PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37390}

Za kilka dolarów więcej

Per qualche dollaro in più
8,1 53 627
ocen
8,1 10 1 53627
8,2 15
ocen krytyków
Za kilka dolarów więcej
powrót do forum filmu Za kilka dolarów więcej

jak uważacie który western lepszy
1 kilka dolarów wiecej
2 dobry, zły i brzydki

QuentinTarantinoFan_2

Dobry zły i brzydki to u mnie najlepszy western który przewyższa wszystkie inne.
Dolarowa trylogia:Top3: 1.Dobry zły i brzydki 2. Za kilka dolarów więcej 3.Za garść dolarów. Ale najlepiej oglądać ją chronologicznie.

ocenił(a) film na 8
QuentinTarantinoFan_2

1. Dobry, zły i brzydki
2. Za garść dolarów
3. Za kilka dolarów więcej

Wszystkie oceniłem na 10, ale "Dobry, zły i brzydki" jest dużo, dużo lepszy od tamtych dwóch!

ocenił(a) film na 8
grupio

ekhem... skala 1-10 pozwala na wprowadzenie różnorodnych ocen... dzięki temu, tylko skromna garstka osób twierdzi "dyszka dyszce nie równa!"(chyba, że chodzi o filmy w innych gatunkach). skoro jest "dużo lepszy" dlaczego wprowadzasz do bazy taką samą ocenę? masz do wyboru jeszcze dziewięć innych. po to to jest! różnorodna skala ocen. dzięki niej, możesz wykazać różnicę "dużo lepszego filmu". to naprawdę trudne do wymyślenia? nawet jeśli tak, to osobiście uważam, że nie musisz się tym chwalić.

ocenił(a) film na 8
Widurr14

Jest za mało ocen, żeby oceniać sprawiedliwie każdy film. "Dobry, zły i brzydki" jest lepszy, ale nie ma to większego znaczenia, bo wszystkie części były genialne.

ocenił(a) film na 8
grupio

osobiście mógłbym używać pięciopunktowej skali:
1 - nie chcę tego więcej oglądać
2 - film jakich wiele
3 - ciekawy film "na jeden raz"
4 - bardzo dobry
5 - genialny

da się.
możesz napisać do zarządu o zmianę skali na procentową. sto ocen do wyboru :)

ocenił(a) film na 8
Widurr14

> "możesz napisać do zarządu o zmianę skali na procentową. sto ocen do wyboru :)"

Łatwiej byłoby tworzyć ranking wszystkich filmów, ale nie chce mi się. :D

ocenił(a) film na 10
Widurr14

To tak jak w szkole. Dwie osoby dostaną 6 za pracę domową bo na tyle zasługują. Ale ta jedna praca jest jak doktorat.

huberator

w rzeczy samej

ocenił(a) film na 9
QuentinTarantinoFan_2

1. Dobry, zły i brzydki 10/10
2. Za kilka dolarów więcej 9/10
3. Za garść dolarów 8/10

użytkownik usunięty
QuentinTarantinoFan_2

Zdecydowanie "Za kilka dolarów", "dobry, zły i brzydki" nie wiem czemu ale najmniej mi się spodobał z całej trylogii.

Dobry, zły i brzydki zdecydowanie.

ocenił(a) film na 9
QuentinTarantinoFan_2

Za kilka dolarów - zwarty, lekki i przyjemny, Dobry, zły i brzydki szorstki, natomiast Za garść dolarów chaotyczny - oryginał Kurosawy harmonijny i estetycznie ładniejszy acz trochę nudniejszy i mający te wszystkie japońskie kulturowe "udziwnienia".

ocenił(a) film na 4
QuentinTarantinoFan_2

obydwa są beznadziejne

ocenił(a) film na 10
QuentinTarantinoFan_2

"Za garść dolarów" - 9/10
"Za kilka dolarów więcej" - 10/10
"Dobry, zły i brzydki" - 10/10 (acz przyznam, że filmu już trochę nie widziałem)

użytkownik usunięty
Rodion_Raskolnikow

Bez przebaczenia to lepszy western, niż cała trylogia dolarowa.

użytkownik usunięty

Tylko ci się wydaje.

użytkownik usunięty

trylogia jest świetna, tradycyjna,w starym stylu. Bez przbaczenia juz bardziej nowoczesny western

użytkownik usunięty
QuentinTarantinoFan_2

1. Za kilka dolarów więcej
2. Dobry, zły i brzydki
3. Za garść dolarów

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się z zestawieniem przedmówcy są to pyszne westerny o których nie można zapomnieć. Można powiedzieć, że to one zapoczątkowały epokę westernów. ; >

ocenił(a) film na 9
QuentinTarantinoFan_2

Tak jak prawie każdy fan Leone, dla mnie również Dobry, Zły i Brzydki jest najlepszą częścią z całej trylogii. Z tego co wiem to trzecia część nie jest remake'iem Kurosawy. Może w tym tkwi całe sekret.

QuentinTarantinoFan_2

2 i 3 cześć są u mnie na jednej pozycji, bo w 2 Van Cleef jako Mortimer mi lepiej pasuje, a w 3 gwiazdorem jest Tuco.

ocenił(a) film na 8
Arg

1. Dobry, zły i brzydki
2. Za garść dolarów
3. Za kilka dolarów więcej

Cała dolarowa trylogia jest wspaniała, ale "dobry, zły i brzydki" zdecydowanie najlepszy.

ocenił(a) film na 10
QuentinTarantinoFan_2

"Za kilka dolarów wiecej" bez dwoch zdan. Dobry, Zly i Brzydki byl bardziej zaawansowany technologicznie (jesli tak to mozna nazwac) ale "Za kilka dolarów wiecej" byl zdecydowanie bardziej dramatyczny. Wsiaknalem w niego jak woda w gabke od samego poczatku. Gian Maria Volontè zagral tutaj role zycia, a jesli nie role zycia, to na pewno jedna z nich.

ocenił(a) film na 9
QuentinTarantinoFan_2

Oczywiście Dobry, Zły Brzydki jest zdecydowanie lepszy, choć oba filmy są znakomite.

ocenił(a) film na 8
QuentinTarantinoFan_2

Jak dla mnie lepszy jest "Dobry zły i brzydki", choć cała trylogia jest świetna! Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
QuentinTarantinoFan_2

Za kilka dolarów więcej, a zaraz za nim Dobry Zły i Brzydki

ocenił(a) film na 8
QuentinTarantinoFan_2

Za kilka dolarów więcej i Dobry Zły i Brzydki oceniam tak samo. Pierwszy to lepsza fabuła, drugi ma przewagę w osobie Brzydkiego.

QuentinTarantinoFan_2

Oba są genialne i podobają mi się tak samo.

QuentinTarantinoFan_2

"Dobry, Zły i Brzydki" to film, po obejrzeniu którego zapragnąłem napić się Whisky, założyć kapelusz i ponczo, i wyruszyć w stronę zachodzącego słońca. Oglądałem ten film jak zahipnotyzowany, a ja od zawsze wmawiam znajomym, że nie cierpię westernów. Ten film pokochałem. Zajmuje chlubne miejsce na mojej półce z DVD, tuż obok Amarcord, Frantic i Odysei Kosmicznej.

Uważam, że każdy mężczyzna powinien ten film obejrzeć, inaczej nie może nazywać się mężczyzną.

ocenił(a) film na 10
QuentinTarantinoFan_2

1. Zdecydowanie ,,Za kilka dolarów więcej'' - 10/10 <3
2. ,,Dobry, Zły i Brzydki'' - 9/10
3. ,,Za garść dolarów'' - 8/10

ocenił(a) film na 8
QuentinTarantinoFan_2

U mnie tak:

1. ,,Za kilka dolarów więcej'' - 9/10
2. ,,Dobry, Zły i Brzydki'' - 8/10
3. ,,Za garść dolarów'' - 7/10

ocenił(a) film na 10
QuentinTarantinoFan_2

For a Few Dollars More > The Good, The Bad & The Ugly

ocenił(a) film na 9
DramaticBrony

The Good, The Bad & The Ugly najlepszy z całej trójki.

użytkownik usunięty
QuentinTarantinoFan_2

1. dobry, zły i brzydki
2. za kilka dolarów więcej
3. za garść dolarów

QuentinTarantinoFan_2

1.Za garść dolarów
2.Za kilka dolarow więcej
3.Dobry , zły i brzydki

QuentinTarantinoFan_2

1. 7 samurajów
2. Straż przyboczna
3. Dobry, zły i brzydki

Dlaczego taka kolejność. Gdyż Leone inspirował się Kurosawą (pomijając remake), więc w mojej opinii ocena tych filmów nie może się obejść bez patrzenia na nie, przez pryzmat pierwowzorów. Nie mówię, że jego filmy są gorsze, mówię że są tym co ktoś już zrobił a on tylko zinterpretował to po swojemu, tak jak ja ten wątek.

ocenił(a) film na 8
QuentinTarantinoFan_2

Dobry, Zły i Brzydki. Zdecydowanie i absolutnie. W zasadzie tak bardzo góruję nad obydwoma wcześniejszymi częściami Trylogi Dolarowej że mogłoby ich wcale nie być.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones