Są chętni na kontynuację gry w motywy filmowe? :P

uciekam_na_marsa

,,Bez końca"
,,Sok z żuka"

uciekam_na_marsa

Ocaleni
Inni
Zemsta po latach

uciekam_na_marsa

Jeszcze jest ten film co jakaś grupa ludzi ginie w wypadku autobusowym? i ich dusze jeszcze się błąkają po świecie, tylko jeden chłopak ich słyszy (widzi?) nie pamiętam tytułu. Ktoś kojarzy?

czarna404

O przypomniało mi się xD Serce i dusze

Brendlej

Ej, coś zastopowało...
Motyw: filmy, których akcja toczy się w jakiejś europejskiej stolicy (proszę, by miasta się nie powtarzały) - 8

Meowth

Zakochany Paryż

Meowth

Powstanie warszawskie

Meowth

Madryt 1987 ?

JOANNA108

Trudno zaliczyć, bo z opisu nie wynika, czy akcja toczy się w hiszpańskiej metropolii. Może ktoś, kto zna film, potwierdzi lub zaprzeczy.

Meowth

Nie wiem sugerowałam się tytułem, bo filmu nie oglądałam.

JOANNA108

No właśnie - a może coś z głowy, a nie tylko z wyszukiwarki?...

Meowth

Właśnie podaję z głowy te poniższe :)

Meowth

Rzym serial

Meowth

Berlin Calling

Meowth

Praga (2006)

Meowth

Eurotrip - sporo tych miast było, ale aby się nie powtarzało, niech będzie Bratysława ;)
Iron Man 2 - Monako
Hudson Hawk - Ateny

Meowth

No i cudnie, ja dodam jeszcze:
Noc na Ziemi - m.in. Helsinki
Lisbon Story - Lizbona
Moskwa nie wierzy łzom - Moskwa (rzecz jasna) :)
Przed wschodem słońca - Wiedeń

Meowth

Skyfall

Brendlej

Motyw - filmy do którch wracaliście wielokrotnie i prawdopodobnie, nigdy się wam nie znudzą (15)

PieczykM

Obcy (całość) - oglądałam dziesiątki razy i jeszcze będę! :)

Meowth

Mój pierwszy horror. Bałem się wtedy bardziej, niż dziś o moje składki emerytalne ;)

PieczykM

Hehehe :) Mój chyba też pierwszy, oglądany w ciasnej salce kina w miasteczku akademickim Olsztyn-Kortowo, na wakacjach... :)

PieczykM

Mechanik (2004) - uwielbiam atmosferę tego filmu

PieczykM

Vabank
Kiler
Matrix
Park Jurajski
Terminator
Powrót do przyszłości
Naga broń... Długo by wymieniać :)

PieczykM

Inni (pamiętam że jako bodajże 13-latka miałam ten film pożyczony na płycie i niemal na okrągło oglądałam, ten klimat...)
Hannibal Rising (widziałam z 10 razy, wracałam wielokrotnie bo podobał mi się aktor, ale już mi trochę przeszło)
Labirynt Fauna (bo klimat, super ścieżka dźwiękowa i jeden z nielicznych filmów, które naprawdę mnie wzruszył)
Omen (film mojego dzieciństwa, trochę się dziwię, ze rodzice mi pozwalali, ale nie było problemów ze snem czy zrytą psychą więc spoko:D)
Requiem dla snu (dla ścieżki dźwiękowej)
Lśnienie (ma swoje smaczki)

PieczykM

Nie mam takich filmów do których wielokrotnie powracam. Jest tyle filmów których jeszcze nie widziałam, że szkoda mi oglądać jeden i ten sam po kilka razy. Zdarzyło się, że jakieś filmy widziałam 2 czy 3 razy ale to dlatego, że akurat w tv leciały. Ale jeżeli miałabym do jakiś wracać to myślę, że jednym z takich byłby Ognisty podmuch.

PieczykM

Bękarty wojny
Siedem
Rzeź
Harry Angel
Szeregowiec Ryan
Titanic
Powrót do przyszłości
Vinci
Grease
Tatarak
Do nich chyba wracam najczesciej.

Brendlej

Motyw: Filmy, których, mimo iż bardzo Wam się podobały i oceniliście wysoko nie chcielibyście oglądać ponownie (10)

(bo np za bardzo ryja banię, za ciężkie lub po prostu świetny film ale na raz- proszę uargumentować swoje propozycje. jeśli generalnie nie wracacie do filmów to się nie liczy:P)

Xandria

Ok, proszę się nie śmiać. Jest to serial, ale wpasowuje się w motyw. "Grom w Raju" czyli bohater Hulk Hogan i jego super motorówka. Byłem wtedy taki młody ;) Dlaczego do niego nie wrócę ? Nie chcę rujnować wspomnień z dzieciństwa. Zamierzałem obejrzeć go ponownie, wytrwałem 5 min pilota. Bardzo się zestarzał, a scenariusz może i porywał 9 letniego chłopca teraz jest... dobra kończę wywód.
Z filmów dodam jeszcze Szósty Zmysł. Dlaczego ? zakończenie sprawia, że dla mnie jest to film na "raz".

Xandria

Monster - nie powiem, żeby mi się jakoś bardzo podobał, ale to dobry film ze świetną rolą Charlize Theron, jednak powiem tak: widziałam i żałuję, jest obrzydliwy

Xandria

Egzorcysta - nie wiem, czy mogę powiedzieć, że mi się podobał, na pewno dobry film. Nie lubię horrorów o opętaniach (nie chcę też powtarzać seansu "Emily Rose", który i tak widziałam piąte przez dziesiąte, bo puścili nam go w szkole, a ja siedziałam w słuchawkach od mp3 i patrzyłam w ławkę :) ). Ostatecznie, po obejrzeniu w międzyczasie sporej ilości horrorów, Egzorcysta już nie wydał mi się aż tak straszny, ale wciąż za bardzo męczący psychicznie.
Dziewczyna z tatuażem - za dużo złych emocji. Sprawnie zrobiony, miał klimat, ale nie znoszę oglądać zwyrodnialców, którzy krzywdzą innych dla zabawy i głównie "bo istniejesz". I przez sceny gwałtów.

Xandria

Zielona Mila - świetny film, ze świetnym Tomem Hanksem. Dlaczego więcej nie oglądnę? Myśle ze wydzwięk był tak silny, że nie trzeba sobie odświeżać. Poza tym nie jest to film nakręcony by oglądać dla przyjemności. Takie jest moje zdanie.

Xandria

Skrawki (1997) - bardzo dobry film, realistyczny, wstrząsający, jednak po scenie z czekoladą w wannie omal nie zwymiotowałam (oglądałam wiele obrzydliwych filmów, ale nigdy wcześniej nie zrobiło mi się od nich niedobrze). Z tego powodu nie chcialabym do niego wracać.
"Lista Schindlera" - jak i wiele innych, dobrych filmów o IIWŚ / obozach koncentracyjnych itd. Po prostu za cięzki i dołujący temat na wielokrotne seanse.
RoboCop - hit z dzieciństwa do którego najprawdopodobniej nie wrócę, bo obawiam się rozczarować.

Xandria

Ex Machina. Z jednej strony podobał mi się i to bardzo, ciekawe możliwości poprowadzenia linii interpretacyjnej, fajne podejście do sztucznej inteligencji, jednak trochę ciężki i dłużył mi się. Zdecydowanie nie chcę go oglądać ani razu więcej.

monio_93

Zadajesz?

uciekam_na_marsa

Niedoświadczonam, poobserwuję z boku i wobec tego oddaję (jeśli taka moja teraźniejsza rola). :>

monio_93

Na pewno? To akurat nie jest skomplikowana gra, doświadczenie nie jest wymagane :) Zasady są na 1 stronie :P
Tak, kolej na zadawanie wypada na Ciebie, bo - z moich wyliczeń - podałaś 10 tytuł.

uciekam_na_marsa

No dobrze, w takim razie spróbuję.
:>

Brendlej

Motyw: filmy autotematyczne. (6)

monio_93

Wszystko na sprzedaż
Deszczowa piosenka
Aviator

mymlak

Tatarak

monio_93

Mój tydzień z Marilyn
Chaplin
Ed Wood

Brendlej

Motyw: wartościowa kolekcja (czego?) - 8

Meowth

Koneser :) no to wiadomo :)

Meowth

Dziewczyny z wyższych sfer - K.gitar

Meowth

Dekalog X (znaczki)

ania1987

Nie wyobrażam sobie, żeby tego miało braknąć :)

Meowth

;)

Meowth

Vinci - monety

Meowth

Nie wiem czy czasem Brij Nath w Mission Impossible Ghost Protocol nie miał czasem jakiejś kolekcji(?) obrazów(?) byc może coś jeszcze.. Nie wykluczam jednak tego, że coś mi się pomyliło więc gdyby ktoś mógł potwierdzić.. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones