Krzysztof Ostrowski 

7,8
6 ocen występów osoby
Krzysztof Ostrowski
Krzysztof Ostrowski urodził się 5 stycznia 1976 roku w Szczecinie. Absolwent Wydziału Projektowania Ubioru Łódzkiej ASP, z wykształcenia projektant mody. Po studiach pracował jako asystent w pracowni rysunku i ilustracji na wydziale Edukacji Wizualnej łódzkiej ASP. Autor takich komiksów jak: "Plastelina", "Meandry języka polskiego", "Więzy krwi" oraz "Pantofel panny Hofmokl", za który zdobył Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w 2001 roku. Jego rysunki można było ujrzeć również w takich czasopismach jak: "Ślizg", "Gazeta Wyborcza", "Feniks", "Elle".
Jest wokalistą zespołu "Cool Kids of Death", z którym zagrał setki koncertów również jako support Iggy Popa, The Stooges, Lenny'ego Kravitza. Ostrowski jest współautorem tekstów piosenek CKOD oraz zajmuje się graficzną oprawą działalności zespołu, zaprojektował okładki płyt, jego dziełem są także teledyski Kidsów. Był kilkakrotnie nominowany przez Yach Film Festiwal w kategorii "animacja" min. za clipy: "Uciekaj" - CKOD, "OM" - Smolika, oraz dostał nagrodę w tej kategorii za teledysk "Spaliny"- CKOD. Otrzymał również nagrodę specjalną od organizatorów Yachów za clip "Uważaj".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 stycznia 1976

miejsce urodzenia: Szczecin, Polska

Jest wokalistą zespołu Cool Kids of Death.
Autor komiksów "Plastelina", "Pantofel panny Hofmokl", "Meandry języka polskiego", "Więzy krwi".
Ostrowski jest autorem okładek płyt m.in. dla Myslovitz, Marcina Rozynka i duetu Lipnicka/Porter.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

...ale twoje życie jest banalne bardziej" . CKOD, niezła kapela.

Oł fak! Krzysiek na Filmwebie?! CKOD wymiata, najlepszy zespół w Polsce... ;)

Buntownik po byku, co dostaje dziwnym trafem w cholerę kasy z ministerstwa na bełkotliwy komiks o Chopinie. Może takie rzeczy tworzyć, kwestia gustu, ale życie z pieniędzy podatników nijak nie pasuje do wizerunku buntownika, który próbuje kreować. Buntownik dla zblazowanych dzieci ordynariuszy, adwokatów i lokalnych...

więcej

Za wyreżyserowanie teledysku Jamala pt. Peron, należą mu się gratulacje. Ogląda się za zapałem i zmusza do refleksji (Don Kichot XXI wieku). Szkoda tylko, że autor wydaje się kolejnym lewakiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones