PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105521}

Ziemia żywych trupów

Land of the Dead
5,4 15 913
ocen
5,4 10 1 15913
4,6 7
ocen krytyków
Ziemia żywych trupów
powrót do forum filmu Ziemia żywych trupów

"Ziemia żywych trupów" to całkiem dobry horror. W konwencji przypomina wielką, słynną produkcję tego samego reżysera z 1978 roku, tj. "Świt żywych trupów". W "Ziemi żywych trupów" akcja dzieje się nocą w wielkim mieście, w którym grasują zombi kąsający żywych mieszkańców. Są tam też żołnierze usiłujący przejąć kontrolę nad społeczeństwem w sytuacji anomii, bezprawia i chaosu, a także gangsterzy, politycy i zwykli mieszkańcy. Trzeba zauważyć, że na tle krwawych wydarzeń z udziałem zombi udało się w tym filmie poruszyć kilka innych, interesujących zagadnień o charakterze społecznym, np. terroryzm, korupcję władzy, przestępczość, które mogły być powiązane z istniejącymi nierównościami i podziałami w społeczeństwie. Film nie jest nudny, a jego scenariusz jest na tyle ciekawy, że odnosi się wrażenie, iż kończy się on za szybko, bo po niespełna 90 minutach. Można by się natomiast spodziewać, że film jeszcze potrwa ze 2 godziny. Zakończenie jest dziwne. Sugeruje ono raczej, że krwawa historia o zombi zagrażających miastu i światu będzie kontynuowana. Na uwagę w tej produkcji zasługują również świetne efekty specjalne. Ponadto, jak się okazuje w tym filmie, zombi także podlegają prawom ewolucji (uczą się strzelać, pływać, korzystać z narzędzi czy porozumiewać niewerbalnie między sobą).
Jednym słowem "Ziemia żywych trupów" to wspaniały powrót George'a Romero - mistrza horroru. Jest to pozycja obowiązkowa w kolekcji każdego fana kina grozy.

ocenił(a) film na 2
Peter2013

Gniot jak większość filmów o zombie. Uzbrojeni po zęby, zorganizowani, zamknięci w forcie, posiadający wóz pancerny ludzie nie są w stanie dać rady ledwo chodzącym zombie. Żenada

ocenił(a) film na 7
grd1

No cóż z gustami się nie dyskutuje. Mnie ten film się podobał. Wprawdzie ustępuje "Nocy żywych trupów" czy "Świtowi żywych trupów", ale na pewno nie jest to gniot.

Peter2013

"Zakończenie jest dziwne. Sugeruje ono raczej, że krwawa historia o zombi zagrażających miastu i światu będzie kontynuowana."

Masz na myśli 'odpuszczenie' niedobitkom zombiaków i puszczenie ich wolno? Dla mnie to jedno z najbardziej kretyńskich zakończeń filmów 'z potworkiem' jakie kiedykolwiek widziałem. W filmach tego typu bohaterowie chcą potwory wybić do nogi, płetwy, macki czy na czym tam się poruszają. Tutaj po kulminacyjnym momencie słyszymy Rileya mówiącego: "Zostawmy ich. Oni też szukają swojego miejsca, jak my wszyscy" (czy coś w tym guście). WTF? Zgraja (już nie do końca) bezmyślnych truposzy zeżarła pół miasta a ocalali puszczają ich wolno?! Jakim debilem trzeba być, żeby coś takiego zrobić?

Chemiczny

W 100% się zgadzam. Nagle główny bohater filmu o zombie w obliczu zagłady całego miasta, puszcza zombiaki wolno, bo ich zabijanie staje się niehumanitarne -.- Dno kompletne...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones