Brigitte Bardot

Brigitte Anne Marie Bardot

8,2
1 636 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Brigitte Bardot

...o którym tutaj na Filmwebie nie ma nawet informacji, że istnieje zostanie wyemitowany w nocy z poniedziałku na wtorek o godz. 1.10 na TVP2! Trzeba napisać do telewizji z zażaleniem, że takie programy nadają o tak morderczej godzinie!

Oto jego opis:

Z bliska i z daleka - I Brigitte stworzyła Bardotkę</TITEL>
<STITEL>I Brigitte stworzyła Bardotkę</STITEL>
<LAND>Francja</LAND>
<TYP>film dokumentalny</TYP>
<PLRATING>0</PLRATING>
<RLANG>polski</RLANG>
<OSTITEL>Z bliska i z daleka</OSTITEL>
<PRODUZ>Societe Francaise de Production (SFP)</PRODUZ>
<LTEXT><BR/>(ET BRIGITTE CREA BARDOT)<BR/><BR/>Film dokumentalny, 52 min, Francja 2007<BR/>Realizacja: Benjamin Roussel<BR/><BR/> Pojawienie się Brigitte Bardot wstrząsnęło pod koniec lat 50. zamożną, mieszczańsko - konformistyczną Francją. <BR/>Wyzywająca i efektowna, szokująca swobodą obyczajów piękność błyskawicznie osiągnęła status międzynarodowej <BR/>gwiazdy, widniała na tysiącach fotografii, okładek, plakatów. Simone de Beauvoir poświęciła jej esej, Sagan pisała o niej <BR/>z zachwytem, De Gaulle stwierdzał, że "ta młoda dama ma w sobie prostotę najlepszej próby", a gazety nazywały ją <BR/>"najlepszym towarem eksportowym Francji". <BR/> Brigitte Bardot urodziła się w 1934 r. w bogatej rodzinie paryskiego przemysłowca Louisa Bardot, który - choć surowy - <BR/>był zarazem czuły i zawsze chronił córkę swoim autorytetem. Brigitte pobierała lekcje tańca, rodzina widziała ją już <BR/>na scenie Opery Paryskiej, ale jednocześnie młoda panienka otrzymała propozycję pozowania do zdjęć dla "Le jardin <BR/>des modes", "Elle" i "Paris Matcha". Mimo zastrzeżeń rodziców spotykała się też z Rogerem Vadimem, którego w 1952 r. <BR/>poślubiła. Bardzo chciała występować w filmach. W 1956 r. zagrała w legendarnym już dzisiaj "I Bóg stworzył kobietę" <BR/>Vadima. Stała się słynną BB, a wraz z nią słynne stało się również Saint - Tropez, gdzie rozgrywała się akcja filmu. <BR/> Bardot nigdy nie planowała swojej kariery, decyzje podejmowała spontanicznie. W jej dorobku są takie filmy, jak: <BR/>"Na wypadek nieszczęścia", gdzie partnerowała Jeanowi Gabinowi, "Prawda" z Charles’em Vanelem, "Shalako" <BR/>z Seanem Connerym, "Bulwar rumu" z Lino Venturą, "Pogarda" z Michelem Piccolim, "Królowe Dzikiego Zachodu" <BR/>z Claudią Cardinale czy "Viva Maria!" z Jeanne Moreau. Grała u najlepszych francuskich reżyserów tamtego okresu: <BR/>Allegreta, Clouzota, Autant - Lary, Duviviera, Malle'a, Godarda. Mimo to dla wielu była tylko przeciętną aktorką, głupiutką <BR/>blondynką, ekranową ozdobą. Bardzo przeżywała takie opinie. <BR/> BB odciskała swoje piętno nie tylko na francuskim kinie i moralności tamtych lat, ale i na ówczesnej modzie. Miliony <BR/>kobiet, naśladując ją, nosiły spódniczki w drobną kratkę i fryzury "na kapustę", wiązały jak ona apaszki i wydymały <BR/>zmysłowo wargi. Brigitte została też symbolem Francji, gdy jej popiersia, jako Marianny, znalazły się we wszystkich <BR/>merostwach republiki. <BR/> Ale życie w świetle jupiterów i fleszów, w otoczeniu tłumów wielbicieli, coraz bardziej ją męczyło. Czuła się osaczona, zawiedziona przez tych, którzy zdradzali ją dla pieniędzy. Coraz częściej przedkładała towarzystwo zwierząt nad <BR/>towarzystwo ludzi. Chciała żyć po swojemu, postępować odwrotnie, niż wszyscy jej radzili. Jej drugie małżeństwo, <BR/>z aktorem Jacques’em Charrierem, gdy była w drugim miesiącu ciąży, miało stanowić ostatnie ustępstwo na rzecz <BR/>konwenansu, ale do macierzyństwa aktorka już nie umiała się zmusić. Po dwóch przeprowadzonych wcześniej aborcjach <BR/>chciała się pozbyć i tej ciąży, lecz lekarze odmawiali przeprowadzenia zabiegu u słynnej BB. Syna początkowo nie <BR/>akceptowała, ich relacje poprawiły się, gdy dorastał, ale od ponad dziesięciu lat Brigitte znów nie ma od niego żadnych <BR/>wieści. <BR/> W przeddzień swoich 40. urodzin BB, samotna po rozwodzie z niemieckim playboyem i miliarderem Guntherem <BR/>Sachsem, rozstała się też z ekranem. Zdecydowała się uciec w odosobnienie, poświęcić ukochanym zwierzętom. <BR/></LTEXT>

POLECAM!

bardotek69

Będzie 28 lutego o 18:00 na dwójce.

La_Pier

świetny dokument, ale mam jedno pytanie..
w pewnym momencie wspominali o dwóch aborcjach. czy to prawda?

Gotowka

Zgadzam się, świetny dokument. Niesamowite, że aktorka, która była jedną z najpiękniejszych kobiet świata, ma tyle dystansu do siebie. Bardzo mi się podoba, że starzeje się z godnością. To niezwykła osobowość.

Martin_Eden

starzeje się z godnością?! ona na starość jeszcze bardziej głupieje, widzi tylko zwierzątka i zwierzątka, zamiast ludzi. I nigdy nie była piękna, ma straszne zęby i usta jakby ja osa ukąsiła i te brzydkie tlenione kłaki :/

_TURQUOISE_

Najlepiej krytykować innych! Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie! Ruszyłabyś dupę i przeszła się pomóc do domu dziecka lub starców, jeśli tak bardzo żal ci ludzi, a nie siedzisz przed kompem i na każdym kroku krytykujesz innych.

Musisz też zainwestować w dobrego okulistę bo chyba nie mówisz o jednej z najpiękniejszych kobiet świata, jaką bez wątpienia była Boska Bardotka.

Gotowka

Tak, to prawda. Brigitte Bardot od zawsze przyznawala, ze nigdy nie chciala miec dziecka.

bardotek69

Również oglądałam . Naprawdę świetny dokument.
A te zdjęcie z mordowanymi fokami - poprostu straszne !Aż się popłakałam.I
ciągle mam przed oczami spojrzenie tego biednego zwierzęcia.
Jak można być tak bezdusznym :(.
A co do Brigitte mimo że w młodości popełniła wielu błędów widać że wyszła
na prostą :).Bardzo fajna z niej babka ;)).

bardotek69

kurde tak chcialem obejrzec ten film i dupa przypomnialo mi sie jak juz bylo po. bedzie jeszcze w tvp. bo niedawno byl tylko ze pozno w nocy i teraz znowu go puscili moze za kilka miesiecy znowu dadza

bardotek69

głupia, nic nie wartna kobieta, jeśli tak ja można w ogóle nazwać.
powinna się zająć ratowaniem chorych ludzi, a nie zwierzętami!
myśli tylko o sobie, a ten film dokumentalny wczoraj na dwójce?
szmira jakich mało, po 15 minutach nie dało się więcej słuchać o tej rozpasanej idiotce, która z facetami robiła co chciała, naprawdę mi jej żal.

_TURQUOISE_

czy wszyscy muszą ratować chorych ludzi? zwierzęta też potrzebują pomocy. są bezbronne. nie wiem, dlaczego się tak jej uczepiłaś. zazdrościsz, że mogła mieć każdego faceta? Bardotka to piękna kobieta. proszę, tylko nie mów, że ma brzydkie włosy, bo tych włosów pozazdrościła by jej niejedna kobieta. i tych ust też. jej zęby może nie są idealne, ale co z tego?

Gotowka

To był świetny dokument, piękny prezent dla wszystkich fanów Bardotki !
Była najbardziej pożądaną kobietą na świecie, nie mogła ruszyć się z miejsca, bo tyle ludzi chciało jej dotknąć, zobaczyć. A jednak takiej sławie, popularności i sukcesach wybrała ciche życie wśród zwierząt. Muszę powiedzieć, że bardziej podziwiam tą dzisiejszą Bardotkę, może trochę inną, wyciszoną, spokojną. Bardzo podoba mi się jej postawa, to co robi dla zwierząt jest niesamowite ! Na filmie płakałam na dwóch momentach, wtedy kiedy premier Kanady odrzucił prośbę Bardotki, a ona biedna stała pod budynkiem, specjalnie na niego czekała a ten nic ! Jakże mi było żal Bardotki ! Tak się stara wkłada w to tyle serca, ależ ludzie są głupi i bezduszni ! Wielkie łzy leciały mi wtedy, kiedy ludzie zabijali fokę, to było coś okropnego ! Cieszę, że jest taki ktoś na świecie dla których zwierzęta nie są obojętne ! CO ludzie ? Ludzie potrafią krzyczeć o pomoc, zwierzęta nie ! To ludzie ciągle je ranią i zabijają.
Co to syna Bardotki, to wiedziałam, że nie chciała mieć dziecka, ale przecież w tym wywiadzie powiedziała, że bardzo go jej brakuje, było jej przykro, że nie utrzymują ze sobą kontaktu !
Po tym dokumencie doceniłam bardziej Bardot !!!!!!

< a Tobie, co piszesz pierdoły na forum, radę napisać lepszą prowokację, bo wszyscy jakoś jej nie zauważyli ŻAL"

Claude_Claude

Nie pisze prowokacji, pisze po prostu co myślę, a jakbyś nie zauważyła to forum.

Gotowka

"zazdrościsz, że mogła mieć każdego faceta?"
każdego idiote.
nie, nie zazdroszcze bo nie ma czego.
głupoty sie z reguly nie zazdrosci.

_TURQUOISE_

no widzisz, moim zdaniem jest. nie tylko wyglądu, ale też tego, że pomimo przeciwności losu pomaga zwierzętom. każdego idiotę? niby dlaczego? idiotką nie była, więc...

Gotowka

Gotowka nie odpisuj komuś takiemu ! Szkoda Twojego czasu !
To że koleżanka nie ma takiej urody jak BB nie jest winą boskiej Bardotki ani naszą ;) hehe

_TURQUOISE_

"nie, nie zazdroszcze bo nie ma czego.
głupoty sie z reguly nie zazdrosci."

Zwłaszcza, że samemu ma się we łbie pustkę niczym nadmuchany balon.
Żal mi cię i twego złego podejścia do świata. Kiedyś całe to zło się do ciebie wróci. I dopiero wtedy będziesz płakała. Ale może być za późno na zmiany. Otrząśnij się dziewczyno i zrób coś ze sobą...

_TURQUOISE_

A mnie żal ciebie. Skąd w tobie tyle jadu i złości?

Tak, wiemy, że jesteś prostaczką, w głowie masz sieczkę i sądząc po twoich pełnych chamstwa i prostactwa postów, wywodzisz się z patologii... Do tego chyba nikt, kto miał nieszczęście widzieć twoją facjatę do końca życia jej nie zapomni, tak była szpetna i ohydna.

Ale to nie powód by na każdym kroku pluć jadem w osoby, które Bóg obdarzył urodą, talentem i dobrym sercem dla innych.

Jeszcze jest czas. Jesteś młoda, zainwestuj w psychiatrę a potem w chirurga plastycznego i może wydobędziesz się z dna tego piekła jakim jest twoje życie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones