojenie Cezara i podrzucenie lalki pułkownikowi. Nie wiem, może w kolejnej części będzie miała jakąś poważną rolę, ale w tej była kompletnie nieprzydatna. Było oczywiście tego wszystkiego więcej ale nie pamiętam. Doceniam kilka scen i kilka zagrań, doceniam efekty i aktorstwo, ale jeśli pozłoci się kupę, to niestety ale kupa wciąż będzie kupą i będzie brzydko pachnieć.

doliwaq

No nie wierze... w końcu ktoś, kto ma podobne do mnie odczucia odnośnie filmu. T R A G E D I A. Zachwycanie się tym filmem to jedno wielkie nieporozumienie. Przecież tutaj z 2.20h mozna było spokojnie zrobić 1.20. Jakby istniała w kinie opcja +30 sekund to bym 150 razy ją wykorzystał. Absurd gonił absurd. Fabuła nudna, drętwa, schematyczna. Ten wybuch po rzuceniu granata dopełnił wszystkiego! Nic to, że wcześniej tysiąc sto dwadzieścia pocisków poleciało w baze i nic tak nie wybuchło. Nie polecam, szkoda czasu, lepiej obejrzeć dwa odcinki na wspólnej, więcej się dzieje... ;-)

KtosKcies

potwierdzam, wiekszego gwna nie widzialem. wiekszosc tych pozytywnych opinii to chyba malpy pisza z klatek. ja tam z tego malpiego ugu bugu nic nie rozumialem, czulem sie jak na starym filmie disneya czy innym lassie ktory ratowal dzimiego ze studni. Co mnie obchodzi smierc tych malp? mailem chociaz nadzieje na jakies sf postapokaliptyczne a wyszlo im niewiadomo co. najpierw jest akcja potem znow gadanie o dupie maryni potem znow troche akcji i malpa lezie tak kogos zabic. Potem leza cala grupa gdzies i zaczyna sie nuda w stylu wladzca pierscieni czesc 2. A ten oboz? smiechu warte. Oczywiscie jakis zly bialas ktory chce malpki wiezic. I tak dalej jak jest opisane powyzej.

Czekam na planete koni XD konie zaczna mowic ludzkim glosem i pokaza malpom gdzie raki zimuja za to wykorzystywanie konskich zadow do wozenia sie po rejonie XD krzywdy musza byc wyrownane!!!

ile ten film naprawde kosztowal? ja tam nic drogiego nie widzialem. efektow specjalnych to tam specjalnie nie bylo (no chyba ze chodzi o ta dziewczynke ktora wyglada jakby ciagle jej sie chcialo kupe no to fakt ona to musiala dostac jedna szczepionke za duzo).

szkoda gadac, szkoda strzepic na tych ludzi ktorzy w tym widza jakies nadejscie proroka, symbolizm i cholera jeszcze co? kto wam za to placi by pisac te brednie?

adamczyk_glos_rozsadku

a zapomnialem dodac ze tworcy skopiowali z filmu wolyn scene w ktorej dowodca sie zastrzelil.

a tak szkalowano wolyn za ta scene smierci a tu prosze w samych choliwoodzie taka sama glupia scena.

ocenił(a) film na 7
adamczyk_glos_rozsadku

Fakt,że w filmie było dużo uproszczeń ale akurat do tej sceny bym się nie przyczepił przeciez on miał poważny powód by sie zastrzelić nie chciał życ z tą chorobą po drugie przeciez to była jego misja życiowa by ją niszczyć na każdym kroku jakkolwiek by to nie było okupione jakąkolwiek ofiarą a szczytem tej ofiary było zabójstwo swojego dziecka...

aronn

spoko ale czy to nie bylo głupie i ograne? jak bialy dowodca to oczywiscie idiota, pijak lezacy w rzygowinach ktory zdecydowal sie zastrzelic. kandydat do oskara ze swoim koncowym "weeee bweeeee". a potem malpa wyskakuje z granatami dzieje sie te cale gowno a na koniec na nich wszystkich spada i zasmazka xD
ludzie sobie tyle dopowiadaja do tego filmu a przykladowo przemilczaja scene rzucania gownem przez malpy w staznika.

zamiast tego proponuje sobie obejrzec urodzonych mordercow bo wtedy woodi jeszcze byl normalny i nie wydawal wszyskich swoich pieniedzy na marychuaniny

adamczyk_glos_rozsadku

Prosze jeszcze raz obejrzec, bo kompletnie Pan nic nie zaczaił z tego filmu. Biały dowódca to nie jest żaden idiota, tylko jedna z najciekawszych postaci, która MYŚLi i chce ocalic swoja populację na wszelkie mozliwe sposoby. To końcowe " weeee bweeeee" wydał z siebie, bo zachorował na małpią grypę w nowej odmianie , co było opowiedziane w filmie, grypę , której bał się najbardziej i dlatego się zastrzelił. Proponuje też zminic nik , bo na głos rozsądku nie wskazujesz :P Radzę też kupic mózg bo chyba zgubiłeś :P

Galaktyka

A ja radze zmykac tam gdzie taki hejt jest dopuszczalny. Prosze sobie nie robic wycieczek personalnych.

Platne trole probuja jeszcze polerowac to gownienko? chodzi o to jak go przedstawili a nie o sens jego postaci. Sama postac tez jest z dupy - jakis wojskowy na zadupiu z gowniana barykada ktora wylatuje w powietrze.

a i zapomnialem jeszcze dodac ze tak wpaniale wcisneli na sile promocje zwiazkow z murzynami xD ta dziewczynka ktora tak niby sie zakochala w tym gorylu no normalnie lewak plakal jak widzial XD

ocenił(a) film na 7
adamczyk_glos_rozsadku

Teraz juz na siłe szukasz wad w tym filmie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kaizydek

Tylko, że osoba ma rację i fabuła była dziurawa. Jest wielki obóz, którego pilnuje banda wojskowych - Cezar został złapany przez to, ale za to nikt nie dostrzega małej dziewczynki, która nijak nie może wtopić się w tłum, która przechodzi pomiędzy jedną klatką a drugą a potem wychodzi z obozu jak gdyby nigdy nic. Pułkownik nie dziwi się na widok lalki, której wcześniej w tej klatce nie było i którą Cezar wcześniej ze sobą nie miał. W momencie uwolnienia małp nikt(!) nie zauważył zniknięcia najpierw młodych a potem wszystkich małp aż do rana. A w zasadzie rano też nie. Zauważyła tylko jedna osoba. No sory, że to się kupy nie trzyma.
Wracając do dziewczynki to to co zrobiła było dla mnie tak idiotyczne, że bardziej się nie dało. Powinna była zginąć, może wtedy jej postać miałaby więcej sensu.

Risika_hime

Ale ta dzieczynka to przecież NOVA , bohaterka orginalnego filmu, ona nie mogła zginąc :P

Galaktyka

Ok. Mój błąd, "nie mogła zginąć". Widzę logikę twojej wypowiedzi, że nie mogła zginąć w filmie. A widzisz logikę w mojej, że to co w nim zrobiła powinno było ją zabić?

ocenił(a) film na 7
Risika_hime

Dokładnie,masz dużo racji,szkoda,że tej części nie dopracowali tak jak poprzednie dwie...

Risika_hime

Nie kwestionuję twojej wypowiedzi, bo to bylo faktycznie naciągnięte ,że wchodzi swobodnie na teren pilnie strzeżonego obozu... Mi tylko chodziło o to, że to po prostu postac , która pojawi się w przyszłości, więc nie można jej uśmiercic , cho scena faktycznie nieco niedpracowana. nie jestem jakąś idiotką , żeby mnie tak traktować, Risika_hime...

Galaktyka

Przepraszam, że co...? W którym niby miejscu potraktowałam cię "jak idiotkę"?
Wręcz przeciwne, przyznałam się do błędu, bo umknęło mi, że pojawia się w przyszłości. Ale nadal podkreśliłam niedopracowanie twórców, do którego ty w swoim komentarzu w ogóle się nie odniosłaś. Tak więc, nie wiedziałam czy przyznałabyś mi racje czy nie, więc się o to zapytałam. Moja wypowiedz nie była ani sarkastyczna ani chamska.
Uwaga! Teraz wypowiem się o tobie! Moim zdaniem jesteś przewrażliwiona i doszukujesz się drugiego dna tam gdzie go nie ma. Fakt w internecie pełno jest trolli i hejterów, ale moja wypowiedz nawet w minimalnym stopniu taka nie była. Dodatkowo nawet komentarz następnej osoby (aronn) nie odnosił się nijak do ciebie tylko mojej logiki.

Risika_hime

Po 1. na temat użytkownika Aronn w ogóle się NIE WYPOWIEDZIAŁAM, NA MARGINESIE , GOŚC MA SPORO RACJII I JEST MILSZY DLA LUDZI , w przeciwieństwie do cb, wie może czytaj ze zrozumieniem. Po 2. wgl Cie nie skrytykowałam i nie masz prawa mnie oceniać, skoro mnie nie znasz . Chyba chcesz sobie podnieść samoocenę, skoro się tak rzuciłaś , jak ja ci normalnie napisałam , a raczej dałam delikatnie do zrozumienia , że uraziło mnie . zdanie: "A widzisz logikę w mojej, że to co w nim zrobiła powinno było ją zabić? " Nie pierdziel mi tu o logice, bo jak wcześniej napisałam , się zgadzam z tą częścią Twojej wypowiedzi, tylko normalnie zwróciłam Ci uwagę, że Nova nie może zginać, Ty już wielkie bla bla bla.. Ja jeżeli nawet niechcący kogoś urażę, to zaraz przepraszam , anie wypisuję nie wiadomo czego na temat osoby , której nie znam . Nie pozdrawiam i koniec rozmowy z Tb.

gry270

ten film o Małpach wojujących jak ludzie nigdy nie był dobry. Nie wiem po co w ogóle dyskusja w tym temacie.

ocenił(a) film na 9
gry270

Małpy muszą być uczłowieczone. Za rogiem wydarzenia z pierwszego filmu z serii (1968), to wszystko ma sens bo klamra nam się zamyka i logicznie pokazane jest jak doszło do tego co mamy w pierwszej (i jedynej sensownej ze starych) części sagi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones