Właśnie rozpoczęliśmy prace nad nowym profilem użytkownika. W związku z tym chcielibyśmy Was prosić o przedstawienie Waszych pomysłów dotyczących zmian na tej stronie. Jeśli macie jakieś ciekawe sugestie, oczekiwania, opiszcie je w komentarzach.

Z góry dziękujemy za wszystkie propozycje!

(uprzejmie prosimy o zamieszczanie wyłącznie uwag dotyczących profilu użytkownika. W celu zachowania porządku dyskusji, wypowiedzi niezwiązane z tematem będą usuwane)

użytkownik usunięty
magda_line

Dobry pomysł. Albo ponawialność dla wszystkich rodzajów kontr.

filmweb

Żeby w najwyżej ocenionych pokazywały się, jak kiedyś, w pierwszej kolejności pozycje z serduszkiem, a nie bezdusznie po chronologii

filmweb

Prosiłbym o naprawienie wyświetlania filmów w obejrzanych:
-w tym momencie różnie podlicza ilość filmów ocenionych na daną ocenę (raz mam dobrze, raz za mało a innym razem za dużo)
-czasami wyświetla filmy podwójnie na liście (oto dowód z mojego profilu: http://i.imgur.com/eDQoY4N.jpg)
-filmy podwójnie wyświetlane zastępują na liście inne tytuły, które nie są wyświetlane

Jest to bardzo irytujące. Błąd występuje od dobrych kilku miesięcy i nic z tym nie robicie. Mam nadzieję, że zajmiecie się tym w nowych profilach.

filmweb

1. Nade wszystko życzyłbym sobie żebyście nie zmieniali wyglądu FW na modłę Googla/Facebooka. Ta moda dotyka portale jeden za drugim, a nie jest tak, że wzorcowe portale (Google, FB) są najprzyjemniejsze w użytkowaniu.
2. Dawna już zmiana loga FW z czerwonej rolki uśmiechniętej taśmy filmowej na złotą jest wg mnie zmianą na gorsze: złoty znacznie mniej rzuca się w oczy i jest kolorem szczególnie cenionym przez ludzi biednych na Bałkanach i państwach na wschód od Polski (mam na myśli głownie Białoruś i Rosję) — jest tandetny.
W przeglądarce zakładki FW ze złotym logiem prawie nie rzucają się w oczy. Cały portal FW od czasu zmiany designu z czerwonego na złoty stał się mniej czytelny, większość informacji zlewa się ze sobą. Przywróćcie proszę starą, dobrą czerwoną stylistykę — Wasz znak rozpoznawczy. Wprowadzając złoty nie staraliście się nawet zachować jednorodności zmian: przyjemnie czerwone pozostały bez zmian np. ikony w ustawienia>profil, czy też gwiazdki ocen i serduszka na stronie profilu użytkownika i na liście ocenionych filmów/seriali/osób/gier. Lepiej żebyście zachowali jednorodność strony i zrezygnowali z kiczowatego złota.
3. Mam nadzieję że wprowadzona zostanie możliwość ustawienia jakiegoś eleganckiego, stonowanego czarno-szaro-białego layoutu, a także starego czerwonego jeśli nie macie zamiaru rezygnować ze złoto-czerwonego.
4. Imię i nazwisko proponuję wstawić obok nicku w jakiś wyróżniający od nicku sposób, np. ujmując w nawiasy okrągłe, albo znacznie oddalając od siebie, lub też jakoś rezolutnie zmieniając krój czcionki.
<nick><imię nazwisko><znak płci><ewentualne łby>
Dzięki temu zabiegowi wyświetlana strona poszłaby wizualnie trochę do góry dzięki czemu bez przewijania można by zobaczyć w całości np. całą sekcję 'Najwyżej oceniane'.
5. Chciałbym żeby została przywrócona zakładka 'obserwowane osoby' w sekcji 'obserwuję'.
6. 'Ustawienia profilu' w prawym górnym rogu powinny zniknąć, ponieważ zaśmiecają stronę profilu. Owe ustawienia są dostępne w tym samym rogu [sic!] w rozwijanym menu.
7. Zielone kropki jako oznaczenie obecności on-line są po prostu brzydkie i zrobione bez pomysłu. Zielony pasek z napisem 'online' był znacznie ładniejszy. A przede wszystkim kropki zrobiliście bez namysłu w jakim celu to robicie, po prostu skopiowaliście rozwiązanie Facebooka, na którym te kropki wyglądają znośnie, a u Was połączenie zdjęć użytkowników wpisanych w googlowskie kółka z kropkami Facebooka wygląda jak świnia ze skrzydłami. Kropki na Facebooku istnieją tylko i wyłącznie dlatego, że powstał tam chat, zaś u Was chata żadnego na szczęście póki co nie ma, dlatego też powinniście przemyśleć w jakim celu oznaczenie obecności on-line w ogóle na FW jest potrzebne. Wg mnie jest zbędne od zawsze. Informacja 'ostatnie logowanie:' jest w zupełności wystarczająca i powinna się ostać tylko ona.
8. W sekcji 'najwyżej oceniane' sugeruję usunąć wszystkie paski <opinie o mojej ocenie><lajki> oraz <lubię to><skomentuj><lajki>. Sprawa chyba również analogicznie ma się do 'ostatnio oglądane' i 'gry'. Te paski tylko zagracają miejsce, a każdy kto chce polubić daną ocenę, lub ją skomentować powinien kliknąć w odnośnik do danego filmu/gry na FW i dopiero z pozycji strony filmu/gry komentować.
9. 'Aktywność znajomych, których obserwujesz:' powinna zostać przywrócona w stare miejsce tzn. do 'znajomi'. Obecne umiejscowienie w 'Mój Filmweb' jest bardzo nieintuicyjne i znacznie bardziej niewygodne, jednocześnie wprowadza chaos. Na marginesie: czytelność wynikająca z graficznego rozplanowania i typografii, to Wasza pięta achillesowa.
10. Dobrze byłoby gdybyście wprowadzili możliwość eksportu danych użytkownika do pliku (taką możliwość wprowadził kiedyś Facebook, czy też Last.fm), np. Excela, chodzi mi wyłącznie o oceny.
11. Po kliknięciu ustawienia>ogólne>edytuj (zdjęcie) pasek: 'ogólne asystent kina kanały TV prywatność powiadomienia wygląd profil wideo powiązane konta' nienaturalnie przybiera zwężoną postać.
12. Wyświetlając powyższą stronę (Ad 11) pojawia się zupełnie zbędny odnośnik 'Zobacz profil'. W prawym górnym rogu pod nazwą użytkownika jest ten sam odnośnik. Istnienie obu przydaje chaotyczności stronie.

Rihekel

13. Możliwość wyświetlania najwyżej ocenionych seriali powinna zostać przywrócona.
14. Jeżeli, ktoś z uprawnieniami usuwam wpis na czyimś blogu, to wypadałoby żeby przynajmniej wysłał informację do właściciela bloga o tym, że dany wpis został usunięty, bo to i to, na podstawie tego i tego zapisu tu i tu. Nie może być takiej dzikiej praktyki, że wpisy na blogu znikają nie wiadomo dlaczego i kto za tym stoi, a jedyną drogą wyjaśniania jest kontakt z administracją najwyższego szczebla. Najpierw wypadałoby skontaktować się z kasującym, a dopiero później zabierać czas tym, którzy i tak go wiele pewnie nie mają.

Rihekel

15. Górny pasek z odnośnikami: "profil
filmy
seriale
ludzie filmu
gry wideo
znajomi
recenzje
blog
materiały
wypowiedzi
konkursy
obserwuję"
sugeruję podzielić na równe części. Wygląd zyskałby na schludności. Np. różnica w długości obszaru pomiędzy 'recenzje' a 'blog' jest znacznie większa niźli nawet wynikałoby to z proporcji długości obu wyrazów. Ale polecam wyrównać długości wszystkich tych obszarów i a nie dzielić proporcjami, bo to sugeruje, że np. 'gry wideo' są ważniejsze niż 'filmy', bo to grom wideo poświęcone zostało więcej miejsca na pasku.
16. Bardzo popieram pomysł filtrowania wyników w zakładkach 'chcę zobaczyć', ale również powinno zachować się wtedy konsekwencję i zrobić takie same filtry w 'nie interesuje mnie'. Zarówno w filmach jak i w serialach.
17. Kwestia językowa. Zakładki: 'ocenione', 'chcę zobaczyć', 'nie interesuje mnie', sugeruję żeby zamienić na:
'obejrzane' {ponieważ znajdują się tam nie tylko ocenione filmy lecz również te które się zaznaczyło się jako obejrzane pozostawiając bez oceny},
'chcę obejrzeć' {bardziej stosowna forma; jest pewna wyczuwalna różnica, np. co z tego, że ktoś zobaczył film skoro go nie obejrzał. Zobaczyć można film na półce w sklepie}
'nie chcę obejrzeć'.
Jeśli jesteście na nie, to prosi się o zmianę przynajmniej 'nie interesuje mnie' na 'nie interesują mnie', ponieważ zakładka 'ocenione' ma liczbę mnogą i słusznie, bo i przecież sekcja 'nie interesuje mnie' jest przeznaczona aby kryć pod sobą mnogość pozycji a nie tylko pojedynczy film/serial.
17. Ponadto wszystkie zakładki (3 w filmy, 3 w seriale, 3 w gry wideo, 5 w znajomi + inna długość dla 2 poniżej, itd.) powinny mieć taką samą długość, przynajmniej w obrębie jednej kategorii, tzn taka sama długość w filmach, inna taka sama długość w serialach, inna taka sama długośc w grach. Ale najlepiej gdyby wszędzie miały taką samą długość.
18. Popieram sortowanie wypowiedzi w 'wypowiedzi'. W obecnej formie jest nieczytelnie.
Zamiast przedstawiać pierwszą wypowiedź w temacie powinna być wyświetlana moja wypowiedź. Po to są 2 pierwsze kolumny żeby dawały orientację gdzie dana wypowiedź się znajduje. Po to klikam w 'wypowiedzi' żeby zobaczyć wypowiedzi użytkownika na którego profilu kliknąłem 'wypowiedzi', a nie dodatkowo przeszukiwać tematy żeby znaleźć wypowiedź.
19. Popieram wprowadzenie dodatkowego oznaczenia dla filmów, które widziało się w kinie. Kino ma swoją atmosferę, ma się (teoretycznie) do czynienia z filmem o najlepszej jakości i takie filmy mają niepomiernie większą szansę się spodobać, zawyżyć ocenę względem obejrzanych w domu.
20. Jedynie zakładki w 'filmy', 'seriale', 'gry wideo', 'materiały' pozostają podświetlone gdy się na nie kliknie. W pozostałych sekcjach nie podświetlają się (np. w obserwuję).
21. Możliwość dodania statystyk była by miłym udoskonaleniem, mam tu na myśli tabelki, wykresy. Mogłyby znaleźć się w dodatkowej sekcji mieszczącej się tuż po ostatniej, której będą dotyczyły statystyki.
Np. jeśli statystyki dot. będą filmów, seriali, ludzi filmu, gier, to sekcja 'statystyki' powinna mieścić się pomiędzy 'gry wideo' a 'znajomi'. Jeśli dot. będzie rówież wypowiedzi, to 'statystyki znaleźć powinny się pomiedzy 'wypowiedzi' a 'konkursy'.

Rihekel

22. Popieram wprowadzenie skrzynki nadawczej. W korespondencji użytkownicy najczęściej kasują to, co wcześniej zostało napisane do nich i wysyłają wiadomość zwrotną jedynie ze swoim tekstem. Ciężko jest pamiętać co się pisało mając dużo na głowie. Jeśli chodzi o miejsce na serwerze to niech te wiadomości sobie znikają np. po 30 dniach od odczytania. Nie wiem co przemawia za brakiem skrzynki nadawczej, ale siła wszelkich argumentów jest na pewno po stronie wprowadzenia jej.
23. Należałoby wprowadzić podział listy 'chcę zobaczyć', np. w taki sposób jaki obecnie jest w przypadku 'ocenione'. Taka lista bez końca bardzo obciąża przeglądarki, do tego stopnia, że np. nie jest wyświetlana poprawnie w stopniu uniemożliwiającym jej czytanie. Jeśli potrzebny byłby dowód to na żądanie będę mógł przesłać zrzut ekranu. Podział na strony dotyczy wszelkich list ładujących się bez podziału na strony.

Rihekel

24. Optuję za przywróceniem informacji o filmach zaznaczonych jako "chcę obejrzeć" przez znajomych na liście filmów ocenionych przez znajomych. Tylko to mnie interesuje, ale moglibyście pójść dalej w tym kierunku (o ile nie obciążałoby to wyświetlania strony) i pokazywać na wspomnianej liście również filmy które znajomi oznaczyli jako "nie interesuje mnie", tak samo ma się to z serialami, ludzmi filmu, grami. Ale bardzo ważne jest żebyście wtedy wprowadzili tak, jak w Asystencie, możliwość zaznaczenia jakiego rodzaju informacje o znajomych użytkownik chce widzieć u siebie. Coś, co wam na pewno się bardzo spodoba, w tym konkretnym przypadku, jednym z niewielu, pójść tropem Facebooka, i zrobić podgląd działań znajomych w jednym miejscu — coś w rodzaju tablicy, ściany, czy jak to się na FB zwie. Wtedy idąc na całego mogłyby pojawiać się tam w czasie rzeczywistym informacje o tym kto ze znajomych z kim wszedł w znajomość (tj. został zaakceptował lub zostało zaakceptowane jego zaproszenie do znajomych), kto napisał notkę na blogu, kto zdobył łeb i jaki, kto napisał recenzję, kto gdzieś się wypowiedział na FW, itd. Ale zastrzegam że musi być możliwość wyboru jakiego typu informacje chce się widzieć. A żeby nie przetoczyła się fala krytyki jak to miało miejsce po wprowadzeniu Asystenta, to powinniście po wprowadzeniu zmian ustawiać wszelkie te opcje jako nieaktywne, do działania wymagające zaznaczenia w ustawieniach jakie konkretnie informacje użytkownik chce aby pokazywały się w jego feed. To zminimalizuje krytykę, szczególnie od tych najgłośniejszych użytkowników, niedowidzących możliwości wyłączenia w ustawieniach. W ogóle w taki sposób powinniście wprowadzać wszelkie zmiany z istniejącą możliwością ich dezaktywacji.

Rihekel

Internet się zmienia, sa ludzie tacy jak ty którzy do wszystkiego się przyzwyczajają a każda zmiana jest dla nich gorsza i bolesna. Za jakiś czas polubisz nowy wyglad, funkcje i nie będziesz chciał nic zmieniać.
W momencie gdy się przekonasz do nowego wyglądu zaserwują Ci nowszy i machina narzekania ruszy od nowa.
Moja mama miała taki kłopot aż w koncu uświadomiłam jej że jej wszystkie ulubione strony beda się zawsze zmieniać i zawsze bedzie nieszczęśliwa albo to zaakceptuje. Wyjątkiem sa strony ktore sama sobie zrobi ;)

Brumhilda

Doskonale rozumiem ten mechanizm i akceptuję zmiany na lepsze. Nie jestem przeciwnikiem zmian, one są niezbędne, jeśli FW ma ambicję nie zejść do poziomu imdb. Mój główny zarzut z tym związany wydaje mi się, że jest w miarę jasny – nowa szata graficzna zmniejszyła czytelność. Szybko się przyzwyczaiłem do novum, a na początku nie byłem oburzony zmianą. Orientuję się bardzo dobrze w czytaniu strony, ale wiele miejsc względem poprzedniej wersji straciło swoją wyrazistość i są mniej czytelne niźli było to w przypadku poprzedniej wersji szaty graficznej. Dla przykładu: sekcje na stronie danego filmu na FW, tj. opis filmu, recenzje użytkowników, pozostałe informacje, ciekawostki, forum zmniejszyły swoją czytelność, tzn. zlewają się, nie są tak wyróżnione graficznie względem siebie jak były kiedyś. Teraz trzeba wkładać więcej uwagi żeby nie zjechać za nisko. To nie zwiększa przyjemności w użytkowaniu.

A po drugie, co jak widzę nie tylko sam zauważyłem, FW bezmyślnie zaczyna upodabniać się graficznie do Facebooka i produktów Googla. Traci tym samym swój charakterystyczny wygląd. Mimo iż FW powstał na miesiące PRZED Google [sic!] i na lata przed Facebookiem, to rezygnuje z tego co wypracował na rzecz mody dyktowanej zza oceanu. I tu znowu rozumiem, że owe firmy mogą sobie pozwolić na zatrudnianie wysokiej klasy specjalistów i specjalistyczne badania, np. eyetracking, żeby zwiększyć komfort korzystania i mają określoną pozycję w branży, ale FW na łąpu capu kopiuje omamiony estymą tych, od których czerpie, i tworzy hybrydy budzące zniesmaczenie.

Przy czym uważam, że więcej jest zmian na lepsze i to chcę w tym miejscu podkreślić. Ale temat wskazuje na propozycje zmian, więc publikuję swoje uwagi licząc na pomyślne dla użytkowników rozwiązania. To nie temat służący przyzwyczajaniu lecz wręcz przeciwnie. Tymczasem Twój post o akceptacji nic nie wnosi do tego tematu, ale przydałby się tam gdzie wylewa się niestosowana fala goryczy.

Rihekel

Jak się tu zarejestrowałam to przez kilka miesięcy nie mogłam dojść do ładu ze stroną, wydawało mi się że jestem w zaśmieconej skrzyni z diamentami. Teraz jest lepiej ale jak widzisz, kazdy ma inne zdanie a rolą filmwebu jest wyciągnąć wspólny mianownik.

filmweb

Wyłączcie tę głupią kropkę, bo czuję się śledzona.

Cairns

Ta kropka to chyba najlepsze co mogli zrobić. Teraz przynajmniej widać jaka osoba ma wiecej niż jedno konto, bo jak się pali zielona kropka to widać kto jest on-line a niemożliwe jest żeby dwa konta tej samej osoby były dostępne jednocześnie.

Andrzejek324

Jak ktoś ma dwa konta, to i tak to obejdzie. Nie jest to powód, aby karać wszystkich użytkowników.

Andrzejek324

I tu się mylisz. Oczywiście, że jest to możliwe.

piro4

A w jaki sposób? Przecież jak ktoś ma dwa konta to musi się wylogować z jednego żeby wejść na drugie.

Andrzejek324

1) Dwa komputery.
2) Telefon i komputer
3) Tablet i komputer
4) Telefon i tablet
Da się? Da się.

Zuza88

U niego to raczej niemożliwe gdyż jest pewnie posiadaczem spectruma z gumowymi klawiszami(wersja baby:P)

Zuza88

O tym nie pomyslałem, ale mało kto ma w domu dwa komputery a z telefonu czy tam tabletu też raczej mało kto korzysta po to żeby akurat specjalnie wejść na Filmweb.

Andrzejek324

U mnie każdy ma swój własny komputer.
Zapytałeś się w jaki sposób można wejść na różne konta, ja tylko odpowiedziałam ;)

Zuza88

Mnie niby stać żeby mieć i ze cztery, ale syn woli playstation i xboxa a żona korzysta z komputera raz na miesiąc może więc kolejny mi niepotrzebny. A na smartfonie nie instalowałem Filmwebu, bo uważam to za zbędny dodatek. A tak w ogóle to chyba się jeszcze nie spotkałem żeby ktoś pisał sam ze sobą z dwóch kont na raz. Chyba, że ktoś ma rozdwojenie jaźni :) .

Andrzejek324

Widzisz (lub widzi Pan, skoro jest żonaty i ma syna, to raczej nie wypada mi pisać na "Ty"), u mnie jest potrzebne te kilka komputerów, jeden nie ma racji bytu.
Również uważam, że Filmweb na smartfonie to niepotrzebne zawalanie pamięci, ale można też wchodzić normalnie, przez internet, nie trzeba instalować aplikacji.
Nie mam dwóch kont na FW, podałam tylko sposoby, jakimi można z dwóch, trzech, czterech kont korzystać jednocześnie.

Andrzejek324

Zdziwiłbyś się ile ludzi siedzi na Iphonach na FW albo chociażby na tabletach, u mnie w domu mieszkają 2 osoby a mamy 2 lapki, tableta, telefony z których można włazić na FW i konsole z podłączeniem do sieci...

WujekChu1ek

No ja akurat nie rozumiem wchodzenia na Filmweb z tabletów czy smartfonów, jeżeli ma się w domu komputer stacjonarny. Sam mam smartfona a w życiu z niego nie wszedłem na Filmweb. I jeszcze też nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy mają więcej niż jedno konto na Filmwebie, to dla mnie jest chore.

Andrzejek324

U mnie z jednego IP korzystają 2 osoby które mają konta na FW, ja i narzeczona, więc nie jest to jakby multikontowość i podejrzewam, że wiele osób tak ma, ja korzystam ze swojego ona ze swojego.

WujekChu1ek

No, ale podejrzewam, że macie oddzielne konta. Chyba nie korzystacie razem z jednego?

Andrzejek324

Mamy osobne. Ja swoje ona swoje, bez sensu mieć jedno wspólne.

WujekChu1ek

No ja to nie ogarniam tych multikontowców, których tutaj nie brakuje. Niektórzy to mają nawet po kilka kont. Dla mnie to jacyś psychicznie chorzy ludzie.

filmweb

Rozwijanie wszystkich współtworzonych, po kliknięciu w "więcej"
.

filmweb

Nie rozumiem, dlaczego mój post o tym, że chcę, żeby była możliwość zaznaczania, że dany film został obejrzany w kinie, została usunięta. To dotyczy profilu, ponieważ ta opcja miałaby być od razu przy filmie, który oceniam i tym samym byłoby to widoczne na moim PROFILU w "ostatnio obejrzane". Nie wiem, czy to miałaby być czerwona ramka wokół plakatu, czy K przy plakacie w dolnym rogu, czy cokolwiek, ale chciałabym, żeby to było widoczne od razu, jak się wejdzie w PROFIL.
Co za tym idzie, statystyki - widoczne w PROFILU, ile filmów obejrzanych i ile z tego było w kinie. Tak samo opcja zaznaczania, czy ma się DVD/Blu-Ray i też to widoczne w PROFILU.

filmweb

Co do zmian, to mam nadzieję, że skupicie się bardziej na funkcjonalności, a mniej na niszczeniu jeszcze pozytywnego ostatniego bastionu. Przyda się sortowanie wypowiedzi użytkowników i sortowanie ocen danego użytkownika względem gwiazdek. Nie potrzebuję mieć kopii facebooka na profilu.

filmweb

Dodajcie filtry w "chcę obejrzeć" w końcu!
Żeby można było posegregować np. WEDŁUG ROKU WYDANIA.
To super pomoże.

RaboPL

Właśnie!

filmweb

"ZNAJOMI"
Funkcja, że w zakładce "znajomi" lub przy innych okazjach pojawiają się wpisane przez użytkownika imię i nazwisko wprowadza tylko bałagan. Zdecydowana większość użytkowników nie podaje swoich danych tylko wpisuje imię i nazwisko aktora/aktorki lub swoją wariację na ten temat, zresztą też zmieniając ją co jakiś czas. I tak oto na przykład, ku miłemu zaskoczeniu, nie powiem, ale i konsternacji dostajemy komunikaty typu "Gregory Peck polubił twoją ocenę filmu". No nice ;)
Ta opcja wydaje mi się niepotrzebna, nawet jak ktoś wpisze swoje imię, bo imiona lubią się powtarzać a nicki nie ;)

filmweb

Chciałam poprzeć głosy co do przywrócenia sortowania obejrzanych filmów według oceny, ale przed chwilą sprawdziłam i chyba ta funkcja powróciła. To fajna i pomocna rzecz.

filmweb

1. Możliwość wyświetlenia wszystkich obejrzanych filmów od razu, a nie max 100 tytułów na stronie.
2. Wypowiedzi widoczne tylko dla użytkownika. W ogóle, zakładkę WYPOWIEDZI uważam za zbędną.
3. Więcej opcji prywatności na blogu, tak, aby daną notkę można było udostępnić np. tylko znajomym.
4. Opcje: "posiadam w kolekcji", "chciał(a)bym mieć".
5. Możliwość wyeksportowania listy obejrzanych filmów do pliku.

magmos

Nr. 1 się nie sprawdzi, zobacz ile teraz się to ładuje a jak ja mam np. ponad 5000 filmów to będzie się ładowała pół dnia...

WujekChu1ek

Zostaje Clean&Clear ;-)

Kiedyś była taka opcja - korzystałam, bo spr się całkiem nieźle. Nie mam pojęcia dlaczego to zlikwidowano.

magmos

Obciążenie serwera i bazy danych. Pomyśl jak dużo musiało zająć obliczenie i przesłanie zaawansowanemu użytkownikowi kilku tysięcy ocen. Nawet IMDb tego nie ma.

magmos

Zgadzam się z pierwszym, Mi jednak zakładka "wypowiedzi" bardzo się przydaje, gdy chcę do czegoś wrócić.

filmweb

1.Filtry w "chcę obejrzeć" żeby były takie jak w obejrzanych.
2.Do filtrów,które są w "ludzie filmu" proponuję dodać filtr który dzieli ludzi kina na Polaków i zagranicznych.
3.Zmiana nica.Może niech każdy użytkownik,który ma konto przynajmniej rok ma możliwość zmienić nick najwyżej dwa razy.
4.Żeby nie można było zobaczyć wszystkich wypowiedzi danego użytkownika poprzez wejście w "wypowiedzi" na jego profilu jak ma to miejsce obecnie.Bo po co to komu?do śledzenia kogoś?

filmweb

Ja bym chciała aby wypowiedzi użytkownika rozdzielić na: tematy własne i posty pod cudzymi tematami. Co by cały świat wiedział, które to te tematy moje zacne ;) Pozdrawiam serdecznie.

agatkaa2

Popieram.

agatkaa2

25. Tematy własne mogłyby być podświetlane bardziej intensywnym kolorem, to by wystarczyło na poziomie minimum. W wersji rozszerzonej dobrze gdy można było spośród wszystkich wypowiedzi użytkownika za pomocą opcji znajdującej się nad wszystkimi wypowiedziami wybrać filtrowanie tematów założony / postów w tematach innych użytkowników.
Sortowanie postów/tematów/wszystkich wypowiedzi od najstarszego/ostatniego. Oraz alfabetyczne sortowanie tematów — również w obie strony.

filmweb

* Wypowiedzi widoczne tylko dla autora profilu w tym w wypowiedziach specjalne oznaczenie tematów utworzonych przez ich autora
* Wprowadzenie skrzynki nadawczej
* Przywrócenie lokalizacji IP
* Czat
* Wydłużenie czasu edycji topiców/komentarzy
* Poszerzenie możliwości większego komentowania ocenionych filmów, tak by można było napisać coś więcej niż jedno dłuższe zdanie.
* Przywrócenie zielonego paska zamiast zielonej kropki
* Możliwość nadania współautorstwa notki na blogu dla wybranego przez siebie znajomego z listy znajomych
* Możliwość zmiany nicka
* Sprawniejsze blokowanie osób trollujących , posiadających alter konta i stalkujących innych bezbronnych użytkowników portalu bez dawania im szansy na usuwanie konta i powrót z nowym tak jak w tym przypadku http://www.filmweb.pl/forum/inne/Odchodzę%2C+ale+ciągle+wracam.,2432949 gdzie jedna z userek nie dość, że przez 4 miesiące udziela się z dwóch kont to z jednego z nich ( albo więcej) obraża, napastuje inną użytkowniczkę nie ponosząc za to żadnych konsekwencji.

tomucho77

tylko zgadzam się z punktem o skrzynce nadawczej :) i częściowo z ostatnim punktem, że nie powinno się tolerować dwóch kont. Reszta to tylko niepotrzebny chaos. Kropki są fajne;) Pozdrawiam serdecznie.

agatkaa2

Również Pozdrawiam :)

filmweb

jak jest w profilu ostatnio oglądane to powinno byc ''Ostatnio Oglądane Filmy'', a jak jest gry to powinno byc ''Ostatnio Grane''.

filmweb

"chcielibyśmy Was prosić o przedstawienie Waszych pomysłów dotyczących zmian na tej stronie" - Yhym! ciekawe po co, skoro nie bierzecie pod uwagę głosów użytkowników i robicie wszystko po swojemu. A najlepszym dowodem jest przykład z głosami za pozostawieniem kokpitu: [ http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Ankieta+dot.+pozostawienia+starego +kokpitu.,2561251 ]

Ogólnie rzecz biorąc obecny profil pod względem wyglądu i rozmieszczenia danych kategorii jest dobrze rozwiązany, więc nie wiem po co to "ulepszać". Jedynym pomocnym udoskonaleniem by było zwiększenie personalizacji swojego profilu (jego strony głównej) tak jak to miało miejsce w starym kokpicie. Wybór wyświetlania co w jakiej kolumnie ma się znajdować i czy mają to być kolumny pionowe czy poziome. No ale żeby nie wyjść na pieniacza. To jak już tutaj wcześniej się przewijało, przydałaby się:
1) jakaś statystyka
2) przywrócenie zielonego paska zamiast kropki (mające na celu zwiększenie widoczności)
3) dodać ulubione kategorie (filmów/gier/seriali) oprócz tych które algorytm oblicza na podstawie najczęściej oglądanych filmów/serial.
4) możliwość skomentowania filmu bezpośrednio na swoim profilu (aczkolwiek wielkim wysiłkiem nie jest przejście na kartę filmu, byłoby to jednak znaczne usprawnienie, ale rozumiem też, że zależy wam na klikaniu)
5) Dodanie jakiegoś osobistego rankingu ulubionych filmów/seriali/aktorów.

filmweb

Moja wypowiedź była związana z wątkiem a mimo to została usunięta. Typowe.

Więc powtarzam: nie zmieniać wyglądu, bo będzie gorzej.
Jedyne co może wrócić, to skórki, by ta wszędobylska biel nie raziła po oczach.

Jeśli ten post jest w jakiś sposób obrażający lub nie związany z wątkiem, to proszę o oświecenie w tej materii :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones