Daniel Olbrychski

Daniel Marcel Olbrychski

7,7
37 518 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daniel Olbrychski

Najgorszy polski aktor... We wszystkich filmach gra tak samo. Ale lubiany przez prasę i salonik więc lepiej siedzieć cicho. :(

krzychu_10

ciekawa jestem tylko czy ogladales wszystkie jego filmy....piszesz, ze lubiany przez prase :| to chyba ma swoje podstawy prawda? .....chyba nie oceniaja tam jacys amatorzy i frajerzy tylko ludzie ktorzy sie na tym znaja tzw. specjalisci! uwazam ze twoj komentarz jest nieprzemyslany ......i sam fakt, ze zagral w tylu filmach :0 co zaden inny polski aktor (poprawka, tylu znakomitych filmach) to juz dowodzi, ze chyba pokazuje swoimi umiejetnosciami pewnien poziom!! a jego kreacje kmicica w "potopie".....karola w "ziemi obiecanej"....wiktora w "panny z wilka" byly wprost genialne!! w zupelnosci sie z toba nie zgadzam i wrecz przeciwnie twierdze iz jest to NAJLEPSZY (najprzystojniejszy w kwiecie wieku) POLSKI AKTOR:):) no ale coz kazdy ma prawo do wlasnego zdania ...takie jest moje.....pozdrawiam

Prros

Te role co wymieniles faktycznie są znakomite, tylko że to są lata 70-te! Olbrychski ostatnia dobra role zagrał u Kieslwoskiego w Dekalogu. Od 18 lat Olbrychski nie zagrał zadnej dobrej roli. Bierz to pod uwagę. Wypali się, popadł w samouwielbienie i manieryzm. Taka jest prawda.

fidelio

nie no ..... a zresztą masz rację... tylko że....czy teraz ma w ogóle szanse zagrać dobrą rolę w jakimś przyzwoitym filmie?? moja odpowiedź brzmi nie....no bo sam przyznaj teraz walą nam jakies same przereklamowane tendety a nie filmy (no z maluteńkimi wyjątkami).....

krzychu_10

A mi się wydaje że na tle beznadziejnego "Pana Tadeusza" wybił się jako jedyny właśnie Olbrychski grając Gerwazego. Jedyna postać któa sprawiła że nie zasnąłem oglądając filmu...

krzychu_10

Daniel Olbrychski na pewno nie jest najgorszym polskim aktorem (vide Maciej Zakościelny, Michał Żebrowski, Paweł Deląg etc.), ale faktycznie, we wszystkich filmach, w których zagrał, prezentuje taki sam styl, co ma prawo irytowac.

Bodil

Rany, trzymajcie mnie... :( Powiem tylko jedno: każdy aktor ma swój własny, indywidualny styl (tak jak każdy, normalny człowiek - my wszyscy), a Daniel Olbrychski jest dobrym aktorem z klasą. Koniec, kropka.

krzychu_10

Dzięki. Może w teatrze jest dobrze, ale w filmie, to słabiutko. Przewidywalny, schematyczny. 2/10

krzychu_10

Najgorszy?!Wiesz moge ci podac tuzin gorszych aktorow. NIE ZNASZ SIĘ TO SIE NIE WYPOWIADAJ!!

krzychu_10

Pan Olbrychski jest aktorem charakterystycznym,zresztą tak samo jak np Christopher walken czy Gary oldman, a nawet Johhny Depp, trudno od takich postaci wymagac żeby w kazdym filmie grali inaczej, mi to osobiscie nie przeszkadza, pan Olbrychski dobiera sobie role do swojej maniery i jest git, nie wiem komu to przeszkadza, mi napewno nie.
Ale ostatnio wymiękałem jak sparodiowali go w jakimś kabarecie :D dobre dobre

krzychu_10

ty czlowieku zastanow sie co piszesz to najlepszy polski aktor, co moze jeszcze go porownaj z jakimis mlodymi aktorzynami co?oni do piet mu nie dorastaja, wiec panie Danielu dziekuje za to za jest pan swietnym aktorem i za najlepsza pana role - Kmicica

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones