PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10030489}
7,5 64 105
ocen
7,5 10 1 64105
6,7 32
oceny krytyków
Znachor
powrót do forum filmu Znachor

Czas na nowe

ocenił(a) film na 9

Pięknie nakręcony, idealnie dobrani aktorzy,znakomita muzyka.
Myślę, że będzie się podobał młodemu pokolenie, którzy nie widzieli wersji z 82 roku .
Mi osobiście bardzo się podobał

ocenił(a) film na 1
tgwiazda

Kuna mogłaby grać upartą Zośkę, ale nie hrabinę. Tak samo ten jej "hrabia". Casting to porażka.

ocenił(a) film na 9
anjia25

Widziałem obydwie wersje i obydwie oceniam 9/10. Dwa różne filmy, obydwa równie dobre.
Pytanie tylko dlaczego takich filmów nie produkuje się u nas do kin tylko na VOD

anjia25

Ok przyznam się że nigdy jakoś mnie nie ciągnęło do oryginału. Netflix mnie namówił do remaku i uważam że to świetne kino. Pare dni później zobaczyłem wersję z 1982. Czas na nowe. Dobrze powiedziane. Myślę że stara wersja jest świetna, ale to troszkę też chyba nostalgia starych widzów plus inne czasy itd

ocenił(a) film na 4
anjia25

Ten film ma dobre zdjecia i Pana Lichote, cala reszta to komedia. Wybor aktorow na Leszka i Marysie to pomylka, poziom gry M jak milosc, dykcja, prezencja, tego tu nie zobaczycie, i ten fryz Leszka ktos nie odrobil lekcji z mody przdwojennej, znowu kasa poszła w bloto.

ocenił(a) film na 7
anjia25

Młode pokolenie to chyba według ciebie obecne niemowlaki bo wersję starszą widział każdy. Powinno być zabronione reżyserowanie tego samego filmu po raz drugi.

ocenił(a) film na 6
anjia25

Moim zdaniem Marysia za brzydka. Trudno zrozumieć fascynację hrabiego (w przeciwieństwie do starej wersji z piękną Dymną).

anjia25

Zdecydowanie wzruszający, jednak koniec trochę pospieszyli, zabrakło tam zakończenia. Chyba że drugą część planują bo tak to wyglądało. Rzadko oglądam polskie filmy, ale oryginał zapadał w pamięć i remake ogląda się dobrze. Jedynie zakończenie było dziwne bo niby nagle odzyskał pamięć?

anjia25

"Mi się"... o tempora...

anjia25

Rozumiem doskonale tych, którzy krytykują nową adaptację, jak i tych którzy są jej przychylni. Osobiście jestem zachwycony zdjęciami, designem i tym jak pokazano Polskę XXlecia międzywojennego [dokładnie tak zawsze ją sobie wyobrażałem] Pan Lichota dał radę, mówiąc kolokwialnie, ale gorzej z całym tym nowym narybkiem; jakaś taka sztuczność, nieznośna 'nad-teatralność', a momentami gra młodych aktorów wręcz haczy o sposób gry charakterystyczny dla kina niemego[absolutnie niezrozumiałe- po co?] Powoli dochodzę do wniosku, że w szkołach teatralnych uczy się teraz jakiegoś 'uzewnętrzniania własnych emocji i leczenia duszy[jakże artystycznej] zamiast rzemiosła. Tylko mnie nie obchodzi to, co być możę przeżywa aktor, ale interesuje mnie wyłącznie postać, którą powinien zagrać- WIARYGODNIE! Reasumując- głównym grzechem filmu jest to, że nie dało się cofnąć w czasie:), żeby móc zwerbować Anny Dymnej i Stockingera. Młodzi aktorzy [którzy zagrali w filmie] być może odnaleźliby się w szkolnych jasełkach vel skeczach z okazji juwenaliów, ale na pewno nie w tym obrazie-okropni

ocenił(a) film na 9
anjia25

Melodramaty i filmy akcji to nie moja bajka ale bywają wyjątki tak jak w przypadku Znachora. Bez zmrużenia oka obejrzałem film od początku do końca i mało tego, byłem nim zachwycony. Zagrało tu wszystko: scenariusz, reżyseria, obsada. Powstało rewelacyjne kino no i nasze-polskie. Brawo 9/10!!! Było jednak coś co mi przeszkadzało to muzyka, puszczana podczas dialogów, która stawała się pierwszoplanowa zamiast być delikatnym podkreśleniem wypowiadanych słów.

ocenił(a) film na 1
anjia25

Zastanawiam się kto i ile płaci za tego rodzaju pochwały. Nie znam osoby, która ma pozytywne wrażenie po tym filmie. Marysia brzydula do kwadratu, młody Czyński nastolatek z mlekiem pod nosem przy niej wyglada jak sporo młodszy brat, hrabiostwo Czyńscy prostacy bez klasy. prof. Dobraniecki zawistny skó..el (gdy w książce był zafascynowanym fanem Wilczura tu robią z niego szuję), dalej, centrum polskiej wsi to żydowski szynk! bierze się netflix za klasyke i wprowadza obecne trendy: brzydotę, zawiść, chamstwo, rozpychanie łokciami. Film do bani, coś okropnego, 1 to za dużo!

ocenił(a) film na 7
anjia25

Udany film, fajne scenografię AE

ocenił(a) film na 7
Bartek_990

Ale mlodzi którzy nie podołali, Kuna też bardzo słabo.

anjia25

"-Tata, ktoś się ciebie kłaniał. - Nie ciebie tylko tobie. - Mi? - Nie mi tylko mnie.- No, mówiłem, że ciebie." Tak mi się jakoś skojarzyło, jak czytam to "mi" na początku zdania. MNIE się podoba. Podoba MI się - tak powinno być!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones