PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1002}

Wywiad z wampirem

Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles
7,7 309 764
oceny
7,7 10 1 309764
6,9 27
ocen krytyków
Wywiad z wampirem
powrót do forum filmu Wywiad z wampirem

Ulubione filmy o wampirach

użytkownik usunięty

Jakie są wasze ulubione filmy z wampirami w roli głównej??

ocenił(a) film na 10

'underworld'-obie części :)).................

natalya_2

A mam pytanko jakie mógłbyś polecić typu Underworld czy Van Helsing, no Blood Rayne też jest niezły to coś w tym stylu np...

tomus280

Blade ,Underworld, Van Helsing, Nosferatu, i serial Blood Ties jako miłośniczka wampirów polecam już nie mogę się doczekać kiedy uda mi się obejrzeć Zmierzch:)

Hrabina

Tutaj dobra lista: [url=http://www.movieforum.pl/t8630/]filmy o wapirach[/url]

ocenił(a) film na 9
Szemron

Jeszcze polecam wejść na stronkę Christophera Lee I on wystepował jako Dracula chyba w 10 produkcjach od lat 60 do 80

ocenił(a) film na 8
natalya_2

Osobiście uwazam ze najciekawiej nakrconym, najlepsza gra aktorów i ogólnie klimat wart jest obejrzenia -Dracula z 1992 roku ,Brama Strockera.

ocenił(a) film na 9
czupakabra69

BRAMA STOKERA

ocenił(a) film na 10
Throttlehand

Ciekawe. Co jeszcze wyreżyserował Bram Stoker?
:|

ocenił(a) film na 7
Gothabella

hehe.. czysta prowokacja... ehh chyba czas się wypisać z tego wątku, bo dostaje powiadomienia już od zarania dziejów ha ha ha !

ocenił(a) film na 9
McCoval

oj czepiacie się, ludzie nic nie czytają, to skąd mają wiedzieć, że takie dziwne stwory jak pisarze w ogóle istnieją ;)

ocenił(a) film na 9
Gothabella

Ale o co chodzi?

ocenił(a) film na 9

"Dracula 2000"

użytkownik usunięty
Sol89

ja nie polecam, zdecydowanie odradzam.



Dracula 2000, Dracula II: Odrodzenie, Van helsing, Wywiad z wampirem, Underworld, oj, dużo by jeszcze wymieniać ;)

użytkownik usunięty
aisha_olejnik

akurat te co wymieniłaś znam x)... wymieniaj te dużo :D:D:D

Krolowa potępionych, wampir w brooklynie, Blade, Nosferatu... Jeśli chodzi o te dużo, o połaź se troche na stronie: http://www.greencine.com/genre?action=viewGenre&genreID=69

Pozdro!

ocenił(a) film na 8
aisha_olejnik

niezle same gówniane filmy wymieniłeś!!!
ja polecam "Od Zmierzchu Do Świtu", "Vampire Hunter D",
no i ewentualnie "Łowcy Wampirów"
pozdrawiam!

użytkownik usunięty
matipower

"niezle same gówniane filmy wymieniłeś!!!"

Śmiech na sali:/
Niby niezbyt przekonujący "Od Zmierzchu do świtu" jest lepszy od "Wywiadu z Wampirem", czy "Draculi"(z Garym Oldmanem)?
Ten pierwszy, który wymieniłam jest adaptacją świetnej książki.
Nie możne być wielbicielem filmów o wampirach i mówić o tej pozycji "gówniania"
:/

użytkownik usunięty

"Dracula" Coppoli

ocenił(a) film na 8

tak ale tam była mowa o Draculi 2000 a nie o Draculi a to jest wielka różnica

użytkownik usunięty

"Wywiad z wampirem", i "Dracula" Coppoli. Reszta znacznie im ustępuje.

ocenił(a) film na 9

Zgadzam się z przedmówcą Lestatem :)Dracula i WZW to dla mnie chyba najlepiej oddające klimat opowieści o wampirach.

ocenił(a) film na 9
na3askany

Również dołączam się do dwóch poprzedników."Wywiad z wampirem" oraz "Dracula".Tylko te dwa filmy mają jakąś głębię i nie polegają na bezmyślnej sieczce.Reszta filmów o wampirach to jakby ich pochodne.Krwawe horrory w tej kwestii wcale mnie nie interesują.Nawet "Królowa potępionych"(na podstawie 2 i 3 części "Kronik wampirów") jest już dużo gorsza od pierwszej części(jeśli tak można powiedzieć).Ogólnie bardzo byłbym rad,gdyby postanowili zekranizować cały cykl Ann Rice,ale niestety nie jest to raczej możliwe.Poza tym musieli by nakręcić od nowa "Wampira Lestata" oraz "Królową potępionych".

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8

Zgadzam się. Dorzucam jeszcze Cień Wampira, Jesteśmy Nocą i Nosferatu - symfonia grozy z 1922. Wielu się obruszy, dlaczego taka ramotka. Spróbujcie obejrzeć bez uprzedzeń. Zwala z nóg.
Z innej beczki, bardziej rozrywkowo Blade 1 i 2.

Numer jeden to oczywiście "Nosferatu - eine Symphonie des Grauens", a za nim "Nosferatu Phantom der Nacht" - dwa genialne filmy.

A poza tym: "Dracula" Toda Browninga, "Dracula (Spanish version) z 1931 roku, niektóre Dracule z Hammer Movies są godne polecenia oraz "Kiss of the Vampire" z Hammera. Oczywiście wampiry Polańskiego czyli "Nieustraszeni pogromcy wampirów.

Pozdrawiam.

MrowiecMachine

Dorzucę jeszcze "The Vampire Bat" (1933 r.) z Dwightem Fryem w jednej z ról. Dobry film, ale tylko przez pierwszą połowę:)

Swoją drogą można jeszcze obejrzeć "Dracula's daughter" i "Son of Dracula" (z Lonem Chaneyem jr) - nie jest to nic najwyższych lotów, lecz ogląda się przyjemnie. Są tokontynuacje (a właściwie "Córka..." jest) "Draculi" Browninga.

No i słynny "Vampyros Lesbos" Jesusa Franco z odwołaniami do Draculi - interesujący film, choć pewnie nie każdemu przypadnie do gustu.

MrowiecMachine

Przypomniało mi się jeszcze: "Dead Men Walk" (1943 r.), nic niezwykłego, ale dla miłośników starszych wampirów pozycja obowiązkowa.

użytkownik usunięty

Jeszcze dorzucę "Zagadkę nieśmiertelności", którą wczoraj sobie przypomniałem po długiej przerwie. Naprawdę świetne kino.

mikt nie wspomniał o "Miasteczko Salem" ?? ;)

ocenił(a) film na 8

Oczywiście wywiad z wampirem i klasyk Nosferatu ... Od tego się zaczęło.

ocenił(a) film na 10

moim zdaniem nic nie przebije DRACULI z 1992 :) zaraz za nim oczywisce Wywiad... Do fajniejszych,choc juz nie w takim klimacie filmow o krwiopijcach da sie zaliczyc tez BLADE`a i na tym zamknelabym temat:) widze ze macie podobne opinie...ciekawe dlaczego filmy o wampirach dziela takie rpzepascie??jak wam sie wydaje ?? za duzo krwi???

klaudiiiaw

Dracula i Wywiad...klimat któremu żaden z nowych filmów o wampirach już pewnie nie dorówna...

ocenił(a) film na 10

Zacznę od klasyki : „Nosferatu - Symfonia Grozy”.
"Wywiad z Wampirem" i „Dracula” F.F. Coppola.
To filmy których nic nie przebije. Uwielbiam je.

Ewentualnie na uwagę zasługują jeszcze „Blade”
i "Królowa Potępionych” mimo tego że po wcześniejszym przeczytani książki obejrzenie go sprawia mi ból ;]

Oglądałam kiedyś film o wampirzycy, który mi bardzo zapadł w pamięci. Opowiada on o dziewczynie wspomnianej wyżej rasy, która głównie zabijała facetów. Pamiętam jedną scenę, jak zabiła gościa w aucie, przy atakowaniu oczy jej zmieniały kolor na czerwony. Później jakaś akcja wyniknęła, ale nie opiszę tego, bo po prostu nie pamiętam, po obejrzeniu tego kilka lat temu.
I tu się rodzi moje pytanie... kojarzy ktoś ten film? Gdyby ktoś znał tytuł - proszę o odpowiedź.

hermiona_10_2

Oczywiście najlepsze filmy o wampirach to Bram Stoker's Dracula Coppoli no i Wywiad z Wampirem.
@hermiona-10 oglądałem ten film ale tytułu też nie mogę sobie przypomnieć.
Mam nadzieję że ktoś poda tytuł tego filmu ;-)

hermiona_10_2

Czy poznałaś tytuł tego filmu ??? Mnie równiez na nim bardzo zależy jeżeli możesz to skontaktuj się ze mną betka_m68@o2.pl

ocenił(a) film na 10

hermiona-10, mam identycznie jak Ty...
urywki tego filmu w głowie...
ale tytułu nie pamiętam... mam go na końcu języka...
zaczynał się tak że ta wampirzyca chodziła nago po swoim mieszkaniu... pozniej zakochał się w niej mężczyzna...

Fallen_Angel_12

Nie dam sobie głowy uciąć, ale chyba chodzi o "Innocent Blood" Johna Landisa z 1992 roku.

*the lost boys
*Draculla: odrodzenie
*wywiad z wampirem

ocenił(a) film na 9
natalalaleczka007

1. Obie wersje "Nosferatu" (choć wolę tę Herzoga)
3. "Wywiad..."
3. "Zagadka Nieśmiertelności"
4. "Blade"
5. "Nieustraszeni Pogromcy Wampirów"
6. "Postrach Nocy" (straszna tandeta, ale miło się ogląda:)

Nie przepadam za Draculą, ani z Lee, ani z Lugosi. Wersji Coppoli nie widziałem - ile można wałkować ten sam temat?

PsychoFanatyk

1.Dracula Bram Stoker's
2.Interview with the vampire
3.Blade [1 i 3 czesc]
4.Underworld [obie czesci]
5.Queen of the damned
6.The lost boys
7.30 days of night
8.From Dusk Till Dawn
9.Dracula 2000
10.Van Helsing
11.Vampire Hunter D
12.Nosferatu

użytkownik usunięty
wezpigulke07

Bezapelacyjnie są tylko cztery naprawdę dobre filmy o wampirach są to:
1. Dracula -Copalli
2. Wywiad z wampirem
3. Nosferatu symfonia grozy
4. Blade - wieczny łowca

ocenił(a) film na 9
PsychoFanatyk

Teraz do tej listy dołączył jeszcze "Pozwól mi wejść" - naprawdę świetny film.

z pewnością Wywiad z wampirem i Królowa Potępionych, z niecierpliwością zacieram też rączki na Zmierzch oparty na książce Stephanie Meyer ;)

użytkownik usunięty
fanpires

o właśnie jak mogłem zapomnieć Od zmierzchu do świtu ale tylko pierwsza cześć

ocenił(a) film na 8

Oczywiście "Dracula" (Garry Oldman gra gdzieś normalnego faceta? nie? dobrze!) i "Wywiad z wampirem" to po prostu niezłe filmy :P Żadko się to zdarza jeśli chodzi o filmy o wampirach... Ale bywają dobre filmy naokoło tematu np."Cień wampira" -dla fanów "Nosferatu" i dobrego (!) horroru czy dziwaczny "Pocałunek wampira" z Nicolasem Cagem.

Alex_na

Dracula Wampiry bez zębów Mela Brooksa :)

Wywiad z wampirem,Królowa potępionych,Underworld. Czekam niecierpliwie na Zmierzch ale i też pełno innych filmów:) Strasznie nie spodobało mi się "Od zmierzchu do świtu" Tandeta i ogólnie jakieś takie hym. Bez określeń :)

ocenił(a) film na 10

oczywiście Dracula z Garym Oldmanem, Wywiad z Wampirem, Królowa Potępionych.
A swoją drogą szkoda ze w "Lidze Niezwykłych Dżentelmenów" rola wampirzycy Miny Harker nie została bardziej rozwinięta ;)

ocenił(a) film na 9
kostegres

A moje naj to....WYWIAD Z WAMPIREM, DRACULA-Copoli, MIASTECZKO SALEM, NIEUSTRASZENI POGROMCY WAMPIRÓW oraz Ukochany Gryzoń..Dwa ostatnie niezła polewka ale Polański w nieustraszonych jest niezły.....A miasteczko salem uważam za klasyk..PoZDRAWIAM

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones