PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=700190}

Wojna o planetę małp

War for the Planet of the Apes
7,0 57 496
ocen
7,0 10 1 57496
7,5 30
ocen krytyków
Wojna o planetę małp
powrót do forum filmu Wojna o planetę małp

...i wygląda na to, że miałem rację.
Co z astronautami? Scenarzyści spieprzyli robotę po całości! W genezie mamy wzmiankę o misji na Marsa, z którą Ziemia traci kontakt. To pewnie oni... ale Nova w filmie ma 10-15 lat, tak? Aktorka ma lat 13 więc tak zakładam. Nova gdy spotyka astronautów ma 20-25 lat (aktora grająca Novę w filmie z 1968 ma 23 lata)... czyli między wydarzeniami z wojny a lądowaniem astronautów mija 10 maks 15 lat... Rili???? 10- 15 lat i kompletny brak śladów cywilizacji ludzkiej? A cywilizacja małp co najmniej na poziomie naszego 19 wieku? Małpy żyją swoja religią i historią i zupełnie nie pamiętają, że jeszcze niedawno były potężne miasta ludzi? Co jest grane?

vood76

Astronauci wylądowali na Ziemi 2000 lat po wydarzeniach przedstawionych w Wojnie.

bordouex

Nova żyła 2000 lat?

vood76

Nie, to zupełnie inne osoby. Tylko takie samo imię. Poza tym Wojna nie jest bezpośrednim prequelem Planety małp '68.

bordouex

nawiązań do Planety z 68 jest mnóstwo. Nova jest niemową i tu i tam, skąd ta pewność, że to różne osoby?

vood76

Oglądałeś Planetę Małp z 1968 roku? Akcja tego filmu dzieje się w około 3950 roku. Akcja Wojny o Planetę Małp około 2030 około. W Planecie mamy całkiem inne małpy, wyprostowane, cywilizowane, mówiące, mają swoją państwowość. Miałyby to osiągnąć w 10 lat. To co piszesz to jakieś abstrakcyjne stwierdzenia.

bordouex

Nova to po prostu ukłon w stronę oryginału :)

bordouex

oglądałem wszystkie części i własnie o tym mówię! Scenarzyści dali ciała.... powiedz mi jaka technologia z 20 wieku pozwala astronautom przeżyć 2000 lat? Rozumiesz w ogóle co napisałem i jakie mam zarzuty? To powiedz mi z jakiej planety lecą astronauci z 68? W jakim czasie? Rozumiesz błąd logiczny całej historii nowej trylogii?

vood76

Piszesz głupoty. Astronauci lecieli kilkanaście miesięcy z prędkością bliską prędkości światła. Na Ziemi minęło 2000 lat. Wystartowali z Ziemi i powrócili na nią. Nie wiąż nowej trylogii ze starszymi filmami, bo całkiem się równią. Jak masz jeszcze jakieś obiekcje to wychodzi, że jesteś trolem. Najlepiej przypomnij sobie Planetę Małp.

bordouex

Nowa trylogia nie ma nic wspólnego twoim zdaniem z filmem z 68? ok..
to teraz mi powiedz jak opowiedział byś ciąg dalszy... kto odkryje planet małp?

vood76

Jaki ciąg dalszy? Póki co nie ma żadnego ciągu dalszego. Jak twórcy stworzą kolejną część to będzie ciąg dalszy. Planeta małp może w ogóle nie powstać.

bordouex

Zadam inaczej pytanie: czy nowa trylogia daje szanse na film w którym astronauci lądują na nieznanej plancie rządzonej przez małpy która to okazuje się Ziemia?

vood76

Sprawa jest otwarta. Z jednej strony może tak być. Z drugiej strony można mieć pewne zastrzeżenie. Ci astronauci wystartowali w czasach, w których nie podróżuje się z prędkością bliską prędkości światła. Z drugiej strony w Planecie Małp '68 wystartowali w 1972 roku i też podróżowali z prędkością bliską prędkości światła. Po prostu jest takie założenie fabularne, że takie podróże są możliwe.

bordouex

Fabularnie można nagiąć wszystko. Np to że Obi wan nie zna R2D2 w Nowej Nadziei ( Lucas chciał wepchnąć R2D2 do prequeli i ot tak jakoś wyszło)... o tym właśnie mówię: nowa trylogia spieprzyła całą ideę Planety Małp. Jedyna furtka to ci podróżnicy na Marsa... i jeżeli ta Nova to ta sama Nova to jest to kolosalny błąd logiczny...i właśnie o tym cały czas mówię. Wiec nie wypominaj mi abstrakcyjnych stwierdzeń bo własnie współczesne filmy są pełne abstrakcyjnych stwierdzeń których wyliczać można bez końca.

vood76

To nie jest ta sama Nova, bo w Planecie Małp główny bohater tak ją nazwał. Ona wcześniej tak się nie nazywała. Wcale nie miała imienia.

bordouex

W sumie to jest jałowa dyskusja. Ta trylogia nie jest prequelem Planety Małp tylko rebootem. Teraz mnie naszło na powtórkę starych filmów i jest to kompletna historia. To co widzimy w reboocie mamy w Podboju ('72) i Bitwie ('73)... tu się wszystko trzyma kupy. Jeżeli kiedyś powstanie Planet Małp nawiązująca do nowej trylogii nie będzie miała tego elementu zaskoczenia.. no cóż, może zaskoczy nas czymś innym. Dla mnie Planeta Małp , Odyseja Kosmiczna i Alien to najlepsze filmy sci fi wszchczasów.

vood76

Sam to rozpocząłeś.

bordouex

Tak bo cały czas traktowałem nowe filmy jako prequele... ale teraz zdałem sobie sprawę, że to reboot. Wielka szkoda.

vood76

Zapomniałeś, że koncepcja rebootu może być całkiem inna. Astronauci mogą wylądować za te 10-15 lat, a fabuła może kręcić się wokół budowania małpiej cywilizacji, jeśli już by silić się na to, że Nova będzie jakimś łącznikiem ze starą serią.

elensil20

Ale oczywiście, jeżeli reboot nie ma nic wspólnego z filmem z 68 to mogą sobie pójść w kierunku jakim tam sobie chcą....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones