Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też nieznany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1.Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. UWAGA - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

VanKert

Wirus

kingagutkowska

ano... :)
no to taki remisik :)

VanKert

hehe, ja też miałem Wirusa ale chodziło o kręcenie się czy coś takiego ;P i oczywiście Stany

chemas

mogło być jeszcze "wkręca nas" ;) ale to znowu polsko-ang. ;)

kingagutkowska

Gratuluję. Van wspaniałomyślnie nas zremisował, ale to Ty podałaś właściwy tytuł ;)

Larii

:) dziękować

Montago

Zagadka:
Na nim on i ona po lekkim retuszu.

kingagutkowska

portret, rysunek? coś w ten deseń? czy raczej łoże? ;D

gorzej jeszcze z tym retuszem hmm

kingagutkowska

Piękne rodzinne zdjęcie?

Larii

pasuje... tylko tego retuszu czasem duuuużo pewnie ;D

VanKert

najbardziej pasowałoby Pośmiertne zdjęcie kochanków ;) .... muszą nakręcić tatki film, bo póki co nie ma ;)

Larii

szkoda retuszować ;)

VanKert

kiedyś wykonywano zdjęcia pośmiertne właśnie stosując "retusz" a właściwie makijaż, tak aby osoba wyglądała na żywą.....to było w czasach początków fotografii, gdy ludzie rzadko robili sobie zdjęcia i takie upozorowane na jeszcze żyjącego modela, miało stanowić dla najbliższych pamiątkę.

Larii

może być też "Zdjęcie ślubne"
(zmniejszam rodzinę) ;)

VanKert

O właśnie. W zagadce jest on i ona. Rodzina nie do końca mi pasowała. Jednak częściej rodziną nazywamy skład przynajmniej 3-osobowy :)

Larii

zobaczymy, jakoś w portrecie i fotografii nic ciekawego nie znalazłem... chyba że w portrecie... jest kilka technik hmm ale jakoś nie pasują do końca

VanKert

W fotografii tez nic nie widziałam. Zresztą to rodzaj żeński ;) Wierzę, że 'portrety' przejrzałeś dokładnie ;) Ok. Pozostaje jeszcze coś mniej oczywistego.

Larii

taaa, jakaś podrapana para heh
ale "na czym" jeszcze? na drzwiach, witrażu, szkle, drewnie... retusz to jednak chyba fotografia? czy się pomalowali heh?

VanKert

Mam! To chyba będzie "Monidło"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Monid%C5%82o
Monidło − rodzaj realistycznego obrazu, portretu namalowanego najczęściej na podstawie zdjęcia ślubnego. Charakterystyczną cechą tego zazwyczaj czarno-białego obrazu były podkolorowania - na czerwono usta i lazurowoniebieskie oczy. Inne detale były retuszowane. Często postaciom domalowywano bardziej kosztowne stroje.

Udało połączyć się zdjęcie z parą ślubną i retuszem :)

Larii

:D
Super

kingagutkowska

Hura :D ...w sumie fajnie, że nie podpowiadałaś. Wiesz jaką mam satysfakcję ;)

Larii

Domyślam się:)

Larii

omg... w sumie podejrzewałem (w końcu to Kinga), że MUSI to być coś sprytnego i nie trywialnego...

VanKert

no i film z 1969 roku ;)

Larii

wielkie brawa :)

VanKert

Dzięki. Widziałam ten film i tak dość późno mnie olśniło ;)

oddaję

Larii

sama nazwa tych 'dzieł' to u mnie gdzieś dalekie echo... ledwie muśnięcie w mózgu... ;)

VanKert

No tak, filmy ogląda się głównie dla przyjemności, czasami ambicji. Niekiedy uda się te dwie rzeczy połączyć ;)

zmykam póki co. dziękuję za zabawę.

Larii

hehe, ja nie jestem ambitny niestety, raczej z ciekawości obejrzę coś dziwnego/trudnego jak już ;)

Montago

Zagadka:

Organizacja pożytku własnego

kinoman77_filmweb

Zadbaj o siebie?

VanKert

Nie
Organizacja jako np. Przedsiębiorstwo

kinoman77_filmweb

Rodzinna firma?

VanKert

Nie, choć jesteś na tropie
Zagadka stricte opisowa z lekkim przymrużeniem oka

kinoman77_filmweb

Ta Organizacja jest całkowicie przeciwna Organizacji pożytku publicznego

kinoman77_filmweb

jakiś oddział?
Oddział wyrzutków?

VanKert

Nie. Jedno wyrazowy tytuł.
Jakaś "firma" działa wyłącznie na własny, egoistyczny użytek, używając przy tym wszystkich dostępnych środków....?

VanKert

Nie

kinoman77_filmweb

Sekta pewnie też nie :)

kinoman77_filmweb

Rodzinny dom wariatów? ;0

VanKert

2xnie
Znana "Firma" - działa w każdym kraju, przynajmniej tak głoszą ludowe mity... Wywodzi się z jednego konkretnego...

VanKert

Tak Jest!
"Mafia! "-czyż nie jest to organizacja pożytku własnego?

kinoman77_filmweb

jak najbardziej :) ale w większości to firmy są takie heh

kinoman77_filmweb

tx, spadam na jakiś czas więc oddaję :)

VanKert

Najbliżej byłeś pisząc o "rodzinnej firmie"...

kinoman77_filmweb

taaa... coraz bliżej jesteśmy bandyckich układów heh?

kinoman77_filmweb

coś z Kościołem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones