Bernard HerrmannI

Max Herman

8,5
2 234 oceny muzyki
powrót do forum osoby Bernard Herrmann

Obok Ennio Morricone, który tworzy muzykę o nieco innym gatunku, do zupełnie różnych filmów, od ilustrowanych przez pana Bernarda. Bardzo też cenię Jerry'ego Goldsmitha i Johna Williamsa i również jego twórczość jest jakby z innej "bajki", z innego "działu". Moja wyjątkowa sympatia dla muzyki Herrmanna wynika też na pewno z mojego gustu filmowego, a muzyka przecież jest, jak najbardziej, dopasowana do akcji filmu.

Kinokio

W "Obywatelu Kanie" jest pewna scena, ogromnie dramatyczna i jednocześnie kluczowa dla całego filmu. Mowa oczywiście o sankach w ogniu. Muzyka Herrmanna w tej scenie w sposób genialny podkreśla cały jej dramatyzm i ogromny ładunek zawartych emocji. Nie wiem jak Herrmann to zrobił, ale to co przekazał poprzez muzykę dało wstrząsający efekt. Scena z płonącymi sankami bez muzyki Herrmanna nie byłaby tak wielka. I to jest właśnie potęga muzyki filmowej.

La_Pier

Ale oczywiście to tandeciarz Zimmer jest na drugim miejscu rankingu.

kfleszer

Wczoraj był już na pierwszym. Nie wiem czy dziś nadal zajmuje tak skandalicznie wysokie miejsce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones