PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1323}

Zawrót głowy

Vertigo
7,7 38 075
ocen
7,7 10 1 38075
8,4 38
ocen krytyków
Zawrót głowy
powrót do forum filmu Zawrót głowy

Poszukiwania doskonałości - której nie ma. Oczywiście Mistrz suspensu wspiął się na wyżyny i stworzył jeden z tych filmów, o których po prostu nie można zapomnieć (a miał ich w swojej filmografii kilka, jeśli nie kilkanaście) Tak naprawdę to nie thriller, ale melodramat, a w ostateczności thriller melodramatyczny :). Cudowny klimat. Zdjęcia, muzyka (przepiękna), historia i intryga - niesamowite. Nie ma słów na genialne filmy, je trzeba zobaczyć.

ocenił(a) film na 9
DoktorLejdo

Zgadza sie

DoktorLejdo

dokładnie, dla mnie najlepszy film Hitchcocka, o ile nie najlepszy film w ogóle....

ocenił(a) film na 9
noname_filmweb

Docenilas go

ocenił(a) film na 9
noname_filmweb

Dla mnie jest na trzecim miejscu za Ptakami i Psychozą ale film powala nawet po latach.

ocenił(a) film na 4
sador1991

Po których latach?

ocenił(a) film na 9
RAC_79

Tani melodramat trochę pojechałeś.

ocenił(a) film na 4
zegan333

No do takich dzieł jak M jak morderstwo czy Okno na podwórze to się umywa. Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że podczas oglądania byłeś tak zapatrzony w ten tytuł? Po latach wygląda to na zwykłe romansidło... a intryga... serio? :D

ocenił(a) film na 9
RAC_79

Co fakt to fakt.

ocenił(a) film na 9
noname_filmweb

Zawrót głowy to niepokojący chłodno romantyczny film monochromatycznie nakręcony w technikolorze momentami surrealistyczny z natarczywa drżącą muzyka Hermanna.

ocenił(a) film na 9
DoktorLejdo

film jest genialnie nakręcony, nowatorski, jedyna rzecz która nie pozwala mi w pełni się nim zajarać jest bohater którego nie polubiłem

ocenił(a) film na 4
DoktorLejdo

Intryga była wspaniała, jak na tamte czasy. Dzisiaj to wygląda na tani melodramat z momentami (nie) grozy.

ocenił(a) film na 9
RAC_79

Jest to jedyny film Hitchcocka w którym sprawca nie jest ukarany.Jeden z najlepszych jego filmów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones