PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=303687}

Wrześniowy świt

September Dawn
6,1 771
ocen
6,1 10 1 771
Wrześniowy świt
powrót do forum filmu Wrześniowy świt

Naprawdę prawie się na koniec popłakałem. Prawdę mówiąc nie znałem tej strony amerykańskiej historii, choć ci mormoni jakoś zawsze wydawali mi się jedną z najdurniejszych sekt.

Inna sprawa - co ci ludzie musieli mieć w głowach żeby zrobić coś takiego i zaplanować? Jak potem z czymś takim zamierzali normalnie żyć? Fakt, że podobne historie zdarzały się w innych kulturach - na przykład pogromy Żydów, rzeź wołyńska i inne, stawia pod znakiem zapytana boskie pochodzenie człowieka.

mordachamordasinski

Odpowiem po pięciu latach. Ten film został uznany w USA za najgorszy film 2007 roku. Jest to tak obrzydliwa propaganda, że Goebbels uznałby go za przegięcie. Wszystko przedstawione w filmie jest kłamstwem. Żaden cytat, żadna sytuacja ani omawiana doktryna nie jest prawdziwa np. Że Mormoni muszą być posłuszni apostołom i prorokowi, albo, że prorok jest bogiem na ziemi (sic!). Nawet poligamia była zawsze praktykowana tylko przez niewielki procent populacji członków kościoła. Mormonizm jest daleki od bycia "najdurniejszą z sekt". zaden inny kościółchrześcijański nie jest tak pro-naukowy i pro-technologiczny. Nigdzie nie ma tylu elit wśród wyznawców, biznesmanów, polityków, naukowców, lekarzy, prawników itd. Wystarczyłoby poczytać z kilku źródeł na ten temat ale po co. Historii najlepiej uczyć się z filmów propagandowych trzeciej rzeszy i związku sowieckiego.

Ottiss14

Oczywiście nie można się dziwić komentarzom na filmwebie bo Polacy nawet nie wiedzą o istnieniu Mormonów i mylą ich z Amiszami. Ciężko spodziewać się, żeby mieli jakąkolwiek wiedzę o tej religii. Mormoni to najwspanialsi ludzie jakich w życiu poznałem, a dorastałem ma rękach buddyjskich Lamów i dobra było w okół mnie dosyć.

Ottiss14

Jprdl , ty dopiero bzdety piszesz ,, Lamo " . Na przyszłość , jak chcesz coś przekazać pisząc , to rób to chociaż poprawnie .

Jacek_Pedzisz

Czuję się wzbogacony tym komentarzem.

Ottiss14

Cieszę się że mogłem pomóc . Ave Discordia .

Jacek_Pedzisz

Jesteś niezastąpiony w byciu bezużytecznym <3

Ottiss14

Jasne , ważne że ty jesteś użyteczny w swoim mniemaniu . A teraz zhaltuj szamot .

ocenił(a) film na 4
Ottiss14

Kto ich myli z amiszami niby? Co za bzdura. :D Masz racje. Jacy to wspaniali ludzie świadczy wiele spraw. Przecież przez dziesiątki lat obwiniali tylko Indian o masakrę pod Mountain Meadows nie przyznając się do niczego. Potem zwalili wszystko na lokalnych działaczy nie mówiąc nic o moralnej odpowiedzialności całego kościoła, który stworzył idealny klimaty do zbrodni na niewinnych ludziach. Zablokowali późniejsze badania dotyczące tej zbrodni, świetny ruch. Twierdzenie, że czarny kolor skóry jest karą za grzechy to też piękna sprawa. Chrzest po śmierci to wyjątkowa rzecz, nie ma to jak zawłaszczać sobie i wciągać w swoją religię ludzi po śmierci. No i typowe cechy zorganizowanej religii jak chciwość, dyskryminacje, ukrywanie przypadków molestowania seksualnego. Wspaniali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones