PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1323}

Zawrót głowy

Vertigo
7,7 38 048
ocen
7,7 10 1 38048
8,4 37
ocen krytyków
Zawrót głowy
powrót do forum filmu Zawrót głowy

W skrócie: Jest w nim tajemnica, która wzbudza niepokój. Główna akcja filmu skupia się wokół nieracjonalnych zachowań i nękających bohatera lęków. Historia jest bardzo dobrze opowiedziana: nie brakuje jej klimatu, a wątek z romansem przepięknie komponuje się z całością. Na koniec, ze względu na moją fascynacje starą muzyką filmową, wspomnę o ścieżce dźwiękowej, gdyż Bernard Herrmann stworzył coś przepięknego i naprawdę nie zapomnianego. Jego muzyka odzwierciedla niezwykle precyzyjnie wszystkie niepokoje i rozterki bohaterów. Kończąc: Arcydzieło.

ocenił(a) film na 7
dinos7

Fajny film dałem 7/10.
Ale szkoda ża ta druga blondynka też ginie na końcu :(.

ocenił(a) film na 9
Oldi

Oldi, jeżeli to nie prowokacja - obejrzyj jeszcze raz, bo na razie nic nie zrozumiałeś.

ocenił(a) film na 7
Szyman1

Jak to? Zrozumiałem. Sprawdźczy dobrze :P

Facet chce sie pozbyć żony i wynajmuje kobiete bardzo do niej podobną. Potem potem Scottie dostrzega ją na ulicy i zaczyna przemieniaćją na tą co zgineła.
W scenie na wieży tej ostatniej ta myśłi że widzi zmore czy ducha i przez przypdek spada i zapewne ginie.

I jak?

ocenił(a) film na 9
Oldi

siadaj, pała.
Ferguson widział żonę Elstera tylko raz, podczas kolacji (jeżeli w ogóle ją widział!).

ocenił(a) film na 7
Xeos

Jak to? Czyli kogo widywał przez cały ten czas? Ej no ja dobrze zrozumiałem to ty mi mącisz w głowie. I zaraz dostane zawrotu głowy.

ocenił(a) film na 10
Oldi

Widział tę samą blondynkę wcześniej. Żony , która została zamordowana nie widywał.

ocenił(a) film na 7
Kamileki

Jak to? Masz na to jakieś potwierdzenie? Napewno widywał tamtą. Zresztą ta inna powiedziała że tamten jej zapłacił za to by udawała jego żone.
To wy źle rozumiecie film panowie/dziewczyny.

ocenił(a) film na 10
Oldi

Jakie potwierdzenie? To dość oczywiste przecież. Blondynka wynajęta przez Gavina posłużyła jako przynęta do morderstwa jego żony. Potem (po dokonaniu morderstwa) zafarbowała włosy na ciemniejszy kolor. Scottie się zakochał w niej i chciał aby zafarbowała włosy na blond bo przypominała mu ona zamordowaną ( nic dziwnego bo tak naprawdę nie zginęła - został oszukany i nie widział bezpośrednio morderstwa - miał lęk wysokości). Nie wiedział, że była to ta sama osoba aż do momentu gdy zobaczył naszyjnik. Na końcu zginęła więc ta sama blondynka którą ten gość śledził samochodem, uratował ją od utonięcia itd.

ocenił(a) film na 7
Kamileki

Kurde to ja już nie wiem. Dostałem zawrotu głowy :D Chyba zobacze film jeszcze raz.

ocenił(a) film na 8
Kamileki

To oczywsite, ale i potwierdzenia są, że to ta sama kobieta. Np. Kiedy John umawia się z Judy po raz pierwszy i wychodzi, to ona patrzy na garsonkę, w której zginęła " Madeleine". Później przecież pisała list i chciała chyba wyjechać, ale tego nie zrobiła.

ocenił(a) film na 9
Oldi

OMG, jak można tak nie zrozumieć filmu...

ocenił(a) film na 9
Oldi

jak wyżej.

ocenił(a) film na 8
Oldi

Ty nic nie zrozumialeś z filmu. Jak można być takim głupkiem?

ocenił(a) film na 7
kridsonka

Jak widać można. Na świecie muszą być debile by mogli być mądrzy ludzie. To balans w przyrodzie. Równowaga. Ty jesteś mądry. Fajnie. Ciesz sie.

ocenił(a) film na 6
dinos7

Jeżeli to najlepszy thriller starej daty, to słabe mieli wtedy filmy ;) A tak poważnie, uważam że są lepsze filmy z tamtych czasów od tego. Sam Hitchock miał w swoim dorobku kilka lepszych moim zdaniem. Najbardziej w tym filmie denerwowała mnie końcówka i wbrew wszelkiej logice uległość głównej bohaterki do przeobrażania się z powrotem w odgrywaną przez nią rolę żony tego przedsiębiorcy. W ogóle ten cały wątek melodramatyczny jakoś zbyt kuł mnie po oczach. Film dobry, ale do arcydzieła mu wiele brakuje, choć to kwestia gustu.

demola

Hej, zapraszam do zagłosowania w ankiecie na najlepszy film Hitchcocka na moim blogu: http://www.filmweb.pl/user/camillo_kp/blog/550926
Będę wdzięczny:)

ocenił(a) film na 5
dinos7

Arcydzieło? Jak to jest arcydzieło to okno na podwórze jest przy tym mega hiper super ultra arcy na wieki wieków a na psychozę to już w ogóle brak słów i skali :-)
Ten film to przeciętniak w dorobku papy Alfreda. Napięcia niewiele a romans? To już romans z Titanica miał w sobie więcej realizmu i melodramatu, choć uważany jest za przykład kiczu :-) Do mnie ten film zupełnie nie przemówił. Udramatyzowana nad wyraz intryga i wszystko jakieś zbyt teatralne, nierzeczywiste, infantylne.

ocenił(a) film na 10
dinos7

Zgadzam się w zupełności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones