Zadający motyw ustala ile tytułów należy podać.
Można podać łatwy motyw i zażądać np 7 tytułów, albo podać coś ambitniejszego i
zażądać dwóch.
Czasem motyw jest zbyt banalny a czasem zbyt trudny, stąd ten pomysł. Wymaganą
liczbę piszemy w nawiasie, jak ktoś by nic nie napisał, przyjmujemy, że 5. Zaleca się nie
wykraczać poza kilkanaście żądanych tytułów, nawet jeśli motyw jest banalny.

Po podaniu tytułów autor postu podaje kolejny motyw.

Ponadto, dodam że nie wypisujemy tytułów pod własnym motywem, bo to trochę mija
się z celem. Można podpowiadać, najlepiej nie od razu, tytuły do własnego motywu
innym, podpowiedzi powinny być jednoznaczne, w końcu to nie Gra w Skojarzenia.

Motyw wpisujemy w odpowiedzi na temat, nie jako kolejny post. Pozwala to uniknąć
bałaganu w postaci kilku obowiązujących motywów.

UWAGA: Tytuły filmów z jednej serii, traktujemy jako jeden tytuł. I tak, do motywu
Piraci, tytuł Piraci z Karaibów, liczy się raz, a nie cztery razy, choć filmy były cztery.
Podobnie do motywu: Tajny agent, wszystkie Bondy, to jeden tytuł.
Mam nadzieję, że jest to jasne ;)

Odpowiedzi z pytajnikiem- jeśli podany przez kogoś tytuł jest niepewny i nikt go nie
może potwierdzić, dla ułatwienia traktujmy 2 z pytajnikiem jako jeden normalny.

By nie było zastojów, czas na zadanie nowego motywu wynosi 30 minut. Po ich upłynięciu osoba, która pierwsza zauważy brak nowego motywu, ma
prawo zadać własny.

Nie zadajemy bardzo szczegółowych motywów z oczekiwaniem jednego konkretnego filmu, z takimi pomysłami zapraszamy do Gry w Skojarzenia:)

zdrapkaa

Jasne

TheNaturat_2

Zwierzogród - wlepianie mandatów za złe parkowanie :)

TheNaturat_2

Bogus, mój przyjaciel na niby - opieka nad dzieckiem zmarłej siostry

TheNaturat_2

może Sędzia?-Hank Palmer po jednorazowej "przymusowej" obronie w rodzinnym małym miasteczku, decyduje się zostać tam, bo zaczyna czuć w tym sens

TheNaturat_2

Wujaszek Buck - kajtki są, wdzięcznym tematem.

Meowth

" Ja się go potwornie bałem" - tak Piotr Skrzynecki powiedział o Wiesławie Dymnym. Role, aktorki/ aktorzy, którzy Was przerażali. Bez limitu.

paulus1970

Dla mnie aktorem na swój sposób przerażającym jest i chyba na zawsze pozostanie Tom Noonan. Nie umiem tego wyjaśnić, ale ta twarz, sylwetka i ten wzrost... Sam jego widok wywołuje we mnie niepokój i zawsze oczekuję, że jego postać w danym filmie będzie bardzo zła. Niekiedy spotyka mnie pozytywne zaskoczenie. Ponieważ ma być jakiś tytuł:

Obietnica

Meowth

O coś takiego mi chodziło:)

paulus1970

Ode mnie Jack Nicholson, który ma po prostu nieprzyjemną twarz (to przez te nastroszone brwi), wygląda, jakby ciągle planował morderstwo, co najmniej jak zimny drań.

Klasyczny przykład - Lśnienie

uciekam_na_marsa

Ja się go w komediach boję. Jest ok.

paulus1970

Rola jako postać filmowa może być?

Candyman (1992) i Candyman 2: Pożegnanie z ciałem (1995). Bałem się oczywiście tytułowego Candymana. Przywoływało się go powtarzając 5 razy "Candyman" patrząc w lustro. Do dzisiaj tego nie zrobię :-). Po seansie pierwszej części nie spałem dwa tygodnie. Może to dlatego, że byłem trochę młodszy... Takie wspomnienie z dzieciństwa.

RushComes

Jest na tak. Widziałem tylko 1. Ale jeśli się bałeś?:)

paulus1970

Tony Todd mógł przerażać swoją aparycją. W Wyznawcach zła ten ludzik był straszny http://www.filmweb.pl/person/Malick+Bowens-41615

RushComes

Noonan, Nicholson...o ten niepokój mi chodziło.

paulus1970

dla mnie
Paul Bettany- Kod da Vinci, Sekretne życie pszczół i inne-gra trudne role i jest w nich bezwzględny, straszny...
John Malkovich od Niebezpiecznych związków, niemal w każdym filmie, ma taką martwą, odpychająca twarz
obu ich przez taki odbiór ich charakterów nie lubię
Sam Rockwell w Zielonej mili (chyba tylko)
J.K. Simmons w Whiplash
Charlize Theron w MadMaxie i Królewnie śnieżce i Łowcy- Królowa Gniewu- wielki pokłon dla niej za aktorstwo, bo potrafi byc po obu stronach przekonywująca

paulus1970

Doug Bradley jako Pinhead w serii "Hellraiser" - jak dla mnie dzięki niemu to horror idealny, mówiący z pełnym spokojem sadomasochistyczny demon z piekła z powbijanymi do twarzy gwoździami - czego chcieć więcej?
Michael Wincott - mam wrażenie, że w każdym filmie gra długowłosego, wyrafinowanego psychopatę ("Kruk", "Dziwne dni", nawet jako Gisbourne w "Robin Hoodzie")
Willem Dafoe jako Bobby Peru w "Dzikości serca" - właściwie to Dafoe ze swoją twarzą wygląda na psychola, ale ta postać choćby za same zęby zasługuje na wzmiankę!

Ledsbourne

Przepraszam. Nie mogłem się wcześniej odezwać. Dzięki ana, dzięki Ledsbourne.
+ za Wincotta, no i za "Dzikiego Billa" Whartona.
Motyw zamknięty. No chyba, że przyjdzie komuś do głowy coś potwornego:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Meowth

Nie ma chętnych? Były potworności i strach.
To za Domosławskim i jego Wykluczonymi.
Motyw: "Wykluczeni" w filmach. Bardzo dowolna interpretacja motywu.

paulus1970

Hmm... Ciekawy motyw...
Skoro dowolną interpelacja? - Ale proszę o potwierdzenie czy podane przeze mnie tytuły mogą być...

Wyspa tajemnic - psychicznie chorzy wykluczeni ze społeczeństwa i zamknięci na wyspie

Megamocny - ponieważ był inny (chodzi mi o jego dzieciństwo) wszyscy od niego stronili, również w pewien sposób wykluczali ze społeczeństwa

paulus1970

Rambo-- wykluczony ze społeczeństwa po powrocie z wojny

paulus1970

"Sin City" - w sumie to praktycznie wszyscy bohaterowie w pewien sposób do tego pasują, ale najlepszym przykładem byłby Marv;
"Urodzeni mordercy" - para głównych bohaterów;
Seria "X-Men" - mutanci jako nieakceptowani i odrzuceni przez społeczeństwo, przedstawione w różnych częściach z lepszym lub gorszym skutkiem;
"Delicatessen" - mieszkający w kanałach Troglodyci żywiący się nasionami i traktowani przez resztę "normalnego" społeczeństwa jako pasożyty.

Meowth

Motyw: główny bohater zabija kogoś z zemsty (9) napiszcie za co

anmara

Kill Bill 1 & 2

Czarna Mamba (Uma Thurman) zabija wiele osób z zemsty za masakrę podczas jej ślubu

uwaga spoiler, zakończenie części pierwszej, "DEATH LIST" ! pasuje do motywu :-) i ta muzyka fletnia pana... epickie

https://www.youtube.com/watch?v=y_HFbdv8SE4

anmara

Zrodzony w ogniu - za śmierć brata
Mad Max - za śmierć żony

anmara

Prawo zemsty - za zabójstwo żony i córki, a także za niesprawiedliwy wyrok dla sprawców
Ojciec chrzestny - za zdradę rodziny i wystawienie zabójcom jednego z synów

anmara

Punisher za zabójstwo żony i dwójki dzieci robi rozwałke

anmara

Columbiana mże błędnie piszę ale główna bohaterka mści się na ludziach i mafiozie który dokonał egzekucji na jej rodzicach kturej była świadkiem jako mała dziewczynka

anmara

Carrie (1976) - za upokorzenie podczas balu aka "zupa z wiadra"

RushComes

Gangi Nowego Jorku (2002) - DiCaprio mści się za śmierć ojca

anmara

W pewnym sensie Freddy Krueger mści się na dzieciach za spalenie go żywcem :)) mniam świetne

qaz1

na dzieciach rodziców kture to go spaliły

anmara

Zjawa - za zabicie syna i pozostawienie na śmierć

Meowth

Motyw: oszczędne racjonowanie żywności (z innych powodów niż, lub oprócz, biedy) (6)

uciekam_na_marsa

łatwe na rozgrzewkę

Marsjanin (2015)

uciekam_na_marsa

Niepokonani(2010) - grupka uciekinierów 6000 kilometrów, pieszo w mrozie i upale, od Syberii do Indii
Piknik z niedźwiedziami(2015)i Dzika droga(2014) -ten sam szlak, różni nieoświadczeni górołazi na wędrówce przez Stany
ewentualnie- Pokój(2015) - uwięziona matka zbiera z drobnych porcji od oprawcy coś lepszego na "tort" urodzinowy dla syna (chyba robi mu naleśnik nie pamiętam)

uciekam_na_marsa

Miasto ślepców (jeśli dobrze pamiętam) - wiadomo: nikt nie widzi, nikt nie produkuje, a jeść chce każdy
Od czasu do czasu - kłopoty zaopatrzeniowe w Wielkiej Brytanii w czasie wojny
Mickey i czarodziejska fasolka - straszna bieda, pamiętam nawet, jak Mickey, Donald i chyba Pluto dzielili się serem: plasterki były tak cienkie, że aż przezroczyste

Meowth

Motyw: ukrywanie swojej profesji (bez agentów, bo to oczywiste) - jaki zawód i dlaczego (4)

Meowth

"Kwiat mego sekretu" - głównej bohaterce wstyd się przyznać, że jest autorką poczytnych romansideł.
"Rzymskie wakacje" - główna bohaterka ukrywa fakt, że jest księżniczką, z kolei główny bohater udaje przed nią, że nie jest dziennikarzem, który liczy na dobry reportaż.

Ledsbourne

O, super! Właśnie ostatni tytuł był inspiracją do tego motywu :)

Meowth

Scoop - również dziennikarka

Meowth

Bycie królem to profesja? To Książę w Nowym Jorku (1988)

Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta (2005) *trener podrywu to też zawód :P, takie czasy. No jeśli dobrze pamiętam, to było jego jedyne źródło utrzymania...

Pierwsza miłość (2004-) serial TV *Aneta Zając nie wiedziała, że jej chłopak (ten główny bohater )to szambonurek

RushComes

Pierwsza miłość, hahaha, faktycznie tak było

RushComes

Powód wszędzie ten sam - zdobyć serce ukochanej.

Meowth

Motyw: w filmie widać na telewizorze fragment meczu piłki nożnej (4)

Ledsbourne

Ja kojarzę tylko to:
Alternatywy 4 i zbiorowe oglądanie u tow. Winnickiego :)

Ledsbourne

Vinci - z tego co pamiętam, Cuma oglądał jakiś mecz

Ledsbourne

Świat wg Kiepskich

Ledsbourne

Pręgi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones