Temat dla wszystkich poszukujących zapomnianych tytułów, oraz wszystkich dobrych ludzi służących swą wiedzą. :)

Napiszcie parę słów o poszukiwanej pozycji (fabuła, bohaterowie, charakterystyczne sceny, lata produkcji lub obejrzenia filmu). Im więcej szczegółów, tym lepiej.


PS.
Pamiętajcie, że limit odpowiedzi w jednym temacie to 1000. Przy 990-tym komentarzu warto by pomyśleć o założeniu nowego tematu. :)

PS II
Mam nadzieję, że oryginalny pomysłodawca tematu nie ma nic przeciwko tej samowolce, ale była ona potrzebna. ;)

selene_

Dzięki ! nie miałem pojęcia o rimejku, a może to rimejk oglądałem? ))
teraz muszę zobaczyć oba..

wydaje mi się, że film był czarno-biały, więc musiał to być oryginał, a było to jakieś dwadzieścia lat temu - jako kilkulatek siedziałum u babci i pamiętam, że emocje były wielkie (skoro po dziś dzień się zastanawiam))

Khaosth

Witam, 6 tytulow jezeli ktos zna. Pamietam tylko kilka scen ale to filmy jeszcze z czasow gdy VHS i video byly popularne jak dzis facebook.

1) Mezczyzna i kobieta, chyba sa w jakims wiezieniu czy bazie i maja takie obroze na szyji, ze jak sie oddala to wybuchna, czy tam ich prad porazi. Nie jestem pewien ale ona pozniej chyba zachodzi w ciaze i uciekaja przez brame taka ciezarowka ale ta z "Uniwersalnego zolnierza" - ciezarowka przejezdza a naczepe zgniata brama.

2) Gosc jest na stacji ksiezycowej i kiedy konczy sie okres jego sluzby odkrywa, ze ten ktory ma go zastapic to jego sobowtor czy tam on sam (nie ogladalem tego filmu ale znalazlem go na filmwebie a teraz nie moge).

3) Mezczyzna i kobieta sa na jakiejs planecie i na koncu okazuje sie, ze ona jest chyba cyborgiem i postanawia sie poswiecic / zostac a mezczyzna odlatuje statkiem kosmicznym / ratuje sie (moze chodzilo cos o "tylko jedno miejsce w kabinie" albo o to, ze ktos musi tego "zlego" zalatwic).

4) Film chyba z Jean-Claude Van Damme'em (chyba, albo jakis z tych w takim stylu). Gosc walczy z tymi "zlymi" i zostaje zamkniety / chowa sie w furgonetce (bialej??), ktora zostaje ostrzelana i wglada na to, ze nasz bohater ginie ale on jakos podczepil sie rekoma i nogami sufitu i przezywa (Chyba byl tez motyw z jakims dzieckiem tam??).

5) Komedia z aktorami z "Nic nie widzialem, nic nie slyszalem" - byla taka scena, ze jeden zabral drugiego na polowanie gdzie mial go zabic ale nie moze tego zrobic i udaje, ze go zabil - pozniej na pogrzebie ten niby zabity otwiera i wychodzi z trumny i zaczyna sie wyglupiac czy cos takiego...
...moze jest to film "Sobowtor"????

6) Komedia - czasy sredniowiecza (no moze nie na 100%). W okolicy pojawia sie smok / potwor, ktory zabija ludzi w lesie czy tam na lace.
Glowny bohater jest uwazany za glupka / nieudacznika, ktory zakochuje sie w jakiejs grubej / brzydkiej dziewczynie (moze krolewnie??). Zabija on smoka (chyba przypadkowo) i zostaje bohaterem. Film zaczynal sie chyba tak, ze kamera byla jakby z "oczu" smoka idacego przez las i wtedy sa napisy: w rolach glownych, muzyka itd. i chyba trafia na goscia co krzyczy i potwor go zabija...


Przepraszam, ze tak haotycznie i tyle niewiadomych ale filmy te ogladalem baaaaaardzo dawno temu i pamiec juz nie ta:)

Dzieki za pomoc!!!!!!

użytkownik usunięty
minke88

Nr. 2 http://www.filmweb.pl/film/Moon-2009-473111 mozliwe ze o to Ci chodzi

użytkownik usunięty

To moze teraz kolej na mnie. Dwaj zolnierze(lub cos w ten desen) spadaja ze spadochronu i sie rozdzielaja, musza ukrywac sie przed niemcami(czas wojny) akcja dzieje sie we Francji, jest to komedia calkiem stara

moze to http://www.filmweb.pl/film/Wielka+włóczęga-1966-30774

minke88

1) http://www.filmweb.pl/film/Obro%C5%BCa-1991-8254 ??
6) http://www.filmweb.pl/film/Jabberwocky-1977-30677

minke88

Dzieki za te 3 tytulu!!!!
Jaby ktos jeszcze znal pozostale trzy to bardzo bym prosil:)

minke88

Pewnie Cie zaskocze ale 3 to na moje to http://www.filmweb.pl/film/Tajemnica+Syriusza-1995-32164

Cinek_16

Hehe, co by mialo mnie zaskoczyc:)
Dziekuje za tytul tego filmu!
Jescze tylko 4 i 5...

minke88

Alez prosze Cie bardzo ;) Co do 4 i 5 to na moje troche malo szczegolow szczegolnie o tym z Van Damem bo troche sie jego filmow ogladalo ale pewnie w kazdym bylo jakies dziecko albo samochod:P

Cinek_16

4) Tak mi sie wydaje, ze to bylo z Van Damme'em, moze nie bylo... Dzialo sie to chyba w Japonii albo w Chinach, nie wiem ale cos mi swita, ze Azja...i jak juz byl w tej furgonetce (chyba biala byla) to ostrzelal go gosc z uzi co przyjechal motorem cross'em i chyba zlapal tego dzieciaka i odjechal...pamieta tylko taka scene z tego filmu...


5) To z aktorami z "Nic nie slyszalem..." to kiedys jak bede mial czas to moze przysiade i zobacze w ilu filmach razem zagrali - no ale jak ktos wie to wdzieczny bede. No chyba, ze to nie oni grali......???
Jest to doscyc charakterystyczna scena jak gosc niby martwy wychodzi w kosciele przed oltarzem z trumny i zaczyna sie wyglupiac:)


Aha i co do "1" to, tak jest to film Obroza ale cos widocznie pomylilem lub w 2 filmach byl motyw z taka obroza...
No to, ze chodzi o "Obroze" to juz wiem i dzieki wiekie za to:)
Ale pojawia sie w takim razie film nr "7"


7) Pamietam ze gosc i dziewczyna byli w wiezieniu lub jakiejs bazie cos ala "Obcey 3".
Ona chyba zachodzi w ciaze (chyba). Razem uciekaja przez brame taka ciezarowka ale ta z "Uniwersalnego zolnierza" (taki futurystyczny, opancerzony wyglad) - brama sie zamyka ale oni ciezarowka przejezdzaja w ostatniej chywili a naczepa zostaje "zakleszczona" w bramie... i uciekaja ta ciezarowka czy moze jakims wozem opancerzonym na pustynie...
Znak ktos moze???????????

Khaosth

Witam znajoma szuka tytułu filmu może ktoś się znajdzie co oglądał i podzieli się swoją wiedzą :)
"Jakieś 3 albo 4 lata temu oglądałam film al nie pamiętam tytułu...ta aktorka w filmie ma długie ciemne włosy podobna do sandry bullock pracuje w szpitalu zabija faceta nożem w parku . czeka na niego rozbierając się z ubrań żeby śladów żadnych nie zostawić, w domu zostawia włączony głośno telewizor a w popielniczce spala kawałek kartki ze niby popiół.
i jeszcze co się jej kojarzy z tym filmem:
Jest na końcu scena w której ona spotkała się w aucie chyba z jakimś facetem policjantem który podejrzewał ja ale nie miał dowodów-ona wyciąga nóż..on w szoku a ona kroi mu tort urodzinowy...

asica78

szukam filmu...a raczej bardzo prosze o tytul filmu, w ktorym bodaj ostatnia scena przedstawia sie nastepujaco: sytuacja jakiejs rodzinnej klotni, sprzeczki, wymiany zdan; wrzeszczaca, krzykliwa kobieta (żona, starsza)drze sie na swojego meza, siedzacego na kanapie. facet ma ewidentnie dosc, ma wszystko w dupie, dlatego tez scisza aparat sluchowy (jest bowiem przygluchy) by nie slyszec durnej baby. usmiecha sie, zamysla, a kobieta wciaz trzeszczy w mniemaniu, ze maz jej slucha.

dziekuje za pomoc.

rSmo

rSmo chyba szukasz filmu "Droga do szczęścia"
http://www.filmweb.pl/film/Droga+do+szcz%C4%99%C5%9Bcia-2008-419862

Khaosth

Szukam tytułu filmu... Film opowiada parę historii przeplatając je ze sobą, mianowicie wszystkie tyczą się życia seksualnego ... Jest para po małżeństwie co eksperymentuje z zabawką którą dostała dziewczyna na wieczorze panieńskim, inna para poprosiła współlokatora żeby kochał się z dziewczyną a jej chłopak będzie na to patrzał... jest też para znajomych przyjaciół co dziewczyna stara się pomóc koledze nie pamiętam czy zapomnieć o innej czy coś tam, ogólnie na koniec wyznają sobie jakby miłość i są ze sobą, nie pamiętam raczej nic więcej co by mogło pomóc w zgadnięciu co to mógł być za film. Pozdrawiam Saru

saru

Moze to "Young People Fuc***" (forum nie przepuszcza ostatniego slowa :) )

l_o_k_i

Oj tak, tak, TAK !! :D Dokładnie o ten film mi chodziło :D Wielkie dzięki za pomoc :D i oczywiście polecam wszystkim ten film :D

Khaosth

Witam, to mój pierwszy post w filmwebie :)

Szukam tytułu radzieckiego filmu, który był prezentowany u nas w ramach "Konfrontacji" na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Opowiadał o życiu codziennym w Armii Czerwonej (przemoc, fala itp.) w kontekście odwrotu z Afganistanu.

Zapamiętana scena: Żołnierze skazani za niesubordynację są transportowani pociągiem. W czasie wielodniowej podróży są wyprowadzani do ubikacji w upokarzający sposób.

Jeśli coś Wam się kojarzy, będę wdzięczny :)

Khaosth

znowu chaotycznie opiszę czego szukam: to był jakis film familijny, oglądałam go może nawet z 15 lat temu, chyba wypożyczył go mój ojciec z jakiejś niszowej wypożyczalni. Z filmu kojarzę jakiegoś krasnala/skrzata, który jakimś cudem był w naszym świecie i zeby powrocić do swojego zajebistego musiał złapac się tęczy:D były tam jeszcze jakies scenki przy obiedzie jak z dzieciakami się wyglupiał, no i z tego co pamiętam dorosli go nie widzieli, a jedynie dzieci. Czy ktokolwiek wie o co moze mi chodzic?

Khaosth

Bardzo chciałabym dowiedzieć się jaki tytuł nosi film, którego oglądałam fragment, ale zrobił na mnie wrażenie i chciałabym kiedyś obejrzeć całość. Mianowicie... Film obyczajowy z pralnią w tle. Dwóch mężczyzn, jeden młody, drugi w średnim wieku. Obaj bardzo, ponadprzeciętnie inteligentni, dyskutują o filozofii bodajże i astronomii (?), może sama sobie tę astronomię dopowiedziałam ;) Jeden z tych mężczyzn, ten starszy, ma kochankę, z którą spotyka się w pralni, tam kochają się. Ona jest chyba trochę zazdrosna, że jej kochanek nie interesuje się nią od strony intelektualnej, a zaprzyjaźnia się własnie z tym młodym. Ten starszy pisał chyba książki, a jedna scena działa się w taksówce :P mężczyzna w średnim wieku miał, o ile pamiętam, urodę w typie latynoskim, trochę przyprószony siwizną i budowy bardziej masywnej. Byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki, pozdrawiam :)

Khaosth

Witam. Z filmu którego szukam pamiętam w zasadzie niewiele. Jest to zdecydowanie komedia. Oglądałem go jakieś 5-6 lat temu. Film jest Amerykański o trójce przyjaciół (nastolatkach), dwóch chłopakach i jednej dziewczynie. Historia jest taka ze oni gdzieś jadą. Właśnie mi zaświtało ze jechali do jakiejś dziewczyny z która jeden z nich pisał przez internet, ale to możne być jakiś wymysł. Jak to w takich filmach bywa maja masę rożnych przygód. I koniec końców ten co ( o ile to nie jest mój wymysł) pisał z tą dziewczyna przez internet zakochuje się w tej koleżance. Zakochują się w sobie na pewno tylko tego motywu z tą internetowa znajomością nie jestem pewien. Z scen jakie pamiętam to:
- Na początku filmu jak już podjęli decyzje ze jada jeden z nich kradnie samochód swojemu bratu. Pamiętam ze to był jakiś czerwony\pomarańczowy "muscle car".
- Inna scena to jak ten 2 koleś zostaje przyłapany z jakaś dziewczyna w przyczepie kempingowej przez jej chłopaka, a jako ze jest przykuty do łóżka ma problemy z ucieczka. Kończy się to tym ze on zwiewa w majtkach trzymając kawałek łóżka i wieja tym autem przez pole kukurydzy. Był bym wdzięczny za pomoc bo film był nawet śmieszny i chętnie bym go jeszcze raz zobaczył.

srk2e

Poszukuje tytułu filmu o reporteze, dziennikarzu? ktory dogaduje sie z kierownikiem szpitala
psychiatrycznego ze zrobi reportaz. Udaje on jednego z pacjentów ale wie o tym tylko
kierownik, ktory nagle umiera i ten gosc zostaje w szpitalu psychiatrycznym jako pacjent i
nikt niechce mu uwierzyc ze tak naprawde nim nie jest. Jezeli ktos by znał tytuł bardzo
prosze o pomoc z góry dzięki ;)

srk2e

http://www.filmweb.pl/film/Sekspedycja-2008-473044 ?

srk2e

@srk2e

yyy Eurotrip..?? ;p tam byl taki motyw ze trojka przyjaciol (2 facetow i dziewczyna) jada do jakiejs dziewczyny ktora jeden z nich poznal przez internet... ale opisanych przez Ciebie scen w ogole nie kojarze wiec to moze jednak czegos innego szukasz... ;)

czarna404

Eurotrip znam i to nie to.
Tak to jest Sekspedycje. Wielkie dzięki @tajus za pomoc. =-)

srk2e

Nie ma sprawy, cieszę się, że mogłam pomóc!:)

tajus

hej wszystkim, poszukuję filmu i mam nadzieje, że ktoś jest w stanie mi pomóc. nie kojarzę obsady ani roku produkcji, pamiętam jedynie taką charaktertstyczną scenę (to bodajże końcówka filmu jakoś) - para młoda (jadą na ślub lub ze ślubu, kobitka w sukni slubnej, koleś w garniturze etc.) i mają wypadek samochodowy, to jest nocą jakoś. i temu kolesiowi przycisneło nogi i nie mogą go wyciągnąć, bo ma te nogi odcięte od tułowia i by odleciały jakby ruszyli ten samochód. więc jemu pozostaje się wykrwawić, a kobitke próbują ratować. i jak ten facet umiera to prosi jakiegoś gościa żeby mu puścił jakąś piosenkę, którą chce słyszeć w ostatnich chwilach swojego życia. tyle pamiętam, jak ktos kojarzy ten film to BARDZO PROSZĘ o tytuł, bo oglądałam go juz kiedyś i potrzebuje ten tytuł. z góry dzięki za wszystkie odp :)

wake_the_dead

jak sie nazywał taki film...
że jakiegoś faceta wsadzili do więzienia chyba niesłusznie i tam sie odbywały w takim specialnym dużym "pokojui" walki między więźniami film jest może z 2007 2008 roku.. pomocyyyyyyyyyyyyy

pawel997402

Skazaniec http://www.filmweb.pl/film/Skazaniec-2008-464212

Sweeney Todd

dzięęęęęęęęęęęęęękii nareszcie :DD

pawel997402

@ pawel997402 Skazaniec.
http://www.filmweb.pl/film/Skazaniec-2008-464212

srk2e

Witam. Szukam filmu, który kiedyś leciał na TVN-ie (jeszcze kiedy puszczali takie filmy w środy) Córka pewnej kobiety zginęła, gdy oparła się o barierkę i spadła ze skały. Chciała ona pokazać swojej matce jak ma pozować (mężczyzna matki miał robić jej zdjęcie) po śmierci córki matka cały czas miała wizję jak jej apaszka leci za nią w dół, gdy spadała. Nagle odkrywa, że jej mężczyzna specjalnie odkręcili śrubę barierki, aby ta się oparła, a on mógł żyć z jej córką.

zperspektywyslonca

"Nie patrz w dol" i to nie byla matka z corka tylko siostry ;p

czarna404

Dziękuje baaaaaaaaaaardzo : *

Khaosth

Wszystkie 3 filmy są chyba oparte na faktach, z cyklu "Prawdziwe historie" czy coś, i są gdzieś tak mniej więcej z lat dziewięćdziesiątych:

1. Żona bije męża, on się wstydzi komukolwiek do tego przyznac (ale raz się chyba zbiera na odwagę i dzwoni do jakiegoś telefonu zaufania, ale nie jestem pewna). Pamiętam scenę, że on jej kupuje kwiaty, następnie się rozmyśla i je wyrzuca, po czym ona znajduje u niego rachunek za te kwiaty i dochodzi do wniosku, że on ma na boku jakąś laskę, więc się oczywiście znowu strasznie wkurza, bije go, tłucze szklanki itd.

2. córka bije matkę. Pamiętam scenę, że się pokłóciły i ta córka przycięła matce palce drzwiami. Głównie kłóciły się chyba o chłopaka córki, ale nie jestem tego pewna. I chyba był też syn, który grywał na pianinie i raz przy okazji jakiegoś rodzinnego spotkania został poproszony o zagranie, na co się odwrócił i poszedł do swojego pokoju, a na pytanie "gdzie idziesz?" odpowiedział, że po natchnienie, i w tym pokoju wyciągnął z szafki ubrań wódkę, łyknął sobie i dopiero poszedł grac. Nie jestem pewna, czy ten syn nie był w zupełnie innym filmie niż córka bijąca matkę, jeśli tak, poproszę o tytuły obu filmów ;)

3. Matka przetrzymuje swoją córkę w jakimś ciemnym pokoju przez kilkanaście lat, niczym Fritzl. Ktoś ją tam znajduje i dziewczyna trafia pod opiekę jakiejś pracownicy społecznej czy coś. Jest bardzo zaniedbana, nie mówi i musi na nowo uczyc się podstawowych czynności, jak np. słanie łóżka.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie???

Mers

1- http://www.filmweb.pl/film/M%C4%99%C5%BCczy%C5%BAni+o+tym+nie+m%C3%B3wi%C4%85-19 93-105677 ? :)

3 oglądałam, niestety też nie pamietam tytułu...

zperspektywyslonca

Taaak, to to, dziękuję! :)

Mers

jeśli chodzi o nr 3, przyszedł mi na myśl film http://www.filmweb.pl/film/Rodzinne+grzechy-2004-161147 , bo jest zbliżony w tematyce, ale również chciałabym poznać ten właściwy tytuł :)

Mers

3 film to http://www.filmweb.pl/film/Odzyskane+życie-1998-93572

ligiam

Ooo, dzięki!

Khaosth

Hej
Szukam filmu o facecie który próbuje skoczyć z mostu i popełnić samobujstwo, jednak zauważa go pewnien człowiek, który proponuje mu dużo pieniędzy ale w zamian za to, że za pare lat będzie mógł go zabić. On się zagadza. W tym czasie zakochuje się w kobiecie i ma problem bo wie że za niedługo ma umrzeć.


Pomóżcie bo to świetny film a nie pamiętam tytułu.....:)

karinka193

http://www.filmweb.pl/film/Co+za+%C5%BCycie-2000-32884

kurczak bez kosci

hmm to niestety nie ten film :( to raczej był romans albo dramat a nie komedia. Ale dzieki.
Jakby ktoś jeszcze coś wiedział to piszcie ....:)

karinka193

Jestem pewien, że to właśnie o ten film Ci chodzi

Khaosth

A ja poszukuje filmu,napewno wiecie jaki,mi niestety wypadł z głowy.;D
Student medycyny [po 40] odwiedza chore dzieci w szpitalu i chce leczyc je smiechem. Personel szpitala jest przeciwko temu.
Potem facet poznaje kobitke,z która kupuja dom i go calkowicie odremontowują.
Lecza w tym domu ludzi.
Potem ta kobitka umarła. I dalej nie pamietam.;p
Głowny bohater jest znany.[ale takze zapomnialam nazwiska.]

TheBlackYear

http://www.filmweb.pl/film/Patch+Adams-1998-143

TheBlackYear

TheBlackYear, szukasz tego filmu: http://www.filmweb.pl/film/Patch+Adams-1998-143

TheBlackYear

http://www.filmweb.pl/film/Patch+Adams-1998-143

redhead87

Dokładnie.;)
Dziekuje wam bardzo.;)

Khaosth

Wiele, wiele lat temu obejrzałam pewien film, ostatnio przypomniał mi się jeden motyw, ale za żadne skarby nie mogę znaleźć, ani przypomnieć sobie tytułu tego filmu.

Pamiętam tyle: Główną bohaterką była uboga dziewczyna, miał odbyć się bal, jej matka znalazła w lumpeksie śliczną sukienkę z niewielkim defektem, a mianowicie kilkoma plamkami. Przyszyły w tym miejscu małe różyczki. Na samym balu wszyscy byli zachwyceni, ale okazało się, że ta sukienka należała wcześniej do wroga, rywalki czy po prostu dziewczyny, która gnębiła bohaterkę. Żeby pokazać wszystkim, że to jej sukienka i tym samym skompromitować dziewczynę na oczach całej szkoły - zerwała kwiatki.

Film raczej banalny i zupełnie typowy. Z tego co pamiętam lata ok. 90'.

Bardzo mi zależy na ustaleniu tytułu, proszę chociaż o tropy.:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones