PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31326}
6,8 24 431
ocen
6,8 10 1 24431
7,4 9
ocen krytyków
Hellraiser: Wysłannik piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł

Pan Igła

ocenił(a) film na 4

Myślę, że to jeden z tych filmów, które bezgranicznie się kocha lub nienawidzi, szkoda, że on mnie po prostu nudził. I nie wiem, czy to wina zupełnie niewciągającej fabuły(jakiś tam facet chce wrócić z piekła), paskudnie rozpisanych postaci(Clare Higgins mimo iż jest starą rurą okazuje się niesamowitą femme fatale), czy tych wszystkich rzeczy, które są po prostu z dupy(olbrzymi drakolicz, świnio-skorpion, bezdomny żrący larwy, Cenobici przypominający Korpus Zielonych Latarni). Widać tu trochę stylizacji na Cronenberga, ale tutaj groteska jest żałosna, a ohyda bardziej śmieszy niż przeraża.
Zupełnie nieangażujące kino, nie miałem komu kibicować, nie miałem kogo się bać, nie miałem komu przyklaskiwać, nie poznałem niczyjej historii, nie przestraszyłem się ani nie wzruszyłem. No może czasem podobała mi się stylizacja, ten latający wszędzie puch z poduszki czy też nieskończenie długi korytarz. No, ale coś takiego nie może uratować horroru, który bazuje na...no waśnie, na czym?

ocenił(a) film na 6
katedra

Zgadzam się całkowicie. Zarówno z tymi przeciw jak i za. Bardzo podobne odczucia.

Meteooo

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

ocenił(a) film na 4
katedra

A ja się bałam najbardziej wiarołomnej pani domu ;)
No bo wszystko rozumiem, lata '80 i disko klimaty, ale makijaż i fryzura tej pani naprawdę porażały, wyglądała strasznie i chcę wierzyć, że było to celowe zagranie bo przy niej pasierbica wypadła bardzo młodziutko, niewinnie i prześlicznie. Mimo wszystko żadnej nie obdarzyłam sympatią, właściwie to nikt mi nie przypadł do gustu...

udkojagniece

Wydaje mi się że było to celowe zagranie bo w dwójce wyglada już zupełnie inaczej w dłuższych włosach z lżejszym makijażem i w zwiewnej sukience.

udkojagniece

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.. . ps. zupa ci sie przypala.

ocenił(a) film na 8
katedra

Nie zgadzam się z opinią na temat filmu, ale nazywanie 32-letniej kobiety "starą rurą", to już chyba trochę przesada :P Nawet teraz, mając 60 lat wygląda dobrze na swoje lata :P

Hydeist

32 lata to faktycznie żaden wiek ale ta aktorka ma taki stary typ urody. Niby 32 lata a wyglada zdrowo po 40...

ocenił(a) film na 6
Hydeist

Teraz jestem zaskoczony :o szczerze po tym filmie stawiałem, że ma przynajmniej 40+ lat, a nie, że jest w moim wieku :P W tym filmie wygląda zdecydowanie na starszą, fryzura i makeup dodają jej wieku. Z tego co widzę po zdjęciach z 2 części wygląda tam o wiele lepiej.

ocenił(a) film na 5
katedra

Całkiem dobrze napisane. Mam podobne odczucie co do filmu.

Rob_Rock

co ty masz miedzy uszami? niech lekarz sprawdzi czy to MÓZG.

ocenił(a) film na 7
katedra

Zobacz ją sobie w drugiej części. Daje sobie palca uciąć, że byś jej lizał patalnię. Jak już rzucasz drzazgami to przynajmniej niech będą rozsądne. Z fartem.

Mnie się film podoba. Idea piekła jak najbardziej soczysta.

ocenił(a) film na 9
Damskolel

Jedna z lepszych idei piekła jakie widziałem. Miejsce gdzie można poznać specyficzne rozkosze :D W piątej części dalej świetnie to pokazują, bo 2,3 i 4 to takie ni w p**** ni w oko, takie kino klasy B i odcinanie kuponów. A jedyneczka oryginalna i trzymająca w napięciu

ocenił(a) film na 10
Damskolel

No racja, do takiego piekła trafić bym nie chciał :-)

ocenił(a) film na 4
katedra

W pełni zgadzam się z tą recenzją.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
redhirring

co ty masz miedzy uszami? niech lekarz sprawdzi czy to MÓZG.

ocenił(a) film na 10
katedra

Co to jest korpus zielonych latarni ? Jestes przykladem, ze niektorzy powinni zostac przy swoich bajeczkach, ktore nagminnie ogladaja, a nie brac sie za konkretne horrory.

ocenił(a) film na 4
aproxx

Nie rozumiem związku pomiędzy znajomością podstawowych grup superbohaterskich, a niską oceną dla tego filmu.

ocenił(a) film na 10
katedra

,,Grupy superbohaterskie,, lol. Czy masz moze replike mlota Thora, ktorego nikt inny oprocz jego samego nie moze uniesc nad lozkiem ? Mozliwosc oceniania na forach filmowych, powinny miec osoby, ktore zdalyby rozbudowany test opierajacy sie na szeroko pojetym filmoznastwie. Powinny byc takze wyraznie oddzielone grupy dzieci, nastolatkow od starszej widowni. Takie osoby jak ty, ogladajace w wiekszosci amerykanska papke z box officow, dla amerykanskich mas, o watpliwej sredniej intelektu zanizaja srednie ocen filmow powszechnie uznawanych za przelomowe i legendarne i zrownuja filmweb z innymi smieciowymi portalami, w ktorych liczba osob z watpliwym i niewyrobionym gustem przoduje nad tymi bardziej obytymi. Dlatego fora tematyczne dla takich gatunkow jak horror sa najbardziej rzetelne i oceny na nich sa najbardziej zgodne z ich arsystycznymi wartosciami i poziomem.

ocenił(a) film na 4
aproxx

Nie mam, raczej jestem średnim zapaleńcem komiksów, a wiedzę o nich zyskałem oglądając kreskówki m.in. na Fox Kids czy Cartoon Network.
Faszyzm, który próbujesz tutaj uprawiać jest o tyle głupi, iż próbujesz go oprzeć o swoje wynaturzone poglądy dotyczące filmów. Jesteś jednak po prostu kolejnym dyskutantem, który zamiast powiedzieć coś, woli powiedzieć o kimś. Z tego powodu nie będziesz traktowany poważnie, zwłaszcza przywiązując tak ogromną wagę do ocenek, serduszek, gwiazdek i kwiatuszków.

ocenił(a) film na 10
katedra

Wlasnie powiedzialem wiele. Odnosnie poziomu tutaj panujacego, kreteriow jakie powinny panowac, aby uwiarygodnic oceny poszczegolnych filmow itd.

Kogo chcesz oszukac, sredni zapaleniec komiksow nie przytacza publicznie zadnych ,,nazw wlasnych,, z tychze kolorowych ksiazeczek rozmawiajac [w tym akurat przypadku piszac] ze swiezo poznana osoba w sieci. Nie znamy sie w ogole, wiec prawdopodobienstwo tego, ze wiem, o czym pisales bylo rowne zeru. Nie kazdy czyta bajeczki, a i nie jestesmy na stronie o bajeczkach, tylko portalu filmowym i w koncu, przeciez nie pisze z dzieckiem, tylko chyba z doroslym facetem, czyz nie ?

ocenił(a) film na 10
aproxx

Z czystej ciekawosci spytam, na ile oceniles Hellraisera 2 ?

ocenił(a) film na 4
aproxx

Nie oglądałem. Może powtórzę 1, w końcu film widziałem 6 lat temu

ocenił(a) film na 10
katedra

Mam nadzieje, ze dojrzales juz do odpowiedniej oceny tego filmu. Nie wymagam zebys od razu rzucal dziewiatkami, ale z subiektywnego punktu widzenia film, ktory posiada w sobie wiele elementow legendarnych, a kilka nawet najlepszych w swoim gatunku [powrot do zycia i przemiana Franka], raczej nie zaslugje na 4.

ocenił(a) film na 4
aproxx

To ogólniki nieobligujące do niczego, hołdujące nie sztuce, lecz mechanicznemu gwiazdkowaniu.

Akurat Korpus Latarni pojawia się niemal w każdej inkarnacji Zielonej Latarni z DC Comics. Nie musimy się znać, abym dzielił się z Tobą wiedzą i tłumaczył Ci, skąd ją posiadam. Tak samo, nie widzę powodu, aby nie rozmawiać o rzeczach dziejących się w innych filmach na portalu filmowym. Niezależnie od tego, jak bardzo infantylne to dla Ciebie jest.

ocenił(a) film na 10
katedra

Stary, to jest dzial horroru. Nie wiem co miales w zamysle uzywajac tego okreslenia, ktorego z pewnoscia wiekszosc osob tutaj komentujacych i tak nie zna ... Czy to byl przejaw czystego nerdactwa, czy moze cos innego. Owszem mozna uzywac porownan, ale raczej powinny byc to porownania do czegos, co kazdy zna, czyli cos, co przeszlo do kanonu masowej popkultury, a nie jakies ,,Korpusy ZIelonej Latarni,, Porownujac cos do Batman'a, Zolwi Ninja, Kaczora Donald'a, czy James'a Bonda zdecydowana wiekszosc ludzi bedziewiedziala o co chodzi i takie porownania maja sens, a porownujac Cenobitow, do czegos, czego z pewnoscia 80% tutaj komentujacych nie widzialo na oczy i nie wie czym tak naprawde jest, jest przejawem kompromitujacej, na dodatek nieudanej formy zablysniecia. Dzieki za dobre checi, ale nie interesuje mnie wiedza o komiksach.

ocenił(a) film na 4
aproxx

To nie jest żaden dział, to forum pod filmem.
Po prostu użyłem porównania, które przyszło mi na myśl, gdyż Korpus Zielonych latarni tworzą humanoidalni kosmici z różnych stron Galaktyki. Tak też wyglądali Cenobici z filmu. Nie widzę powodu, aby erudycję filmową i kulturową odbierać jako nerdactwo. Nic nie poradzę, jeśli nie odczytałeś porównania.

ocenił(a) film na 10
katedra

Horrory, sa w dziale horror. U kazdego na profilu sa wyroznione najczesciej oceniane gatunki [dzialy] filmowe. Nie rozumiesz puenty. Porownania maja sens, jesli w towarzystwie, kazdy, albo prawie kazdy wie, o co chodzi. To ta,k jak walnac sucharem na weselu kuzynki, ktorego prawie nikt nie rozumie i wtedy smiejesz sie sam do siebie, a reszta patrzy zdziwiona na siebie szybko zmieniajac temat. Wtedy wychodzi sie pajaca. Dam sobie leb uciac, ze 70-90% osob tutaj komentujacych nie wie, jak ci od latarni wygladaja. Nie wiem czy to zrozumiesz, czy nie, jak nie, to trudno. Ja slyszalem ten zwrot pierwszy raz w zyciu, a duzo czytam o nowych filmach, a jeszcze wiecej o starych, wiec kanonem masowej popkultury, to napewno nie jest.

ocenił(a) film na 4
aproxx

Musiałeś pomylić strony, ponieważ na FW nie ma działów, lecz strony poszczególnych filmów. Chyba, że chodzi Ci o forum.
Skąd założenie, że mojego porównania nie zna nikt, skoro tylko Ty piszesz we własnym imieniu?
Skoro słyszysz go pierwszy raz w życiu to może najpierw warto o niego zapytać?

ocenił(a) film na 10
katedra

Nie przekrecaj prosze tego, co napisalem wczesniej. Nie napisalem, ze nikt tego nie zna. Napisalem, ze zdecydowana wiekszosc ludzi tutaj komentujacych nie zna tego okreslenia i oscyluje ta wiekszosc pomiedzy 70-90 % wedlug swojego przekonania. A porownywac cos, czego wiekszosc ludzi nie zna, raczej nie ma sensu, jesli chce sie byc racjonalnym.

ocenił(a) film na 4
aproxx

Ale po co wypowiadasz się za innych i swoim brakiem niewiedzy próbujesz zarazić nieistniejące procenty?

ocenił(a) film na 10
katedra

Hah ok. Miales udowodnic ponizej swoja racje przedstawiajac zdjecia tych niby podobnych latarni do cenobitow. Wynikow brak, takze zakonczmy ten temat, bo sorki ale te lampki wygladaja jak zwykle postaci z kreskowki takich jak Hi-Man i pewnie ,,milion innych, Kapitany Ameryki, Batmany, Supermany itp, itd, ale napewno nie lezaly blisko Cenobitow. Takze reasumujac. Chciales mnie pierw czegos nauczyc, czegos czego nie jestes w stanie nauczyc nikogo. Nie przedstawiles tez istniejacych dowodow jak zdjecia, grafiki, scany starych komiksow

ocenił(a) film na 10
katedra

Tak naprawde chodzi o to, ze po tym porownaniu nie moge sie jakkolwiek do niego odniezc, bo poprostu nie wiem jak te ,,Korpusy Zielonej Latarni,, wygladaly, a nawet czym sie zajmowaly. Takze uwazam, ze jest to wyjatkowo niecelne porownanie, bo jaki jest sens porownywac cos do czegos, co bardzo malo osob zna. Pewnie to porownanie byloby bardziej uzasadnione w dziale o filmie, ksiazce, czy komiksie, gdzie te korpusy wystepuja, ale w Hellraiserze takowych nie uswiadczylem.

ocenił(a) film na 4
aproxx

Jeśli czegoś nie wiesz, możesz jedynie mieć pretensje do siebie

ocenił(a) film na 10
katedra

Ale to nie chodzi tylko o mnie. Zaloze sie, ze conajmniej 80% ludzi oceniajacych tutaj Hellraisera, nie wie co to jest ten Korpus.

ocenił(a) film na 4
aproxx

Czyli wypowiadasz się za nieobecnych, a nie za siebie?

ocenił(a) film na 10
katedra

A jestes pewny, ze wiekszosc osob tutaj piszacych wie, o co chodzi ? Ja dam sobie leb uciac, ze jest odwrotnie.

ocenił(a) film na 4
aproxx

Napisz, zapytaj o tych Cenobitów, skoro tak Cię to męczy

ocenił(a) film na 10
katedra

Nie rozumiem ?!

ocenił(a) film na 4
aproxx

Nie dziwi mnie to, bo piszesz jak potłuczony.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
aproxx

Widocznie znalazłem więcej podobieństw niż Ty

ocenił(a) film na 10
katedra

Wiecej podobienstw do Cenobitow mial Alice Cooper na scenie, jak dawal koncert. I z pewnoscia wiecej ludzi by wiedzialo o kogo chodzi w towarzystwie podczas rozmowy, niz porownanie demonow do jakis bajeczek.

ocenił(a) film na 10
katedra

I zastanawia mnie jeszcze jedno. Co powstalo wczesniej Hellraiser, czy te Korpusy ? Obstawiam, ze to pierwsze, wiec z pewnoscia Cenobici nie wygladaja jak Korpusy Latarni, jedynie na odwrot.

ocenił(a) film na 4
aproxx

Korpus Zielonych latarni pojawił się w komiksie już w roku 1940. Wątpliwe, aby Hellraiser miał aż tak długą historię.

ocenił(a) film na 10
katedra

Jakies dowody, ze wygladaja jak Cenobici? Jakies zdjecia w necie starych rzeczy, czy cos.

ocenił(a) film na 4
aproxx

Poszukaj wpisując w Google po ang. Greeen Lantern Corps

ocenił(a) film na 10
katedra

Wyskakuja raczej same nowe grafiki. ktore przesiakniete swoja zielenia w niczym nie przypominaja hellraiserowego nihilizmu egzystencjalnego.

ocenił(a) film na 4
aproxx

Szukaj dalej

ocenił(a) film na 10
katedra

Pierw chciales mnie poduczyc, a teraz wysylasz donikad. Ja jak chce kogos czyms przekonac i oswiecic, to przedstawiam mu dosadne dowody w znacznej ilosci. Taki to kanon masowej popkultury ci latarnicy, ze w necie nie ma ani jednej fotki, na ktorej wygladaliby jak Cenobici. Na wszystkich innych wygladaja jak zwykli przebierancy ze swoim logiem na klacie i kolorowych strojach jakby ubierali sie w H&M. Rownie dobrze mozna by napisac, ze Cenobici wygladaja jak Batmany, albo Supermany, co jest kabaretem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones