Albert Finney

7,8
7 397 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Albert Finney

RIP
09.05.1936 - 08.02.2019.

Thorgal1982

Fantastyczne rolę jako Brockovich czy Poirot. Ale mi zawsze będzie się kojarzyć z ostatniej roli - Kincade'a w Skyfall. Nie skończył kariery na byle czym, a Skyfall dużo zyskał dzięki niemu.

LeSzifre

Marsy nie Brockovich * Już nie myślę co piszę...

LeSzifre

Ja mam z nim ocenione Skyfall, Erin, Bourny i Big Fish (muszę sobie przypomnieć ten film). Dzisiaj w RMF Classic mówiono o nim i wspomniano, e trzeba koniecznie zobaczyć - Pod Wulkanem i Ścieżkę Strachu.

Thorgal1982

RMF Classic nie zna zbyt wielu jego kracji, jak widać ;-)
Osobiście uważam, że jego najlepsze kreacje to
1."Gathering Storm" jako jedyny, prawdziwy, wiernie odtworzony Winston Churchill, te odgrzewane kotlety z 2018 nie mogą się z tym równać, pomijając tragiczną kreację Brendana Gleesona, jakkolwiek dobry z niego aktor
2. "Wersja Browninga" - genialna kreacja, i chyba każdy się zgodzi, jedyny film który chyba odrobinę ukazuje jego w prywatnym życiu, film w którym autentycznie się wzrusza, a ja wraz z nim za każdym razem gdy widzę scenę pożegnania ze swoim powołaniem, murami szkoły i uczniami, zdradzony przez żonę, zlekceważony przez ostatnie pokolenie swoich uczniów. Choć trochę mu się należało ;-)
3. "Big Fish" - nikt tak autentycznie nie zmyślał w całej historii kina ;-) Urok ojca lub dziadka, który choć nie udzieli wielu ważnych życiowych rad, nie zawsze będzie dla nas wsparciem, jednak zawsze przekaże trochę dobrej energii.

LeSzifre

Erin jednak nie oceniłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones