Brigitte Bardot

Brigitte Anne Marie Bardot

8,2
1 609 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Brigitte Bardot

Czy wreszcie w tym stuleciu doczekamy się wydania choć tych najlepszych filmów Brigitte Bardot?

'Prawda' (1960)
'Na wypadek nieszczęścia' (1957)
'Bulwar rumu' (1970)
'Niedźwiedź i laleczka' (1969)
'Viva Maria!' (1965)

- przede wszystkim te tytuły! Aż się proszą o wydanie!


To piątka zdecydowanie najlepszych Jej filmów, wg:

1 krytyków, którzy (chcąc nie chcąc) rozpływali się w zachwytach nad niżej wymienionymi tytułami
2 publiczności, która w milionowych masach 'waliła' na te filmy do kin
3 samej Bardotki, która (wraz z 'I Bóg stworzył kobietę', które na szczęście zostało wydane na DVD) uważa je za swe ulubione i najlepsze filmy,
a to wszystko chyba o czymś świadczy.

Nie rozumiem dlaczego są one regularnie ignorowane przez swych dystrybutorów. Przecież zapotrzebowanie na klasyki jest, a te filmy to jedne z najlepszych w swoim gatunku.

'Prawda' to najlepszy film w karierze B.B. W OGÓLE, film w którym wreszcie była prawdziwa, zagrała tak, że oglądając Ją w akcji przeszły mnie dreszcze, a sceny morderstwa, rozprawy sądowej oraz samobójstwa to prawdziwe perełki! B.B. zagrała to realistycznie, po prostu świetnie! Co ja piszę... - Zagrała... Ona STAŁA SIĘ tą postacią, stała się Dominique Marceau! Film ten był nominowany do Oscara '61, a prócz tego zdobył wiele nagród filmowych z całego Świata i uczynił wreszcie Bri-Bri aktorką dramatyczną!

'Na wypadek nieszczęścia' to film przełomowy dla Brigitte; można go nazwać fazą etapową, gdyż między klasykiem 'I Bóg stworzył kobietę' a 'Prawdą', z Brigitte (która do tej pory na ekranie była po prostu sobą) robi się aktorka.
Kolejna Jej bardzo dobra rola - partnerował Jej i wcale dobrze sobie poradziła. Film ten przegrał o jedną długość z filmem pt. 'Kochankowie' Louisa Malle'a i jednak nie dostał Srebrnego Lwa na Festiwalu w Wenecji w '58 roku. Moim zdaniem niesłusznie.

'Bulwar rumu' - komediodramat, tragikomedia czy dramat - jak to nazwać, nie wiem, ale po tym filmie Bardotka zbierała kolejne dobre recenzje i brawa, co się Jej należało.

'Niedźwiedź i laleczka' - najlepsza komedia w karierze Bardot. Uroczy, zabawny film. Prawdziwa komediowa perełka, pełna ciepłego lekkiego humoru.

'Viva Maria!' - gatunek tego filmu trudno mi określić, gdyż zawiera on elementy filmu przygodowego, musicalu, historycznego, a do tego jest pełen śmiechu! Po prostu wielogatunkowa komedyjka, dająca widzowi niezapomniane przeżycia podczas jej oglądania!


Dlaczego tych filmów wciąż nie możemy dostać na DVD - nie wiem?

W filmach tych jest wszystko co potrzeba, a dodajmy jeszcze do tego, że w każdym występuje Boska Bardotka, prawdziwa żywa Legenda i Symbol Seksu i samo patrzenie na Nią to czysta przyjemność...


Inne filmy Brigitte, które warto zobaczyć i dlatego przydałoby się je wydać na DVD, to:

01. 1954 Futures Vedettes [Przyszłe gwiazdy]
02. 1956 En effeuillant la marguerite (Stokrotka)
03. 1961 Vie privee (Życie prywatne) - film fabularny, gatunek: dramat, ale wszyscy którzy go ze mną oglądali myśleli, że to film dokumentalny; raczej tylko dla wielbicieli Brigitte, którzy chcą zobaczyć jak wyglądało Jej życie prywatne w latach '60; zawiera wiele wątków z prawdziwego życia Bardotki
04. 1973 L?Histoire tres bonne et tres joyeuse de Colinot Trousse-Chemise [Bardzo ładna i bardzo wesoła historia Colinota Trousse-Chemise?a]
05. 1955 Cette sacree gaimne (Nieznośna dziewczyna)
06. 1959 Babette s?en va-t-en guerre (Babette idzie na wojnę)
07. 1959 Voulez-vous danser avec moi? [Czy chciałby pan ze mną zatańczyć?]
08. 1961 Les Amours celebres (Nowela Agnes Bernauer) (Sławne miłości) - co prawda to film złożony z kilku historii miłosnych i Bardotka występuje w jednej z nich, jednak film jest tak malowniczy i tak uroczy pod względem plastycznym, że warto chociaż go zobaczyć dla jego piękna
09. 1963 Une ravissante idiote [Czarująca idiotka] - niby nic specjalnego, ale jednak... Lekka i zabawna francuska komedyjka na której dobrze się bawię za każdym razem jak ją widzę. A Bardotka... Jest w nim przepiękna... Chyba nie wyglądała nigdy piękniej (no może w filmie pt. 'Dwa tygodnie we wrześniu')
10. 1971 Les Petroleuses (Królowe Dzkiego Zachodu)

no i może dorzuciłbym jeszcze:

11. 1961 La Bride sur le cou [Uzda na szyi] - ale to już tylko ze względu na piękno Brigitte w owym filmie, zwłaszcza, że w niektórych scenach ma na powrót swe kasztanowe włosy i jest po prostu B*O*S*K*A!!!!!


Tak więc mamy tu filmy, które trzeba koniecznie wydać! I nie wiem czy czasem to nie wszystkie, te warte zobaczenia, ponieważ 19 filmów B.B. jeszcze widziałem (a obiło mi się o uszy, że np. La Lumiere d?en face [Światło w twarz] z 1955 roku jest ciekawym filmem)...

Może tę moją wypowiedź tutaj potraktujmy jako 'List otwarty' do wydawców/dystrybutorów w.w. filmów?
Kto się ze mną zgadza, że te filmy potrzebują natychmiastowego wydania niech mnie poprze wpisem!
Może któryś z ludzi decydujących o wydawaniu filmów na DVD to przeczyta, weźmie sobie to do serca i zlituje się nad wielbicielami Brigitte Bardot, spragnionymi Jej filmów!


bardotek69

Absolutnie zgadzam się z przedmówcą!!! Marzy mi się wydanie wszystkich jej filmów...

Stokrotka_19

Oczywiście wydawcy mają to gdzieś, wolą wydawać jakieś gówniane nowości, zamiast wziąć się za klasyki z najbardziej dochodową postacią lat '50 i '60 na całym Świecie - Bardotką...

Stokrotka_19

Jak na razie wydali Kolekcję Brigitte Bardot z 6 filmami:

http://www.empik.com/brigitte-bardot-kolekcja-6-filmow-film,prod29230174,p

z których polecam dwa:

Nieznośna dziewczyna (1956)
Czy chciałby pan ze mną zatańczyć? (1959)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
bardotek69

absolutnie, dlaczego nie ma filmów z BB? Nigdzie nie można ich dostać, to jest klasyka kina, ktoś nie chce zarobić? Może to nie jest najwyższa półka ale i tak jest bardzo miło na nią patrzeć. W porównaniu z amerykańską sieczką? Domagam się stanowczo filmów z B.B. dostępnych w sprzedaży. A jeżeli ktoś ma inne zdanie to niech się tu nie wypowiada, bo i po co?

ewkaijejpies

Dokładnie, dokładnie, dziękuję za poparcie ;)

Miałem nadzieję, że choć w zeszłym roku z okazji 50-tej rocznicy 'Prawdy' doczekamy się jej wydania na DVD lub chociaż pokazu w kinach niezależnych, ale niestety... ŻAL.

bardotek69

Prawda to najlepszy film świata. Po jego obejrzeniu byłam w szoku przez kilka dni. To jest jakaś żenada cała ta sprawa z filmami. Jakim cudem w jedynej wydanej kolekcji nie pojawił się film ' I Bóg stworzył kobietę"? Brigitte to legenda. Nie rozumiem tego.

Clemense

"I Bóg stworzył kobietę" miał swoją premierę na DVD w 2003 roku jako dodatek do wydania specjalnego Gali. Następnie w roku 2006 ukazał się ten film w kolekcji Brigitte Bardot wydanej przez SPI. Była to pierwsza kolekcja z filmami Bardotki wydana w naszym kraju. Zaś w 2009 roku Kino Świat wydało Kolekcję Brigitte Bardot z zupełnie innymi filmami. Poszukaj a znajdziesz ;)

bardotek69

Ej, tę drugą kolekcję mam. Ale o pierwszej nie miałam pojęcia! Gdzie można ją kupić?
a tak jeszcze wracając, to można było bardziej wysilić się przy tłumaczeniu tych filmów z kolekcji kino świat. jest b.dużo usterek, nawet językowych.. :/

Clemense

Z tego co widzę to już nigdzie. Zostało Ci polowanie na tę kolekcję na allegro.
Wygląda to tak:
http://www.empik.com/kolekcja-brigitte-bardot-rozni,128633,film-p

Co do błędów to niestety się nie znam, ale cieszę się z tego co jest i w jakiej jakości, mimo że właściwie tylko 'Nieznośna dziewczyna' i 'Czy chciałby pan ze mną zatańczyć?' są świetne w tym drugim zestawie.

Clemense

https://allegro.pl/oferta/brigitte-bardot-kolekcja-5-plyt-dvd-pl-lektor-92129279 12

bardotek69

Czy film Prawda zrealizowany jest na podstawie książki Emila Zoli o tym samym tytule?

felicytas

Obawiam się, że nie. Film został zainspirowany artykułem w gazecie, który traktował o autentycznym morderstwie w afekcie który popełniła zakochana w ofierze młoda kobieta.
O czym traktuje "Prawda" Zoli? Nie mogę znaleźć na tej temat żadnej informacji.

felicytas

Już sprawdziłem o czym jest "The Truth" Zoli i potwierdzam, że NIE JEST to inspirowane tą powieścią.

bardotek69

Do tych, którzy nie widzieli jeszcze wszystkich filmów Brigitte Bardot, prócz tych w których oceniona jest jej gra aktorska, polecam zobaczyć w następnej kolejności:

Na wypadek nieszczęścia, 1957
Bulwar rumu, 1971
Niedźwiedź i laleczka, 1969
Przyszłe gwiazdy, 1954
Światło w twarz, 1954
Stokrotka, 1956
Nieznośna dziewczyna, 1956
Dziewczyna z reklamy, 1956
Paryżanka, 1957
Czy chciałby pan ze mną zatańczyć?, 1959
Babette idzie na wojnę, 1959
Życie prywatne, 1961
Uzda na szyi, 1961
Czarująca idiotka, 1964

Nie pożałujecie:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones