PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5421}

Wróg u bram

Enemy at the Gates
7,9 231 634
oceny
7,9 10 1 231634
6,9 19
ocen krytyków
Wróg u bram
powrót do forum filmu Wróg u bram

szachy

ocenił(a) film na 8

Wstyd się przyznać ale dopiero niedawno wpadł mi w rece. Swietny obraz. Film akci osadzony w realiach wojennych o grze dwóch ludzi która przypomina partię szachów. Kto kogo pierwszy zamatuje?? Jak zwykle swietny wojskowy Ed Harris. Film jest swietnym przykładem na to że nawet w obrazach wojennych i akcji można zaciekawić widza bez wydawania milionów na sceny batalistyczne i kosmiczne efekty specjalne. Nie wiem czy postacie są fikcyjne czy rzeczywiste ale przyznam że do konca nie wiedziałem kto odda celny strzał. Wątek miłosny dobry ale nie wcinający sie w intryge. Doza brutalności dość spora le nie przesadzona. Dobrze pokazane okrucienstwo wojny i cierpienie ludzi z nią zwiazane. Jeden z najlepszych obrazów jaki miałem okazje obejrzec w konczącym sie roku. 8+

ocenił(a) film na 7
Markoss84

Wasilij Zajcew istniał naprawdę( tyle że historycy bardziej uważają że na potrzeby propagandy), Koenig też żył (tyle że to był oficer o innym nazwisku który przybył do Stalingradu szkolić snajperów). Najlepszym strzelcem na świecie pozostaje jednak : http://pl.wikipedia.org/wiki/Simo_H%C3%A4yh%C3%A4

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones