PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1002}

Wywiad z wampirem

Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles
7,7 309 864
oceny
7,7 10 1 309864
6,9 27
ocen krytyków
Wywiad z wampirem
powrót do forum filmu Wywiad z wampirem

Ulubione filmy o wampirach

użytkownik usunięty

Jakie są wasze ulubione filmy z wampirami w roli głównej??

użytkownik usunięty

Interesuję się wampirami i widziałam całkiem sporo filmów o tej tematyce. Jednakże, jedyny film o wampirach, który mi się podobał to "Wywiad z...". Najgorsze, co możesz obejrzeć, to te niskobudżetowe pseudo horrory... Unikać czegoś takiego, jak ognia.

"wywiad..." i "dracula" copolli to juz klasyka...teraz wlasnie czytam ksiazke "wywiad z wampirem"-polecam!mi sie tez podoba "30 dni nocy"-inny wymiar filmu o wampirach:)dla mnie ciekawy

kati_jh

sorki-coppoli-literowka:P

kati_jh

Ja również saga "Twilight". Mówić można co się chce, ale potwierdzam zależy od gustu. Mi akurat bardzo przypadł w pozytywnym słowa znaczeniu ;)

pytanie jest bez sensu chyba ze znasz wampira grającego w filmie :) pozdrawiam

ocenił(a) film na 9

A ja polecam szwedzki bodaj film " Pozwól mi wejść" - trochę inne spojrzenie na wampiryzm ;D Raczej ma mało wspólnego z horrorem...ale jest całkiem dobry ;)

ocenił(a) film na 6
111kylo

to może jeszcze klasyk - "Dracula" z 1931 z Lugosim (legendarne "I don't drrrrrrrrrrink ... wine ;D)

ocenił(a) film na 10

"Symfonia grozy" F.W. Murnau
"Nosferatu wampir" Werner Herzog
"Cień wampira" E. Elias Merhige
"Dracula" F.F.Coppola


"Dracula" Bill Eagles



"Blade" Stephen Norrington
"Blade II" Guillermo del Toro

ocenił(a) film na 10

Mi najbardziej do gustu przypadł Wywiad z Wampirem
Nawet dobry był Underworld i Underworld: bunt Lykanów i ewentualnie Van Helsing

Akasha420

Witam.
Oglądałam kiedyś film o wampirach na TVP1, jednak nie moge sobie przypomnieć tytułu. Pamiętam, że początek dział się w czasie II Wojny Światowej i żołnierze hitlerowscy doprowadzili do śmierci żydowskiej rodziny. Jedyny ocalały mężczyzna dostał od tajemniczego nieznajomego ofertę zemsty, którą przyjął zamieniając sie w wampira. Później akcja przenosiła sie w czasy współczesne i opisywała walkę dwóch klanów wampirów. Jeden z nich pomagał w likwidacji bezwzglednych członków drugiego gangu ludziom.

Jeśli ktoś znajdzie tytuł tego filmu bede niezmiernie wdzieczna;)

mademoisellee

"Pozwól mi wejść",zdecydowanie.I pierwsza cześć "Underwold"

cheandler1111

A sorki jeszcze "Od zmierzchu do świtu" jest świetny.

ocenił(a) film na 10

1.Wywiad z wampirem
2.Dracula Coppoli
3.Postrach nocy 1,2
4.Lost boys
5.Nieustraszeni pogromcy wampirów
6.Van Helsing
7.Blade 1
8.30 dni nocy

użytkownik usunięty

#Dracula 2000
#Wywiad z wampirem
#Van Helsing
Ostatecznie #Zmierzch

ocenił(a) film na 10

Zmierzch wszystkie części Blejda co wy na to?

ocenił(a) film na 9
BanyBany10

ja z innej troche beczki aczkolwike pozostane przy wampirach:

Mysle ze strzalem w 10 bylaby adaptacja komiksu Książe nocy. Jeżeli ktos tego nie widzial a lubi ta tematyje, to pozycja jest obowiazkowa. Bardzo dobr scenariusz i ilustracje - az sie prosi o ekranizacje.

Dobrze nakrecony przebil by chyba i Dracule i Wywiad...

ja bardzo polecam film królowa potempionych jest zajefajny

ocenił(a) film na 8
kb29021996

szukam filmu o wampirach żyjących w tunelach metra Nowo Yorskiego .

Ogólnie filmy nieme takie jak Nosferatu z 1922 szybko się starzeją, więc nie każdy doceni ich walory aktorskie, jak i scenograficzne. Myślę, że film Francisa Forda Coppoli pod tytułem Dracula najlepiej oddaje klimat filmów wampirzych :) Film, który trzyma cały czas w napięciu, oraz doskonale dobrana obsada aktorka (po za Keanu Reeves'em) wznosi ten film na wyżyny filmografii.

Jak dla mnie dwa najlepsze filmy ( zaznaczam, że dla niektórych trudne w odbiorze ) to Wywiad z wampirem i Dracula - Coppoli. Ten drugi ma nieco przyciężki klimat i oba mają statyczną akcję, ale z pewnością warto je obejrzeć, gdyż są niesamowite i na długo zapadają w pamięć.

Wentzy

Może nie film, ale jak dla mnie najlepsze jest true blood. Teraz widziałam że jeszcze coś japońskiefo jest dzisiaj wieczorem o wampirach na hbo. Ich filmy mają poziom i sa nieźli w jakiś fantastycznych kwestiach wiec może być niezły

ocenił(a) film na 10

Mam wielką prośbę i pytanie... Choć to niemożliwe raczej, żeby ktoś był w stanie mi pomóc... :D
Szukam pewnego filmu o wampirach, który pamiętam tylko w urywkach...
Był to raczej już starszy film... Pamiętam, że było coś takiego....
W jednej scenie jacyś ludzie spotykają się w knajpie w Karpatach, szukają chyba zamku wampira, ale nikt nie chce im powiedzieć gdzie jest (była chyba taka scena, że pokazują komuś zamek, a ten ktoś mówi, że nic nic nie widzi... :D)... To było chyba jakieś młoda małżeństwo i dziewczyną porywa powóz wampira, bez jeźdźca chyba... I ten gościu chce ją odzyskać, udaje mu się w końcu to z jakimś profesorkiem, uciekają do klasztoru, ale ten wampir jedzie ze swoim sługa za nimi, jakoś udaje mu się ukąsić dziewczynę, ale ten profesor zaczyna ją tam jakoś leczyć... Potem pamiętam tylko, że ten młody gościu walczy z tym wampirem przy jego zamku na zamarzniętej fosie, bądź jeziorze, i ten wampir chyba na końcu wpada do niej i zamarza...

Tyle pamiętam... :D I wiem, że to raczej niemożliwe, żeby ktoś mi pomógł to odnaleźć, szczególnie, że nie jestem pewnie, czy opisałem tu jeden film... :D Ale wiem, że był naprawdę zajebistym filmem i chciałbym go odnaleźć :D
Z góry dzięki za pomoc, choć wiem, że łatwo nie będzie coś wymyślić... :D

ocenił(a) film na 8
Sidow

bodajże chodzi Ci o wielokrotnie wspominany film Polańskiego, nieustraszeni pogromcy wampirów, to się dzieje zimą właśnie, ale teraz już chyba wiesz jaki to film... pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 10
fleur_de_lies

Chodziło mi o "Drakula: Książę Ciemności" :))
A film Polańskiego wprost UWIELBIAM i kocham nad życie!! <3

Underworld, Pozwol mi wejsc (wersja szwedzka zajmuje u mnie pierwsze miejsce na liscie moich ulubionych filmow.), Dracula (1992) oraz Saga zmierzch (glownie dlatego ze to dzieki zmierzchowi zaiteresowalem sie filmami o wampirach oraz wilkolakach)

SAGA ZMIERZCH <3

moni16

Tam wampiry były ? Gdzie ?

ocenił(a) film na 9
Rafal92

<lubię to> ;)

ocenił(a) film na 10
Rafal92

Wydaje mi się, że były tam namalowane na obrazach...
Ale pewna nie jestem;)

Rafal92

;/ Ha ha ha.

ocenił(a) film na 10
moni16

Wszystkie klasyki już zostały wymienione, natomiast ja jeszcze dodam mimo, że to niby nie film i że nie lubię anime to jednak Hellsing się broni.

http://www.youtube.com/watch?v=qMTIny2Sc8E

Blade

nie wie ktoś jak nazywa sie film o zimku który może zostac wampirem jak zginie i jeden starszy wampir mu pomaga i zabija go łamiąc mu kark na dachu

ocenił(a) film na 10
Elana884

Asystent wampira

ocenił(a) film na 6

Ja uwielbiam ,,Pamiętniki Wampirów" wiem że to nie film ale jest naprawde świetny, to najlepsza ekranizacja o wampirach jaką widziałam, a widziałam ich sporo. Gorąco polecam każdemu zainteresowanemu tematyką wampirów, przeplatanej wątkami o miłości, nienawiści, roli rodziny i przyjaźni.

ocenił(a) film na 10
Zaczarowanaa

Moje ukochane;
1. Wywiad z Wampirem
2. Bram Stoker's Dracula (od Coppoli)
3. Dracula (31 rok, z Lugosim)
4. W objęciach wampira
5. Nosferatu wampir
6. Nieustraszeni Pogromcy Wampirów
7. Pozwól mi wejść
8. 30 dni mroku

A dalej to już nic cieawegp. Zbieram się żeby dorwać wszystkie Hammerowskie Dracule etc. Co prawda pierwszy tamtejszy Dracula był niefajny, ale i tak zobaczę. No i Mroczne Cienie wypadałoby zobaczyć :P

ocenił(a) film na 10
fatalis

wywiad z wampirem,saga zmierzch,pamiętniki wampirów (dołączam się do zaczarowanaa), Dracula ,mroczne cienie :P

ocenił(a) film na 10
stolcia

Nieustraszeni pogromcy wampirów ;)

ocenił(a) film na 10
noellenoelle

To chyba najlepszy film z wampirami, jaki kiedykolwiek oglądałem! :D

ocenił(a) film na 10
Sidow

I na dodatek jaki stary , bo z lat 60 , wszędzie się znajdzie jakaś perełka. : )

ocenił(a) film na 8
noellenoelle

Mam ogromną prośbę!!! Lat temu kilka na tvp 1 lub 2, ale raczej to na 1, wieczorem raczej wczesnym, tak koło 23 leciał film z wampirami:) problem polega na tym, że to były lata 99-2001, tak mi się wydaje, więc mój wiek zaliczał się raczej do podstawówki:) wówczas i pamiętam zaledwie kilka szczegółów : po pierwsze był to film kostiumowy i była tam taka scena, że jakaś kobieta leżała na łóżku i jakiś wampir miał już wbić w nią zęby i chyba właśnie coś mu przeszkodziło... Potem oczywiście nie wiem co było, bo "dzieci muszą iść spać";( o ile pamięć mnie nie myli były tam zbliżenia na okno z powiewająca firanką i na bramę, wiem, że to niewiele,a le od razu mogę wykluczyć "Drakulę" Forda, "Wywiad", "Nosferatu" Herzoga... film był kolorowy i z pewnością nie był to "Hunegr" , ani pocałunek wampira z Nicolasem, i nie byli to "Nieustraszeni".... tracę nadzieję,że ten film odnajdę... bo jak to się skończyło, no nie?:) wampiroznawcy pomóżcie!!! ;B

ocenił(a) film na 9
fleur_de_lies

Hmm, chyba w każdym fimie z wampirami jest taka scena... Żadnych więcej szczegółów?

ocenił(a) film na 8
Sol89

otóż ból jest taki, że nie pamiętam więcej;( zgrozzza...

ocenił(a) film na 8
fleur_de_lies

nie w każdym:) w "Córce Drakuli" nie ma :) chyba był anglojęzyczny.... kostiumowy jak mi się zdaje, więc można wykluczyć wszystkie inne... widziałam już wiele, ale jakoś nie trafiłam... te starsze są cudowne:)...

ocenił(a) film na 10
fleur_de_lies

Może była to komedia "Dracula: Wampiry bez zębów" ? :D W każdym razie gorąco polecam, świetny film! ;))

ocenił(a) film na 7

Każdy, byle nie saga zmierzch :/
Ale szczególnie podobały mi się "Pocałunek wampira" i "Wywiad z Wampirem"

Wywiad z wampirem, Dracula Coppoli oraz anime Hellsing , reszta filmów nie ma nawet startu do tych trzech genialnych tytułów

U mnie to bedzie tak:
1. Saga zmierzch 8-9
2. Seria Underworld 7-8
3. Van Helsing 7
4. Postrach nocy 6
5. Dracula 6
6. Dracula 2000 5
7. Od zmierzchu do switu 4 (nastepne czesci sobie odpuscilem)
to chyba wszystkie filmy jakie widzialem o wampirach. Generalnie to tak za bardzo nie ma dobrych filmow o tej tematyce. Musze obejrzec jeszcze Blade i wywiad z wampirem.

"Pozwól mi wejść" i "Straceni Chłopcy".

ocenił(a) film na 10

A widzieliście Abrahama Lincolna łowcę wampirów?:) szczerze niezbyt podobał mi się ten film ale nie był taki najgorszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones