Forest Whitaker

Forest Steven Whitaker

7,7
37 013 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Forest Whitaker

Forest to prawdziwy czarodziej aktorstwa, bardzo niedoceniany, podnosi nawet dziadowski film o kilka punktów wyżej, a to cecha tylko genialnych aktorów.

Ashanti84

Widziałem z nim 20 filmów i 2 seriale. Rzeczywiście jest jednym z lepszych czarnoskórych aktorów.
Czy całkiem niedoceniony ? Przecież oskara ma. Także dwa złote globy.
Najbardziej utkwiła mi jego rola w serialu The Shield w 5 sezonie. Był tam genialny.
Lepszy nawet niż w filmie za którego dostał oskara - "Ostatni król Szkocji" 2006.

returner

Nie widziałam żadnego serialu z nim, za to większość fabularnych filmów, moja ulubiona rola to oczywiście Ghost Dog :)

Ashanti84

Tak, tam też był świetny.
A co do serialu w jakim grał "The Shield" to polecam.
Jeden z najwyżej cenionych seriali obok
Twin Peaks, X-Files, Oz, Sopranos, The wire, Sześć stóp pod ziemią,
Breaking Bad, Dexter, Detektyw, Fargo, Rzym, Gra o tron, House of cards.

Ashanti84

Drugim serialem w jakim grał zapomniałem dodać był
"Północ-południe" 1985-1986 o wojnie secesyjnej.
Bardzo znany serial w Polsce emitowany na przełomie dekady 80/90.
Ale tam jego rola była epizodyczna. Królował w tym serialu Patrick Swayze,
który jeszcze zabłysnął potem W Dirty dancing, Duch, Na fali,
ale kariery nie zrobił, bo to były cztery jego najlepsze role.

returner

Rola w The Shield to jego rola życia IMO, po prostu geniusz.

Ashanti84

Jest geniuszem to prawda. Natomiasto na pewno nie jest niedoceniany! Facet ma chyba pelen arsenal wszystkich najwazniejszych statuetek :)

Ashanti84

Sorry że tak ostro napisze ale h.j z jego geniuszu skoro nie jest w top 100 aktorów jak dla mnie Forest jest The Best, nie wiem kto robi te rankingi na filmwebie ale to nieporozumienie same kmioty są w top 100 ale oczywiście jego tam zabrakło szkoda słów.

Ricky79

Ludzie przez swoje oceny. Takie mamy społeczeństwo ;)

Ashanti84

Jest świetnym aktorem. Jednakże zauważyliście, że w wielu filmach jego gestykulacja jest łudząco podobna do tej której używał .... Adolf Hitler? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones