PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1323}

Zawrót głowy

Vertigo
7,7 38 090
ocen
7,7 10 1 38090
8,4 38
ocen krytyków
Zawrót głowy
powrót do forum filmu Zawrót głowy

Więcej spodziewałem się po tym filmie.. Przede mną kolejne dwa seanse "Ptaki" i "Psychoza" - mam nadzieję, że bardziej zaskoczą i wcisną w fotel :)

ocenił(a) film na 6
marfnt2

Mam podobnie: duże oczekiwania i niestety rozczarowanie. Wiem, że te przydługie sceny obserwacji miały budować napięcie, ale zamiast napięcia wywołały u mnie znużenie.
"Ptaki" i "Psychoza" zdecydowanie lepsze.

ocenił(a) film na 8
selene_

"Psychoza" stanowczo lepsza, a na "Ptaki" sie porwę w tym tygodniu jak znajdę trochę czasu.. Jakie filmy Hitchcocka jeszcze warto obejrzeć?

ocenił(a) film na 6
marfnt2

W sumie dużo ich nie widziałam, ale z tego co widziałam to warto jeszcze zobaczyć "Okno na podwórze" (chociażby ze względu na olśniewającą Grace Kelly), "Rebekę" i "Starsza pani znika" (chociaż ten to wieki temu oglądałam i już nawet nie pamiętam dlaczego mi się podobał).

ocenił(a) film na 8
selene_

Dzięki, postaram się skorzystać z rady :)

marfnt2

Cześć. Byłem w podobnej sytuacji. Obejrzałem już Psychozę, Ptaki przede mną, a do Vertigo miałem duże oczekiwania. Podobnie jak u reszty sceny mające budować napięcie przerodziły się w znużenie. Muzyka ratuje i niespodziewane rozwiązanie(może dlatego, że byłem już zmęczony i nie chciało się myśleć w nocy). Aczkolwiek wątek ciekawy.

merowingster

Chciałbym także polecić Okno na podwórze. Pierwszy film Hitchocka jaki obejrzałem, który zachęcił mnie do poznania filmó reżysera(mistrza suspensu).

merowingster

Ja Wam polecam "Linę", "Niewłaściwego człowieka" oraz "Rebeccę".

merowingster

Hej, zapraszam do zagłosowania w ankiecie na najlepszy film Hitchcocka na moim blogu: http://www.filmweb.pl/user/camillo_kp/blog/550926
Będę wdzięczny:)

selene_

typowe ujadanie gimbusa. a lekcje odrobione?

ocenił(a) film na 10
marfnt2

No, mnie ten film wcisnął w fotel. Z tym, że oglądałam go już bardzo dawno temu i teraz odbiór mógłby być inny. Pamiętam jego niesamowitą atmosferę i naprawdę nieoczekiwane zwroty akcji. Natomiast jako dziecko obejrzałam "Rebecę" i niektóre sceny pamiętam do dziś.

ocenił(a) film na 7
marfnt2

Z filmów Hitchcocka które do tej pory widziałam, polecam Ci "M jak morderstwo" i "Człowiek, który wiedział za dużo".

ocenił(a) film na 4
marfnt2

Ja mam tak samo, film mnie rozczarował. Też mnie nużył, zamiast trzymać napięcie i nie dotrwałam do końca, a i wątek był dla mnie słaby, po prostu sama historia mnie nie zainteresowała.

panna_x_filmweb

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.. . ps. zupa ci sie przypala.

marfnt2

typowe ujadanie gimbusa. a lekcje odrobione?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones