Daniel Olbrychski

Daniel Marcel Olbrychski

7,7
37 518 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daniel Olbrychski

Zawsze kiedy oglądam filmy z Olbrychskim, widzę przede wszystkim jego, a nie kreacje aktorskie. Mam wrażenie, że on bardzo się "jara" swoim aktorstwem. Mówię o wielu rolach na przestrzeni lat. Mało tego, w pewnym momecie zaczął dyszeć. O ile wcześniej mówił normalnie, to w pewnym momencie narzucil sobie jakąś dziwaczną zadyszkę, która sprawia, że brzmi jak stary, obleśny perwers. Mam wrażenie, że jako pupil przeszłego systemu, był bardzo opiewany i jego fenomen po części został widzom wmówiony. Jak dla mnie Daniel Olbrychski jest wszedzie jednakowy i słaby. Mamy wielu wybitniejszych aktorów, którzy nie są aż tak wychwalani pod niebiosa, choć bardziej na to zasługują. Wymienię tutaj choćby Panów Gajosa, Trelę, Peszka czy Seweryna. Jeszcze kilku innych znalazłoby się .

Malwina_To_Ja

'Mam wrażenie, że on bardzo się "jara" swoim aktorstwem.' Miałam okazję zapoznać się z jego autobiografią, no i obejrzeć to i owo, i faktycznie zgadza się. Pan lubi kreować siebie od czasów smarkackich.
Co do perwersów - grał zarówno niewinne chłopięta jak i starych pierdzieli. Zależy, na jaki film się trafi.

TangoAndWaltz

I nie, nie zależy to do końca od rocznika filmu. W 'Piąte: nie odchodź' zagrał anioła, a jest to bardzo późna pozycja w filmografii, natomiast w 'Kung Fu' z 79 był maksymalnie odpychający (nawet jeśli nie osiągnął poziomu dwuznaczności z 'Kolejności uczuć' czy 'Więzów krwi').

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones