Dawid Ogrodnik

8,5
56 584 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Dawid Ogrodnik

Koles zagral role w tym filmie tak fenomenalnie ze z reka na sercu powiem ze gdybym wczesniej
nie kojazyl jego dokonan aktorskich bylbym w stanie uwierzyc ze w CHCE SIE ZYC gral naprawde
niepelnosprawny chlopak... Swoja rola przycmil Dicaprio z filmu CO GRYZIE GILBERTA...

punisher822_filmweb

Popieram, dla mnie gra warta Oscara :)

damihill

Wieckiewicz w swoim nudnym jak flaki z olejem WALESIE moze buty czyscic Dawidowi i szkoda ze CHCE SIE ZYC nie zostal wybrany na polskiego kandydata do Oscara...

punisher822_filmweb

Dziwisz się?? Wydawałoby się że Wałęsa ma w tym udział. Ba! Nie jeden polityk maczał w tym palce i powiedzmy sobie szczerze pakuje w kieszenie "małe co nieco". Nasz bohater, Dawid, może się jedynie zmarnować w Polsce, jeśli nie znajdzie dobrego menadżera i nie dopisze mu szczęście. Śmiało mógłby zawalczyć o rolę w kluczowych filmach Hollywoodu.
Wracając do filmu. Przypomina mi się "Beautiful Mind". Pokusiłbym się o stwierdzenie, że Dawid zagrał na podobnym poziomie jak Russel Crowe, chorego psychicznie profesora. Nic dodać nic ująć, są to dwa świetne filmy zasługujące na wysoką pozycję w rankingach filmowych, tudzież "Filmwebowskich" ;)

punisher822_filmweb

zagrał dobrze w tym filmie. Ale za wcześnie na porównywanie go z bardziej doświadczonymi aktorami. A filmu Wałesa i gry Więckiewicza w roli Wałęsy po prostu nie zrozumiałeś.

punisher822_filmweb

Nie mógł być wybrany, może w następnym roku. Premiera była za późno.

punisher822_filmweb

Trudno porównywać filmy o skrajnej tematyce. Łączy je jedynie gatunek - biografia (chociaż jeśli chodzi "Wałęsę" to można spekulować) i świetna kreacja głównych bohaterów, bo obydwaj panowie bardzo dobrze wczuli się w swoich bohaterów. Wydaje mi się, że to trochę nietrafione porównanie, a co do reszty, że Ogrodnik zagrał genialnie, to nie ma wątpliwości. Rzeczywiście to prawda, że jeżeli nie znasz wcześniejszych produkcji z jego udziałem to masz wrażenie jakby grała osoba niepełnosprawna.

punisher822_filmweb

No właśnie, ja go nie kojarzyłam z innych filmów i byłam pod ogromnym wrażeniem, że tak trudną rolę można zagrać w sposób tak wiarygodny. Coś niebywałego, ile wysiłku, pracy i umiejętności musiał włożyć w tę rolę. Wielkie wyrazy uznania.

punisher822_filmweb

Ja tak miałam. Dzisiaj widziałam film, nie kojarzyłam głównego aktora z żadnego filmu i byłam przekonana że to autentyczna chora osoba.
Jestem w wielkim podziwie, niesamowita gra, przeogromny talent!

joasiunkia

Polecam Tobie tez australisjki film CZARNY BALONIK gdzie dorosly aktor gra chorego na autyzm syna i brata. Naprawde myslalem ze tam grala naprawde chora osoba... Polecam ten film!

punisher822_filmweb

Daniel Day-Lewis w "Mojej lewej stopie" tez dal popis talentu.

maciej2801

Zgadzam sie. A film fenomenalny!

punisher822_filmweb

ja też się w pełni podpisuję. Dawid Ogrodnik ma ogromny talent, film genialny

punisher822_filmweb

Ja również! Genialnie zagrana rola! Jeden z nielicznych genialnych polskich filmów i niestety jeden z tych niedocenionych...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones