Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też nieznany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1.Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. UWAGA - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

Montago

Zagadka:

Ostateczny koniec człowieka/zwierzęcia (trochę z przymróżeniem oka).

M_COL

Duch i Mrok?

M_COL

Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową?
Jednak mo to niepasuje ale co tamm..

Jest w tytule slowo zycie?

Aretus

Nie ma

M_COL

Czas Apokalipsy ?

Aretus

Dzień zagłady?

Aretus

2x nie

M_COL

W tytule są 3 wyrazy.

M_COL

Oki, napisz prosze czy dobry kierunek czy zupelnie inny. Szukac czegos z zaglada?

Aretus

W pewnym sensie jesteś na dobrej drodze, bo jeden wyraz poszukiwanego tytułu kończy się na "y". :)

Z zagładą nie, to jednostkowy przypadek, w pewnych kręgach nawet dość pospolity. ;)

M_COL

Czyli -- czlowieka/ zwierzecia to nie zanczy ogolnie , kompletne wymarcie gatunkow, wszystkich, tylko idywidulanie ? Np. koniec TEGO czloweika, koniec TEGO zwierzecia. Dobrze rozumiem?

Aretus

A może to jakaś hybryda, typu Centaur - człowiek zwierzę ? :P

Montago

A po czym wnioskujesz ze to moze byc hybryda?

Montago

Nie, po prostu zwierzę to też może spotkać.

M_COL

Dokladnie tak to zrozumialem

Aretus

Znaczy chodzi o pojedyńczy przypadek, ale nie jakiś szczególny, nie np. Śmierć Kevina. ;)

M_COL

Zabity na smierc? :)

To chyba ostateczny koniec istoty zywej :)

Aretus

Dokładnie tak, brawo!

M_COL

:) Roznymi drogami szukalem, ale ten tytul wydawal sie najodpowiedniejszy.

M_COL

Homo homini lupus ?

Larii

Nie

Montago

Zagadka:

W dalekiej przyszlosci, nasza Droga Mleczna zostala najniebezpiecznieszym miescem w poznanym Wszechswiecie. Powstala tutaj olbrzymia agresywna czarna dziura, pozerajaca wszystko w okol siebie z niespotykana dotad szybkoscia. Obiekt ten zgrazal istnienu calemu Wszechswiatowi.

Aretus

"Droga do zatracenia"?

Ledsbourne

Nie, ale dobre :)
Jestes na dobrej... drodze :)

Aretus

"Pęd ku zagładzie"? "Zagłada z kosmosu"? "Droga bez powrotu"? "Droga śmierci"? :v

Ledsbourne

Hmm... krazysz w okol dobrej odpowiedzi, raz dalej raz blizej. Co symbolizuje czarna dziura? Nie bez poowdu uzylem tez Drogi Mlecznej.
Tytul to dwa wyrazy.

Aretus

"Blisko ciemności"?

Ledsbourne

Nie.
Droga Mleczna?
Czarna dziura -boimy sie jej, wszystko jest w niebezpieczenstwie, to kosmiczny potwor - wiec co ona symbolizuje? Ogolnie:

Aretus

Galaktyka grozy?

VanKert

No tylko przyszedl i juz pozamiatal :) Brawo, oczywiscie to ten tytul.

Aretus

hehe ;)
oddaję :)

VanKert

no to dam wam sklejkę malutką :)

Montago

ZAGADKA (sklejka dwuwyrazowa, z wynikiem):

wskazanie bizantyjskiego okręgu militarnego
(godło klanu rodzinnego ludu pierwotnego)

VanKert

nie czekajcie na potwierdzenie - nie będzie mnie trochę - ale będzie jasne, że to to :)

VanKert

co tam? odpowiedź ma 5 liter... ;)
czy wszyscy odpoczywają dziś? :)

VanKert

Moze bardziej przystepnie podaj ta zagadke:) Co ma sie rozumiec pod pojeciem - Bizantyjski okreg militarny? Granice imperium Bizantyjskiego? Czy Tam gdzie rzymianie prowadzili walki? ??

Aretus

Toz to trzeba sobie poprzypominac historie i tamtejsza geografie..

Aretus

:D

VanKert

totem?

Aretus

tak :)
trudno coś było dopowiedzieć... ;)

VanKert

Wiem ze trudno... teraz :)
Ale ja zawsze jestzem zwolennikiem zagadek ktore generuja myslenie, kombinowanie i szukanie rozwiazan poprzez kojarzenie a nie szuaknie terminow w slowniku :)

Aretus

nie zaszkodzi poznać nazwę bizantyjskiego okręgu militarnego ;)
jakby nie było to rozwija - będziesz mógł zrozumieć historyka przez moment ;D

Montago

Zagadka

Sklejka

Można zrobić tam skok/nie zawsze ładnie pachnie

kinoman77_filmweb

most, bungee, stadion, trampolina, skocznia, poprzeczka, w banku, na kasę, przepaść, ... i jeszcze wiele wiele...
woń, pot, gaz, skóra, aromat, bukiet, zepsute jedzenie ;)

troszkę za ogólnie chyba... i za późno już :D ;)

VanKert

Zagadkę wrzuciłem grubo przed północą:)

Można zrobić tam skok- ujęte nieco metaforycznie, zgodnie z pewnym powiedzeniem

Nie zawsze ładnie pachnie-pewne jedzenie, które podejrzewam większość ludzi jada na co dzień. Ja tak robię, ale moje akurat zawsze ładnie pachnie:)

kinoman77_filmweb

pisałem o sobie, że dla mnie za późno... :)

no teraz OK z takim opisem tej drugiej części więc weźmy "ser"... :)
Bokser? ;)

VanKert

Tak jest:)

kinoman77_filmweb

w sumie wystarczyło dodać, że coś do zjedzenia... :) bałem się szukać co może nie pachnieć zawsze ładnie ;)

fajna. dziękuję, oddaję :) i pappa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones