PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723705}

Zanim się pojawiłeś

Me Before You
7,5 186 461
ocen
7,5 10 1 186461
5,3 15
ocen krytyków
Zanim się pojawiłeś
powrót do forum filmu Zanim się pojawiłeś

Nie wiem jak inni to postrzegają, ale ja uważam, że film kompletnie nie oddał charakteru książki. Co prawda byłam zdruzgotana zakończeniem, jednak bardziej zwróciło moją uwagę, że kompletnie nie przyłożyli się do przemiany głównej bohaterki, która ma miejsce w książce. Ewidentnie ze słodkiej idiotki bez marzeń i jakichkolwiek ambicji, która nie potrafi korzystać z komputera, nie wie jak przewija się dziecko, tkwi w chorym związku i sama jest strasznie niedojrzała, zmienia się w odpowiedzialną, czułą, inteligentną kobietę. W filmie niestety tego bardzo mi zabrakło, przez co też chemia między głównymi bohaterami nie była tak silna, no i może ta mimika by tak nie biła po oczach. Ogólnie książka mnie rozwaliła, jednak później cieszyłam się, że ją przeczytałam, całkiem inna od wszystkich tego typu, natomiast film mnie wymęczył.

ocenił(a) film na 4
Patorisia_94

A ja miałam zamiar przeczytać książkę ale ostatecznie zdecydowałam się najpierw obejrzeć film...

ocenił(a) film na 9
Patorisia_94

Bzdura. Może czytałaś inna książkę, bo ewidentnie coś Ci się pomieszało. I książka i film idą po równi. W powieści oczywiscie wiecej wątków. I nie pisz, że ta dziewczyna to słodka idiotka. Bohaterka tej powieści to przyjemna, mądra, pomyslowa, zabawna, odwazna, wrażliwa dziewczyna, ktora strzela gafy, ktora nie jest tak wysoce inteligentna i tak ambitna jak jej siostra, ale jest to bardzo dobry człowiek, niefałszywy, niepodstępny, nieoziębly - takich to omijać z daleka. I zapewne nie jest ta słodka idiotka - takimi to są dziewczyny które się mizdrzą do 'nadzianych' facetów , glupio i pusto się uśmiechają i myślą ze są naj ... pod każdym względem. To są właśnie idiotki ,wiec porównanie tutaj tej dobrej dziewczyny z takimi kretynkami uważam za bezmyślność. A Luisa i książkowa i filmowa przeszła przemianę taką samą, ale nie charakteru tylko w sferze odpowiedzialności. Cudowna dziewczyna, ktora przypadkiem trafiła na wspanialego, interesującego mężczyznę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones