Érick Zonca

6,9
62 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Érick Zonca

Parę dni temu poszłam do stołecznego kina Paradiso na "Złodziejaszka". Mimo, że byłam jedynym widzem (!) projekcja odbyła się, w dodatku rozpoczęła się punktualnie (!!!). Jestem za to niezmiernie wdzięczna Paradiso :) Ba, jestem nawet w stanie wybaczyć osobie odpowiedzialnej za program placówki to, iż w repertuarze często uwzględnia ona realizacje dośc nielubianego przeze mnie Pedra Almodovara.
Co jeszcze zaś pośrednio tyczy się seansów prac Ericka Zonki i innych reżyserów francuskich: przyznam, że mam nieco traumatyczne wspomnienia z pewnego innego, skądinąd dość sympatycznego miejsca. Niestety, niektórzy ludzie z niewiadomych dla mnie przyczyn zamiast na "rendez-vous" z francuską kinematografią chadzają tam na "francuskie pikniki". Zjawisko o tyle przykre, iż podczas projekcji można niekiedy natknąć się na egzemplarze wnoszące ze sobą butelki wina oraz sterty talerzyków owiniętych folią i śmierdzących na całą salę czosnkiem. W trakcie konsumpcji jest też czasami pora na pogaduszki. Ucztujący zdają się mieć w zupełnej pogardzie fakt, iż zazwyczaj pewna część widzów nie zna zbyt dobrze polskiego i z tego powodu nie korzysta z napisów, tylko s t a r a się słuchać oryginalnych dialogów, Albo, że niektórzy - jak choćby pisząca te słowa - nie jadają w ogóle czosnku, a sam jego zapach przyprawia je o natychmiastowe mdłości i zawroty głowy..

Klaudia

Ja też biegałam kiedyś po okolicznych kinach, żeby oglądnąć jeden film polecony przez siostrę. Co prawda nie byłam sama jedna (siostra chciała pójść ze mną) ale i tak był problem bo nikt poza nami na film nie przychodził. Byłam w Jarosławiu, Strzyżowie i dopiero w Sędziszowie Małopolskim dla nas dwóch wyświetlili. W Rzeszowie w kinie Zorza są często wyświetlane filmy tzw. perełki. Czasem wyświetlają normalnie na dużym ekranie a niekiedy w formie letniego kina czyli pod chmurką jak pogoda na to pozwala. Jak nie wyświetlają w środku na ścianie. Byłyśmy niedawno z koleżanką na francuskim filmie i też na początku zapowiadało się, że będziemy mieć towarzystwo gadulskich. Ale film okazał się dobry i rozmowy ucichły w zupełności. Jakby teraz "Złodziejaszek" u nas poleciał poszłabym bez wahania. Szkoda, że tak mało francuskich filmów wchodzi do kin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones