PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862}

Zielona mila

The Green Mile
8,6 998 824
oceny
8,6 10 1 998824
6,8 42
oceny krytyków
Zielona mila
powrót do forum filmu Zielona mila

film dla mnie dobry, nic wiecej ale dlaczego uwazany jest za arcydzielo i stoi wysoko w rankingu
zarowno tutaj jak i na imdb? tego nie moge do konca pojac. jeszcze przesmiesznie ukazane moce
glowenego bohatera...jakies zolte swiatla, odbicie i pacjent wyleczony

ocenił(a) film na 10

sam jesteś bezmuzgiem. to widać

ocenił(a) film na 10

Ilu was jest? jakim prawe wypowaiadasz się za innychg? Jestes chory? Idźcie więc do domu.

ocenił(a) film na 10

Ty potrafisz cos pojąc?

ocenił(a) film na 10

a Ty jaki masz kompleks? Co Ty porafisz od siebie powiedzieć?

użytkownik usunięty
riko62

A ty bardzo dobrze znasz się na polskich telenowelach...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10

A ty się nie znasz na niczym nawet na telenowelach. Dupku

ocenił(a) film na 9

hahahahahahahahah

ocenił(a) film na 7
dani2706

Ktoś kiedyś tak stwierdził i później się rozniosło. "Skoro wszyscy oceniają ten film tak wysoko, nie mogę być gorszy. Dam 9, albo 10!". Nastawienie odgrywa bardzo ważną rolę w odbiorze filmu.

ocenił(a) film na 1
dani2706

Ckliwa, pretensonalna i bezczelnie grająca na emocjach widza historia. Do tego Tom "Taka sama mima" Hanks i długość. Ciągnie się i wlecze w nieskończoność.

ocenił(a) film na 3
Banana_Power

Dokładnie. Jak zobaczyłam ocenę, to zatkało mnie. Naiwne, przesłodzone kino, z nudnymi i przewidywalnymi bohaterami i takąż historyjką ... i gdzie tu arcydzieło???

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
riko62

Na tym "dziele" nie da się wzruszyć, nie obrażaj. Ci którym się to nie podoba raczej nikogo nie obrażają, Ty też się do tego zastosuj.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
riko62

Mnie nie obraziłeś tylko kolegę na górze :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
dani2706

Sprawdzam sobie forum zielonej mili, a tu nagle co? Mój ulubieniec...

Naprawdę dziecinne jest przeglądanie moich wpisów. Rozumiem, że masz cel,,,leczysz swój kompleks, którym jestem. W ten sposób niczego nie zdziałasz. Polecam trochę przemyśleć to co do ciebie napisałem, wrócić pod koniec sierpnia i jeśli to coś dało,,,to dalej uczestniczyć w dyskusjach na filmwebie.

użytkownik usunięty
dani2706

To ty przeglądasz moje wpisy... Ja widzę, bo jest pierwszy na forum Zielonej mili.

ocenił(a) film na 8
dani2706

ja daję 6/10 w kategorii filmowych zasługuje na więcej. Dlaczego arcydzieło, bo niesie pozytywny przekaz na temat pozorów, ale męczę się oglądając rozczulające kwestie filmowe tego rodzajuu.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Może Ciebie męczą ludzkie uczucia, przeżycia i wzruszenia, ale dla BARDZO WIELU LUDZI to wspaniała książka i wspaniały film! Spróbuj się wczuć w przeżycia bohaterów filmu, nie w akcję. Może coś... jednak... ??? Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
IrenaSz

Męczą mnie te próby sprezentowane w tym filmie. Nic na to nie poradzę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8
dani2706

Ten film jest uważany za arcydzieło wtedy i tylko wtedy gdy TY tak uważasz. Dla mnie to dobry film i tyle, ale bez rewelacji. Jeżeli ma być wyciskacz łez to z polotem jak przy Ostatnim Samuraju. Jeżeli ty też tak uważasz, to witaj w klubie:)

Poza tym, daj sobie spokój z rankingiem na filmwebie, tutaj są same wyciskacze łez na czele, a Nietykalni na 3. miejscu wołają o pomstę do nieba. Na imdb jest lepiej, a w TOP 6 jest wreszcie film akcji! Wyżej są też Powrót Króla oraz Imperium Kontratakuje.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

lepiej nie bede nic pisal bo znowu wykasują

ocenił(a) film na 8
riko62

To napisz kulturalnie, chociaż sądząc po twoim avatarze i wcześniejszych postach, to mało prawdopodobne. Poza tym nie powiedziałem nic takiego, co by obrażało twój święty film, jakim jest Mila...

ocenił(a) film na 10
Ryloth

jesli nie jestes ogladaczem polskich durnych telenowel to ok...

ocenił(a) film na 8
riko62

Nie jestem, nie mam ochoty oglądać 1000 odcinków, gdzie wszystko sprowadza się do tego, że ktoś się schodzi a ktoś rozchodzi, oglądam jedynie Ojca Mateusza.

I nie mów mi że ranking na filmwebie jest spoko.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

no za tego ojca M , gratki , wyjatkowy wyjatkowy serial , podobno juz ponad 7 milionow ciemniakow i innych balkonowacow regularnie oglada polsie debilne telenowele

ocenił(a) film na 8
riko62

Mówiąc "wyjątkowy serial" nabijasz się ze mnie, czy naprawdę tak uważasz? Bo wydaje mi się, że to pierwsze. Ojciec Mateusz to nie telenowela tylko serial, w którym każdy odcinek jest o czymś innym, więc można obejrzeć dowolny. I wydaje mi się, że na tle M jak miłość, Moda na sukces, klan, to serial o księdzu jest co najmniej przyzwoity.

PS. Twój avatar wskazuje jednoznacznie że nie spędzasz czasu oglądając telenowele, wynika też z tego, że nie kradniesz papieru toaletowego, ale lubujesz się we wchłanianiu w siebie litrów alkoholu w najróżniejszej postaci, i to pewno pod blokiem z innymi żulami:)

ocenił(a) film na 10
Ryloth

hmmm, jasnowidz jestes czy cóś? telenowele mnie wyprowadzaja z rownowagi, fakt, papier toaletowy , jasna d.....pa , nie wiem co napisac, ale pije czesto , duzo piwa , i preferuje bimber ale musi byc dobry najlepszy mojej produkcji , lyskaczem nie pogardzam , ale nie pod blokiem , bo w blokach mieszkaja balkonowcy a oni to wiesz te telenowele namietnie i systematycznie ...

ocenił(a) film na 8
riko62

Ogarnij się z tymi telenowelami, masz na ich punkcie obsesję, ciągle o nich wspominasz...

ocenił(a) film na 10
Ryloth

i mam nadzieje ze nie jestes w tej grupie debili wiesz 7 milionow cwokow , mam nadzieje

ocenił(a) film na 8
riko62

Napisałem ci, że oglądam czasem Ojca Mateusza. Więc jeżeli to umiejscawia mnie w tych 7 milionach "ćwoków" to trudno, jakoś przeżyję.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

tez załuje

ocenił(a) film na 8
riko62

To jak, jestem tym ćwokiem, czy nie? Ojciec Mateusz zalicza się do tych telenowel czy nie? xd

ocenił(a) film na 10
Ryloth

no dobra to w takim racie Ci powiem ktory serial jest dla daunow.
Bo jedynie ich nie obraza. . "Trudne sprawy" jest takie dziwadlo , ale nie ogladaj

ocenił(a) film na 8
riko62

Czy możesz normalnie odpowiedzieć? Co ma do tego ten program, to chyba nie telenowela. A poza tym nie interesują mnie tego typu produkcje, więc nie oglądam.

Ryloth

Uważam podobnie - dobry film, bez rewelacji. Ranking IMDB jest zdecydowanie lepszy, bardziej rzeczywisty. Tam ZM jest bodajże koło 50 miejsca (nie chce mi się teraz sprawdzać) i to powiedzmy dobre miejsce dla tego filmu. Na Zielonej się nie popłakałem, nie wiem czemu. Jeśli chodzi o wyciskacze to niektóre zasługują na wysokie miejsce.
Tak Mroczny Rycerz i 6 miejsce - chyba zasługuje. Co do IK to dziwi mnie, że stara trylogia jest tak wysoko a nowej nie ma nawet w raningu.

ocenił(a) film na 3
dani2706

Bo Nowa Trylogia to kompletne gnioty? Dzięki Bogu, że przynajmniej ich nie ma w rankingu.

ocenił(a) film na 8
dawids266

Nowa Trylogia to kompletne gnioty? Idź się schować z takimi żałosnymi opiniami. Klimatem nie dorównują Starej, pierwsze dwie części to najgorsze z 6, ale Zemsta lepsza od pozostałych 5. Na głowę Nowa Trylogia nie bije, ale to bdb filmy.

ocenił(a) film na 3
Ryloth

http://redlettermedia.com/plinkett/star-wars/
Obejrzyj wszystkie, pogadamy. To po prostu napakowane CGI gnioty z beznadziejnie napisanymi postaciami, które w pewnych aspektach niszczą czym była Stara Trylogia.

ocenił(a) film na 8
dawids266

Nie chce mi się tego oglądać. Ty masz swoje zdanie, ja swoje.

ocenił(a) film na 8
dani2706

Bo Stara Trylogia to klasyka, gdzie wszystko w sumie było genialne a sam pomysł na SW chyba najlepszy w historii filmu. Nowa Trylogia to nie ten klimat, niepotrzebne elementy jak np. Jar Jar, czy melodramat z miłości Anakina i Padme. Za to część 3 wg mnie najlepsza ze wszystkich 6. Genialny soundtrack - jeden z najlepszych w historii kina. Nowa Trylogia to nie gnioty, ale też nie arcydzieła, to bdb filmy s-f.

Tak, IMDB jest znacznie lepsze, wywalono z TOP 10 przede wszystkim tych kuriozalnych Nietykalnych, którzy robią z naszego rankingu posmiewisko, a także Forresta i Milę oraz komedię romantyczną Pamiętnik. Podwyższona pozycja niemalże wsyzstkich tych filmów, które tutaj są zaniżane przez hejterów i "znafców". Mroczny Rycerz, Stara Trylogia, Matrix, Terminator 2, Władca Pierścieni, Mroczny Rycerz Powstaje, Ostatni Samuraj, Indiana, Batman Początek, Avengers - tam TOP 100 to wreszcie nie chołubienie wyciskaczy łez. Widać u nas większość użytkowników to tak zwani "znafcy"

dani2706

Chciałem wszystkich przeprosić za moje zachowanie na tym forum. Trollowałem, naruszałem wszystkie postanowienia regulaminu i zasady grzecznego wychowania, a także netykiety, bluzgałem adwersarzy wulgaryzmami i używałem w stosunku do nich słów uznawanych powszechnie za obelżywe, pomawiałem adwersarzy o takie zachowanie które miało na celu oczernić ich w społeczności filmwebu, używałem gróźb karalnych. Jest mi z tego powodu bardzo przykro. Poza tym dubluję profile przez co mam wiele multikont i manipuluję punktami rankingowymi filmwebu. Zaniżam notorycznie również oceny tyakim filmom jak Hobbit dając mu jeden punkt i podwyższam Matrixowi dając mu 10 punktów. A to na setce kont. Chciałem wszystkich serdecznie zaprosić za tego typu zachowania. Postanowiłem zmienić oceny na prawidłową. Proszę o wybaczenie ale jak wszyscy wiecie gustuję w filmach o lalkach Barbie która jest moim ideałem kobiety. Ostatnio na widok lalki Barbie, których w domu mam całą kolekcję spuściłem się w majtki;) z racji że nie widziałem żadnej lalki Barbie 2 tygodnie, a ja byłem ze tak powiem niedysponowany (nie potrafił mi się postawić członek, a co gorsza ma tylko 2 centymetry długości), wiec ją tylko po cyckach całowałem; z pół godziny, w końcu rozebrałem ją z tych różowych ciuszków żeby, ona mi pokazała te różowe plastikowe piersi..zacząłem je całować i strzeliłem w spodnie. Lepsza sztuczna idealna kobieta - blondynka niż te wszystkie co chodzą po ulicy. Łapiesz za napletek i ruszaszto do przodu, do tyłu a żołądź to się chowa to się odkrywa i na Barbie jest mleko.

ocenił(a) film na 10
Marekgdopl

dobra chlopie ja ci wybaczam ale nie zareaczam za innych...

Marekgdopl

Współczujemy ci wszyscy, że zamiast prawdziwej kobiety musisz robić palcówę na widok pustej i gumowej lali Barbie.

ocenił(a) film na 10
dani2706

Myślę, że dlatego, iż wzbudza emocje.

MOŻLIWE SPOILERY

Najpierw otrzymujemy wielkoluda skazanego na śmierć. Im dalej w las, tym widzimy, że ma on dobre serce i większość widzów zżywa się z tą postacią. Bezsilność, że nie można nic zrobić z jego wyrokiem i poczucie niesprawiedliwości, kiedy bohaterowie muszą postąpić wbrew sobie... To tak jakby rozstawać się na zawsze z kimś bliskim.

Może trochę przesadzam, ale jako osoba wrażliwa, a nawet nadwrażliwa tak odebrałem ten film i dlatego tak bardzo mi się spodobał.

ocenił(a) film na 10
Azqabat

wszystko ok , widzisz na dlugosc wlasnego nosa nic wiecej , ale jest was takich wiekszosc , szkoda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones