PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11802}

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać

Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask
7,2 28 538
ocen
7,2 10 1 28538
7,0 18
ocen krytyków
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać
powrót do forum filmu Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać

Moje odczucia co do filmu i porcja ulubionych, przezabawnych cytatów.

1) CZY AFRODYZJAKI DZIAŁAJĄ?
a) - Nikt nie wie, że tu jestem. Nawet centrala pagera.

b) - Być albo nie być- oto jest gruźlica.

c) - Muszę iść do wieży zdać kielich.

d) - Jej wysokość potrzebuje halabardy, coś jej utkwiło między zębami. Chcę to wyjąć.

e) - Uwaga! Jego wysokość obudziło głośne walenie.

Chyba najlepszy wątek ze wszystkich. Przemyślenia błazna-Allena są wielce absurdalne i bawią na każdym kroku. Daję 10/10 za ten wątek.

2) CO TO JEST SODOMIA?
a) - Ta owca ma paciorkowca w gardle

b)Pani Ross: Co robisz?
dr Ross: Nic.
Pani Ross: Jak to nic? Pieściłeś wełniany sweter.

c) - Tu dr Ross z pokoju 525. Proszę schłodzonego białego burgunda, kawior i trochę trawy. Zwykłej, zielonej trawy.

Najsłabszy jak dla mnie wątek ze wszystkich, choć nie znaczy to, że słaby w ogóle. Wilder znany jest z takich zagrań komediowych i zapewne doskonale rozumiał koncepcję Allena. Motyw z kotlinką w ormiańskich górach niezgorszy :) 7/10 za całość jednak.

3) CZEMU NIEKTÓRE KOBIETY Z TRUDNOŚCIĄ OSIĄGAJĄ ORGAZM?
a) -Pieścisz ją zanim włożysz?
- Zanim co włożę? (to mnie rozwaliło ha ha)

b) - Ostatnio niemal nas nie złapano. W kościele, w konfesjonale. Do tej pory trzyma mnie skurcz.

Cały motyw z mówieniem po włosku, charyzma bohatera granego przez Allena i obsesyjne problemy łóżkowe jego żony bardzo mi się podobały. Choć jakby mniej rozbrajających gier słownych. 8/10.

4) CZY TRANSWESTYCI SĄ HOMOSEKSUALISTAMI?
a) - Sam, utopiłeś się?

W tym wątku skromnie z cytatami, bo i sam obraz krótko trwa. Końcowa szczerość zdemaskowanego bohatera jednak rozbraja widza. 8/10.

5) CO JEST ZBOCZENIEM?
a) - Czy Pan jest gwałcicielem?
- Raczej nie.

b) - Pamela, zwiążesz rabina?

Bardzo ciekawy wątek, nie zabrakło połączenia seksualności z aluzją do Żydów, a jakże! Końcowa scena z żoną rabina jedzącą wieprzowinę powala ha ha. Fetysze i zboczenia różnych ludzi badane przed kamerami- świetny pomysł reżyserski. 8/10.

6) CZY WYNIKI BADAŃ NAD SEKSEM ODPOWIADAJĄ PRAWDZIE?
a) - Proszę zwykłej za 50 centów.

b) Victor: Niezła z Pani sztuka.
Reporterka: Proszę patrzeć na drogę.

c) Victor: Znam Pańskie twierdzenie, że przeciętny męski członek powinien mierzyć 45 cm. Czy to nie za dużo?

d) Dr Bernardo: Tu badam przedwczesny wytrysk u hipopotama. Tu przesyłam mózg lesbijki do pracownika firmy telefonicznej. Tu mam 20 harcerzy. Zbadam Twój oddech, gdy będą się o Ciebie ocierać.

e) Reporterka: Co się stało?
Victor: Siadł akumulator. Nie mamy benzyny, oleju i wody.

f) - Chcę zgłosić zbiegły cycek

Sceny w laboratorium doktora przezabawne, tak jak jego dziwaczne eksperymenty. No i ten cycek to już firmówka z tego filmu. Za całość mocne 9/10.

7) CO SIĘ DZIEJE PODCZAS WYTRYSKU?
a) - Żołądek już obrabia makaron.

b) - Wstępując do szkoły plemników przysiągłeś zapłodnić albo zginąć.

c) - Pamięć, wymieniaj baseballistów żeby zapobiec przedwczesnemu wytryskowi.

Allen jako plemnik oraz to, co się dzieje w mózgu podczas stosunku to kwintesencja tego wątku. Cała ta mechanizacja zasługuje na salwę śmiechu. 9/10

Ocena całościowa filmu w moim odczuciu to 8,5/10. Seksualność jest jednym z najczęstszych motywów w filmach Allena, ale tutaj osiąga groteskowo duże rozmiary i najlepiej zacząć analizować jej fascynację przez reżysera właśnie od tego filmu. Znakomita komedia bez dwóch zdań, z wieloma gagami i absurdalnymi dialogami. Polecam!

ocenił(a) film na 9
diego88

w 1. epizodzie zapomniałeś o "pośpieszmy się, bo zaraz będzie renesans i wszyscy zajmiemy się malarstwem" - jak dla mnie ten cytat wygrał cały film, leżałam i się śmiałam przez bardzo długi czas :D

ocenił(a) film na 7
diego88

Dla mnie epizod 1 CZY AFRODYZJAKI DZIAŁAJĄ? (gadki Blazna - rewelacja) i 7 CO SIĘ DZIEJE PODCZAS WYTRYSKU? (calośc) są najlepsze. jednak podobał mi się Allan jako Fabrizzio, miałam nieodparte wrażenie że parodiuje Marcello M. i w koncu nie grał siebie tylko wogóle grał!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones