Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też nieznany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu
niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

Montago

Chcę mieć wszystko :)

VanKert

Nie, choć może i taki miałby cel. O tym nie wiemy.
Ale i tak do tego celu jakoś by podążał. Jakąś drogę życia by obrał.

Montago

Dogonic marzenia? Czy Wybrane marzenia? Nie pamietam dokladnie tytulu a jeśli nie to czy tytl ma cos wspolnego z marzeniami?

mania19

Fanka już odgadła, marzenia może i były, ale w innej formie ;)

Montago

Dobra, czas juz konczyc i przestac sie ośmieszac z tymi proponowanymi tytulami przeze mnie :)

mania19

Nie kończ, nie ośmieszasz się tylko szkolisz.
Podawaj różne tytuły które Ci do głowy przychodzą, nawet bardzo odmienne. Nawet jak nie trafisz, zobaczysz potem czy któryś był blisko.
Zdobędziesz doświadczenie jak rozwiązywać zagadki, każdy z nas zadaje je w swoim własnym stylu, trzeba to "załapać".

Montago

Zawsze chciałem być gangsterem?

FankaKinomanka

Brawooo !
Znów wiedziałaś o czy myślę ;)

Montago

Kurczę, minutę mi to zajęło, jakaś telepatia może ;)

Oddaję, obowiązki wzywają :/

FankaKinomanka

no no no, Fanka :) Może macie jakieś duchowe połączenie ;)

chemas

Szósty zmysł ;P

FankaKinomanka

To samo parę dni temu Chemasowi pisałem... :P
Mamy tajny kanał łączności poza zmysłowej ;)

A tak serio, to podobnie myślimy o tytułach, możliwe że gdybyś to Ty tekst zagadki do tego tytułu układała, to byłby zbieżny z moją wersją...

Montago

Może się kiedyś przekonamy jak w końcu coś zadam ;D

Montago

i to jest ten tytuł? w czasie przeszłym?
hmm, zrozumiałem, że pytamy go gdy jest dzieckiem?
napisałeś mi, zacytuję: "Trop ogólnie dobry, tylko czy tak mógł odpowiedzieć A. C. jako dziecko? Raczej inaczej by to określił..."
i zgadzam się, dziecko by tak jak wyżej nigdy nie odpowiedziało... tak odpowie dorosły o swoich dawnych planach/marzeniach... :)
jako dziecko ON NADAL "CHCE" a nie "CHCIAŁ"...
dziękuję za uwagę ;)

VanKert

Jakoś się nie zrozumieliśmy, ja byłem pewny, że już pierwotna zagadka wskazywała że dorosły A. C. odpowiada na pytanie o czym w dzieciństwie marzył , i potem myślałem że też w tym kierunku szukasz, a "blisko" dotyczyło słowa •gang• → gang'ster ...

Montago

Nie chodzi o jakieś tam słowo "blisko" czy też "trop'... napisałeś jednak dokładnie, że A.C. odpowiada "jako dziecko"... :)
masz jeszcze raz:
"czy tak mógł odpowiedzieć A. C. jako dziecko? "

a poprzednio nie ustaliliśmy w jakim wieku pytamy Ala ani nie wynikało to z zagadki (pomijam dziwną odpowiedź o przeszłości?): ;)

VanKert w odpowiedzi na post: Montago | 16 godzin temu
a co to "dziecięce plany" ? to plany w dzieciństwie czy chodzi o "robienie" dzieci? ;)

Montago w odpowiedzi na post: VanKert | 16 godzin temu
Dziecięce marzenia, plany na przeszłość.
======================================

mam nadzieję, że teraz rozumiesz i się pokajasz za tę podpowiedź, przeprosisz, kupisz jakąś bombonierkę... albo JD?
liczę na Twoją fantazję, jaką wykazujesz w zagadkach... nom, to czekam :))

Montago

Zagadka.

Nie szkoda ich gdy płoną lasy, lecz tym razem cmentarz jest ich celem.

Montago

Dzikie róże...?

carme_love

Niestety nie, choć trop jak najbardziej właściwy ;-)

carme_love

hmmm, a czemu dzikie ?

chemas

Bo nikt o nie nie dba, rosną sobie na dziko ;)

Montago

Jakoś przeżyjemy te 60 zagadek, ale najgorsze, że nie ubywa, bo powstają nowe ;P

chemas

Spoko, wczoraj z 10 kolejnych tytułów znalazłem, ale tekstów zagadek jeszcze nie napisałem , więc obecnie jest już o kilka poniżej tych 60 ;)

Ale to tymczasowe, poszukam kilku nie wykorzystanych , a zapisanych parę miesięcy temu, nowe stworzę i może do 80 dobiję :P :D

Montago

uffffff !

Montago

możę Czarne róże

chemas

Szkarłatne róże

Montago

MAM !
Martwe róże

chemas

ewentualnie Żegnajcie róże

chemas

Nie i nie :P

Oba tytuły są blisko, ale to wciąż nie to...
Tytuły zbyt "stacjonarne", w pewnym aspekcie coś innego zagadka sugeruje.

Montago

Żałobna parada róż?

VanKert

Potwierdzam ;)

Brawo !

Montago

oddaję, wal może dalej... ;)

Montago

eeeee

Montago

Nie mam ze sobą mojej tajemnej księgi zaklęć... Ekm, tzn. zagadek, więc coś z głowy wpiszę... ;)

Zagadka.

Uwaga, uwaga! Nadciągają już Ci, którzy swe domy mają zawsze ze sobą.

Montago

Wojownicze żółwie ninja? ;)

FankaKinomanka

Oo, tym razem telepatia nie zadziałała :/
Tu inni "lokatorzy" w tytule występują ;)

Montago

I dobrą passę szlag trafił ;)

FankaKinomanka

trochę wstyd ;P ;))

VanKert

Nic nie trwa wiecznie :p

Montago

"Inwazja ślimaków".

arma

Nie inaczej ;)
Brawo !

Montago

:-)

Oddaję.

arma

wezmę bo za szybko te zagadki lecą ;D
i dam sklejkę ;)

Montago

ZAGADKA (sklejka):

szlak przodka bydła (na lekkoatletycznym wybiegu)

VanKert

z 2 wyrazów tworzymy jeden :)

VanKert

"Tortura"?

arma

oczywiście, jak zwykle niezawodna :)
brafka :)

VanKert

(Ach, chciałoby się tak nigdy nie zawodzić...)

A Ty jak zwykle niezwykle uprzejmy. :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones