Uważam, że limit obsad (20 ról) jest bardzo restrykcyjny. Często muszę dodawać na 2 razy albo wymierać tylko niektóre role do wpisania. W tym pierwszym przypadku, za drugim razem dodaję role mniej ważne. Po zaakceptowaniu wyświetlane są jednak na samej górze, a więc im później dodane, tym "wyżej" się wyświetlają. Tak, wiem, można po każdym zaakceptowaniu obsady zgłaszać na Nowym Blogu, żeby zmienili kolejność, ale dzięki temu "niebiescy" i "czerwoni" mają więcej roboty. Poza tym propozycję zmiany kolejności do pewnego, znanego serialu (który nota bene niedługo powtórzy "Kino Polska) zgłosiłem mniej więcej w listopadzie ubiegłego roku, a nadal nic nie zrobiono:

http://www.filmweb.pl/f11666/Wielka+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87+Balzaka,1973

Przepraszam, zrobiono, naprawiono błędy w pisowni nazwisk niektórych bohaterów, w tym głównego. Ale właśnie - przecież to serial biograficzny o Balzaku! Dlaczego główny bohater jest wymieniony dopiero na 24. miejscu?? I to poza stroną główną filmu, bo tam łapie się tylko 15 aktorów. Fakt, że nie zagrał go zawodowy aktor, tylko przypadkowo dobrany sobowtór, nie powinien być żadnym usprawiedliwieniem.

No i właśnie - drugi bug. Na stronie głównej profilu danego filmu wyświetlanych jest 15 aktorów, a po kliknięciu w "pełna obsada" kolejność ta się zupełnie zmienia.

Kinokio

Ja też pozgłaszałem kilka błędów w filmografiach, ale do tej pory jak wchodzę na strony filmów jest tak jak było, więc łączę się z Tobą w bólu :P

Kinokio

U mnie dodają się dobrze. Tzn. mieszają się w tym sensie, że ci dodani później niekoniecznie pojawiają się na końcu, ale kolejność według zaznaczenia rola głowna/zwykła/epizod zostaje zachowana. Jesteś pewny, że zaznaczasz głównym bohaterom atrybut "rola głowna"? Wtedy nie powinni "zjeżdżać" na dół...

GodFella

No właśnie, w tym rzecz, że coś takiego, jak atrybut "rola główna" powstało dopiero wraz z nowymi obsadami, a w wielu filmach główne role pododawano wcześniej. A jeśli chodzi o role równorzędne, to naprawdę nie potrafię się domyślić, według jakiego algorytmu są one układane. Wydaje mi się, że role dodane w kontrybucjach nowego typu mają pierwszeństwo nad tymi starszymi, a poza tym kolejność wygląda przypadkowo.

Kinokio

W takim razie pozostaje nam jedynie czekać na opcję "zgłoś poprawkę" do obsad i możliwość ich edytowania przez dodających (ciekawe czy coś takiego jest przewidziane...?).

GodFella

Hmmm, poprawki do obsad jako kontrybucje? Jestem na tak, nabiłbym sobie punktów, bo trochę tego tu jest do naprawy :D

GodFella

God Fella Coś takiego jak "zgłoś poprawkę" do obsad nie powstanie, niestety z tego powodu: http://www.filmweb.pl/user/600573/nowy+blog.html

Tam mamy wszystko co się nam nie zgadza, niepodoba i budzi podejrzenia opisywać i streszczać.

kalewra

Tam mamy wszystko, co się nam nie zgadza, szkoda tylko, że jak się i tak tam zgłosi, to nikt tego nie poprawia :/

Keodred

Ale skasowano bardzo dużą ilość zgłoszonych tam dubli. Na coś się nowy blog przydał...

kalewra

Czemu nie? Na nowym blogu była też możliwość zgłaszania poprawek do np. gatunków, a mimo to kontrybucja ta została przeniesiona do nowego systemu dodawania i wprowadzono opcję "zgłoś poprawkę".

Edycja ról jest wg mnie potrzebna. Bo jest dużo błędów, to raz. Bo jest w nowych filmach wiele pustych ról (przez nieodpowiedzialne dodawanie i akceptowanie), to dwa.

Kinokio

Popieram!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones