Nie można wyświetlić pełnej obsady, tylko w kawałkach. Żeby zapoznać się z całą obsadą i twórcami trzeba
klikać dziesięć razy - w każdą profesję oddzielnie. Jak w tej sytuacji w jednej kontrybucji poprawić atrybut u
scenografa i rolę u aktora? To jakiś błąd czy nowe udogodnienie?

Fangorn

Z tym Mikołajem dobre ;) Ja z rocznika 87 i największą aktywność "gimbazy" widzę w komentarzach i ocenianiu 1 dla filmów typu "Ojciec chrzestny" i 10 dla kolejnych "Step Up'ów". Nie przeszkadza mi to bo każdy ma swój gust, ale przeszkadza to, że aby zerknąć na całą obsadę filmu muszę klikać kilkanaście razy. A do poprawek błędów w tejże obsadzie jestem skutecznie zniechęcany. Ciekawe czy właścicielom FW zależy na posiadaniu błędów w bazie?

FranzSix

Mnie bardziej intryguje, dlaczego czerwoni (ci z łebkami, nie stalówkami - bo ci ze stalówkami to równe chłopaki i spoko dziewczyny) na siłę wprowadzają coś, czego nikt do szczęścia nie potrzebuje. Przecież tyle pojawiło się tutaj świetnych pomysłów http://filmweb.uservoice.com/forums/199182-general . I co? Będą sobie leżeć tak odłogiem przez x lat, by na końcu zginąć w odległych czeluściach zapomnianego internetu?

Freeman47

GodFella wyżej już przypomniał to, o czym każdy, kto się tu dłużej bawi, wie. A odpowiadając na Twoje pytanie bezpośrednio: dokładnie tak.

Iraheta

Wrzucę do tego tematu, co by nie odkopywać jakiegoś archiwalnego:
Znowu nie da się usunąć atrybutów przy rolach, np. gdy postać ma atrybuty angielski głos i głos, usuwam "głos" w formularzu, zostaje to zaakceptowane, ale i tak nie wpisuje się do bazy i zostają oba atrybuty. Tak samo, jeśli postać ma opisaną rolę np. jako "głos spoza kadru", usuwam to, zostaje zaakceptowane, ale się nie zapisuje. I tak w kółko. Całkiem niedawno już to działało.

Fangorn

Zgłaszałem do do wizarrda. Bez odpowiedzi.

cold_dog

Może ktoś miał okazję zapytać na offline o te obsady? Może redakcja była chętna, by się wypowiedzieć? Czy w sumie wszyscy pojechali tam po darmowe gadżety i na piwo? :)

FranzSix

wprowadziliśmy zmiany w pełnych obsadach - dane wyświetlane są:
* w przypadku filmów i gier w dwóch oddzielnych zakładkach: OBSADA, TWÓRCY
* w przypadku seriali w trzech oddzielnych zakładkach: OBSADA, OBSADA GOŚCINNA, TWÓRCY

Xzar

zauważyliśmy...
Pytanie po co, skoro teraz nie można w jednej kontrze poprawiać osób wszystkich profesji ani obejrzeć prawdziwie pełnej obsady?

cold_dog

nie da się w jednej kontrze poprawić wszystkich profesji, ale da się poprawić prawie wszystkie.

Xzar

...czym wydłużacie kolejki oczekujących na sprawdzenie kontr i niewiele osób decyduje się poprawiać tzw "twórców" bo się to zwyczajnie nie opłaca

cold_dog

jeśli jedynym motywatorem do poprawek jest kwestia "opłacalności" - to możliwe, że zrezygnują.

podział w obsadach został wprowadzony ponieważ:
- wyświetlanie pełnej obsady obciążało m.in. przeglądarki (np. przeglądanie obsady na serialu graniczyło z cudem ze względu na ogromną ilość elementów "gościnnych")
- był potrzebny w związku z nową funkcją, którą planujemy wprowadzić w przyszłym miesiącu :)

dzisiejsze zmiany pozwolą na zgłaszanie niemal wszystkich poprawek w jednej kontrybucji, choć faktycznie nie jest jak dawniej. (edit: w jednej kontrybucji można zgłosić poprawki do wszystkich zawodów z grupy twórców, poprawki do osób z obsady muszą być zgłaszane w oddzielnej kontrybucji)

Xzar

Znowu macie jakąś niespodziankę? Czyli rozumiem, że dodanie rozwiązania kompromisowego w postaci przycisku, który otworzyłby stary widok, jeśli ktoś by sobie tego życzył jest niemożliwe w takim razie? Dla mnie taka opcja wydaje się sensowna - domyślnie pełny widok byłby wyłączony, więc nikomu postronnemu by to nie wadziło, a dla zainteresowanych w sam raz. I wszyscy zadowoleni.

Xzar

Jest zdecydowanie lepiej, jednak w porównaniu z tym co było to nadal jest kiepsko.

"- wyświetlanie pełnej obsady obciążało przeglądarki (np. przeglądanie obsady na serialu graniczyło z cudem ze względu na ogromną ilość elementów "gościnnych")"

Chwila, chwila ja żadnego obciążenia na przeglądarkach (jeśli chodzi o obsady) nigdy nie zauważyłem, można wiedzieć kto się na to skarżył i gdzie? Czyli najlepiej zlikwidujmy wszystkie grafiki, reklamy, filmiki tak by każdy kto ma neta "mierzonego" w kb/s mógł swobodnie stronę przeglądać...przecież to nie jest żaden postęp. Przykładowo jeśli ktoś ma słaby internet to nie gra przez sieć, inwestuje w lepszy, albo nie gra wcale, właściciela gry to nie obchodzi...Moim zdaniem to wyssane z palca bzdury i ja w takie tłumaczenia nie wierzę.

"dzisiejsze zmiany pozwolą na zgłaszanie niemal wszystkich poprawek w jednej kontrybucji, choć faktycznie nie jest jak dawniej."

Jest to kolejna nieprawda (wręcz powiedział bym że kłamstwo), ponieważ nie można poprawiać w tym samym czasie twórców i obsady, do każdej podgrupy trzeba tworzyć osobną kontrybucję, więc całkowicie nie zgadzam się ze stwierdzeniem że można poprawiać wszystko w jednej kontrybucji.

Mam nadzieję że nie będzie to kolejna funkcja społecznościowa.

użytkownik usunięty
Last_Ronin

Jak sobie będę chciała obejrzeć gościnną obsadę tutaj http://www.filmweb.pl/serial/Dynastia-1981-93760/cast/guest to na pewno nie obciążę komputera, właśnie dzięki temu, że ją oddzielili od głównej.

To co wy za sprzęt macie? Amiga 2000. Mi wyświetlenie tej obsady zajęło 2-3 sec i komputer nie wybuchł. Blaszak mam 4 letni...

użytkownik usunięty
Last_Ronin

Taki co trzeba było do niego, z powodu tych reklam, dodatkową pamięć dołożyć.

No i tak na serio, przecież serialów z tak rozbudowaną obsadą jak Dynastia jest naprawdę niewiele. I w sumie jaki sens przeglądać tą całą obsadę? :P
No to coś mi się zdaje że niedługo na filmwebie powinna wejść funkcja "filmweb, pimp my PC" gdzie portal będzie wymieniał komputery na nowe + wykupi pakiet internetowy.

użytkownik usunięty
Last_Ronin

Próbuję wykazać, że coś tam kręcą na górze. Wygodniej było przecież widzieć całą obsadę, gdzie wiedziałeś ilu aktorów wystąpiło w serialu i mogłeś ich wszystkich razem podejrzeć. Myślisz, że przeciętny zjadacz chleba widzi różnicę między gościnnymi lub niewymienionymi w czołówce?

Też mi się tak zdaje, ale sensu znów w tym nie widzę żadnego. Oczywiście że było...ale to już każdy z nas pisał, nie chce się powtarzać. W sumie ja widzę, a chleb to "moje ulubiene".

użytkownik usunięty
Last_Ronin

Masz 3 łby już nie jesteś taki przeciętny.

"- był potrzebny w związku z nową funkcją, którą planujemy wprowadzić w przyszłym miesiącu :)"

O matko znowu jakaś "miła niespodzianka" nas czeka? Litości!

użytkownik usunięty
katasia1

Lepiej pomyśl co to może być?

Możliwość wyboru koloru pod tło paska "ONLINE" ;D

Łby nie edukują i nie sprawiają że ktoś staje się filmoznawcą.

użytkownik usunięty
Last_Ronin

Niczego nowego się nie nauczyłeś przy ich zdobywaniu?

Za duży offtop

Ty tak na poważnie? Spróbowałem z ciekawości tę Dynastię, bo siedzę przy dość starym zamulonym XP z łączem 2 MB/s - i załadowało mi stronę w około 8 s. No przy normalnym przeglądaniu (gdyby każda strona się tyle ładowała) to by było nie do przyjęcia, ale ile jest takich obsad jak ma Dynastia?

Poza tym można to było rozwiązać na miliony sposobów nie upośledzających dodawania. Trzy pierwsze z brzegu:
1. Wyświetla się tak jak teraz, ale dla dodających pozostaje zbite w jedną kategorię
2. Podział obsady na strony - tak jak komentarzy w tym wątku (a to ciągle ten sam wątek)
3. Podział tylko przy serialach

Marac

oni wiedzą lepiej, poza tym ich każda nowinka powoduje utrudnienie dla użytkowników, szczególnie tych aktywnych

cold_dog

Ponieważ jak widać zmiana wcale nie rozwiązała problemu takich obsad jak ma Dynastia, mam pomysł racjonalizatorski - podział alfabetyczny. Klikamy na (A), wyświetlają się aktorzy z nazwiskami na A, klikamy na (B), aktorzy na B i tak 24 razy. Mamy w obsadzie aktorów z nazwiskami na każdą literę alfabetu? Dodajemy w 24 kontrybucjach. Proste? Proste!

;->

użytkownik usunięty
Marac

Tak.
Po co było zmieniać coś co działało dobrze. Skrzynką nadawczą by się lepiej zajęli.

Marac

Dynastia to cienias w ilości członków obsady. ;)
Teraz zasadź się tu, a poczujesz moc ;) http://www.filmweb.pl/serial/Miejsce+zbrodni-1970-468179/cast/actors

zbych

No, to już wyższy kaliber, około 40 sec otwierania.

zbych

Uzupełnianie i poprawianie obsad w serialach to dość długa i żmudna praca... Tutaj bym się nie odważył:-)

Last_Ronin

Akurat w przypadku seriali takie cosik może być przydatne. Dawniej wyświetlało się za dużo zbędnych elementów, takich jak reżyserzy których zawsze było z kilkudziesięciu i role na styl "osoby w spanikowanym tłumie". Wprowadzało to chaos.

Ale przy filmach jest to absolutnie zbędnie, bo obsady rzadko kiedy liczą więcej niż kilkadziesiąt osób i nie powinno wyświetlać się w starej formie.

Tylko, że jak klika się w "zgłoś poprawkę", to powinno się pokazywać absolutnie cała obsada, aby dodający miał możliwie jak największy komfort dodawania. Osobiście nie dodawałem wcale obsad, bo nie miałem zamiaru bawić się w ogarnianie, czy w tej kontrybucji mam poprawić scenografa dodając następnie wszystkich producentów, czy może lepiej zaznaczyć aktorów i próbować uzupełnić o dźwiękowców.

Freeman47

Każdy ma swoje własne priorytety, ja akurat uzupełniałem niewiele serialów stąd może taka moja opinia. Jednak pytanie było trochę inne, mianowicie czy miałeś problem z przeglądaniem obsady tak jak twierdzi Xzar.

Miło by było gdybyś podpisał mniej więcej które zdania do kogo kierujesz. Bo z tego wszystkiego to ja mogę wypowiedzieć się tylko na pierwsze.

Xzar

Pierwszy argument jest dość lichy, 95% obsad serialów z takimi wielkimi ilościami to osoby gościnnie. I tak po otworzeniu obsady gościnnie te ilości są ogromne.

No a co z tą kwestią wpisywania aktorów do serialów co w jednym odcinku mają role, a w drugim podkładają głos? Teraz nie da się wpisać tak tych osób bo gościnnie stało się profesją, a nie atrybutem?

Piotrek4

Mnie odpowiada podział na obsadę główną i gościnną. Lepiej przegląda się obsady przy serialach. Natomiast brakuje mi tego o czym piszesz, ciężko teraz dodać kogokolwiek kto miał różne role gościnne (aktor / głos / we własnej osobie) i tu przydałyby się również oddzielne profesje - szczególnie do osób, które zagrały same siebie.

Xzar

"jeśli jedynym motywatorem do poprawek jest kwestia "opłacalności" - to możliwe, że zrezygnują."

Połowa ludzi z górnego topu robi to dla punktów. Ci których one nie interesują, dodają mniej, więc wg mojego chłopskiego, prostego rozumowania powinniście się otwierać na dodających i nie rzucać im takich kłód pod nogi, jak te utrudnienia poprawek obsad...

Freeman47

Nie za bardzo rozumiem, czyli ktoś kogo nie obchodzą punkty, dodaje mniej obsad?

Xzar

zamiast dodawać jakieś nowinki, które nie działają naprawcie to, co od dawna nie działa. Wielokrotnie usuwany jest zapis "Lektor" (gdzie podaje się tylko atrybut narrator) i za każdym razem mimo akceptacji wraca...
Przykład: http://www.filmweb.pl/film/Energia.+Dyspozycja+mocy-1956-305923

cold_dog

błąd poprawiony

Xzar

poważnie? pół roku się o to prosiłem w prywatnych wiadomościach, fajnie

FranzSix

Mistrzowie obsad, jako że preferuję opisy, a obsady poprawiam sporadycznie w oglądanych filmach, mam do Was pytanie: czy spotkaliście się z sytuacją "blokady ról" przy poprawce obsady? Chodzi mi o te punkty główna/zwykła/epizod - przy kliknięciu poprawki część osób ma to pole "zaszarzone" i nie sposób zmienić ich roli. Widziałem to dość rzadko i tylko na niektórych filmach, czy to jakiś błąd czy świadoma blokada?

Valdoraptor23

Jest to świadome ustawienie. Sam zgłosiłem pełno takich obsad "do ustawiania" za co - korzystając z okazji - chciałbym podziękować wszystkim ze mną współpracującym. Jesteście kochani.

Jakby co, działa to też w drugą stronę. Zgłaszałem też rzeczy do "odczepienia", także pełny serwis jakbyś miał jakieś zastrzeżenia.

Piotrek4

Aha, dzięki za wyjaśnienie. W zasadzie nie mam zastrzeżeń - sytuacja dotyczyła osób oznaczonych jako zwykłe role, które powinny być główne, ale widniały na samym szczycie listy, więc wizualnie nie ma problemu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones